PDA

View Full Version : Брекети



kristianrr
09-01-2010, 15:37
Здравейте моля на всички които са носили брекети да споделят как са им ги сложили болеше ли и как говорехте? защото и аз ще слагам но се притеснявам благодаря!

Claymore
09-01-2010, 15:49
Говор – брекетите са изцяло от външната страна на зъбите и не променят говора по никакъв начин.
Дискомфорт – поставянето на брекетите е съвсем безболезнено, защото те се лепят с лепило. Първите няколко дни брекетите дразнят устните и бузите, но постепенно лигавицата свиква с променения релеф и ще спрете да ги усещате. Освен това, зъбите изтръпват и ще може да ядете само по-меки храни (супи, млека, картофи). Повечето пациенти имат минимални оплаквания, но други вземат обезболяващи. Степента на дискомфорт зависи от това колко криви са зъбите и от психическата нагласа. Обикновено този период трае 4-5 дни като най-критичен е денят след слагането на брекетите. С всеки следващ ден ще се чувствате все по-добре и брекетите ще станат част от Вас. При всяко активиране (веднъж месечно) зъбите отново ще изтръпват, но много по-слабо и обикновено за ден-два.
Естетика – брекетите са два вида – метални и прозрачни. Между тях няма разлика в качеството на лечение, в удобството за пациента и в крайния резултат. Пациентите сами избират кои предпочитат.



Бог да благослови Google.

francyzoi4ety
09-02-2010, 15:20
Аз нося брекети от 2 години вече.В началото първата седмица е най-гадно защото не си свикнал още и постоянно ти боде и дращи от пръстените не можеш да ядеш нормална храна и т.н
Всичко си минава с времето и няма да ги усещаш след време. :-o

liim0nka
09-05-2010, 14:04
Заслужава си всяка болка, която изпиташ повярвай ми .. :)

litexforever
09-07-2010, 14:23
до таква степен ще свикнеш,че след като ти ги махнат,ще се чувстваш много странно.
първата седмица е най гадна,защото езика ти е постоянно на тях и се раздразнява.
и първата седмица действието е най-голямо.аз ядох само картофено пюре и пиех обезболяващислед това ще те боли когато ти ги затягам.
самото слагане е малко гадно,защото ти вкарват някво голямо нещо в устата и продължителноста е около 1-2 часа.

SunSetBeach
09-10-2010, 21:16
Аз имам в момента,може би до няколко месеца ще ми ги махнат.Ако искаш пиши на ЛС,