PDA

View Full Version : Родители



ByK
09-01-2010, 16:42
Имали ли сте чувството понякога, че родителите Ви прекаляват с грижите? Държат се с вас като писано яйце, все едно сте новородени? Снощи се замислих над това. Дори майка ми ми каза наскоро, че за нея винаги ще си остана 'малкото момиченце'. И едва ли не не иска да порасвам.. Малко странно ми стана. Ами на вас случвало ли ви се е подобно нещо и какво мислите?

SuNsEt
09-01-2010, 16:48
Всеки Божи ден...и то не като с писано яйце ами все едно,че ми е шеф...Майка ми е много много откачена...аз разбирам да се притеснява за мене като родител,ма нейното е прекалено.От една дума веднага си променя настроението ии..абе кълбо с емоции е иии..ужасно много се филмира от всяко нещо.Понякога имам чувството,че не мога да я издържам.

Claymore
09-01-2010, 16:50
Почти винаги. Дори майка ми да е широко скроен човек винаги има неща, в които ме ограничава. Понякога си мисля, че има старомодни насаждения, но не я обвинявам. Смятам, че тя просто се грижи за мен. Не обичам когато хора между 10-16 години се оплакват от това как родителите им не ги пускат навън след 10 вечерта. На мен вечерният ми час е 9 и не мисля, че е малко. Докато майка ми ме гледа и отговаря за мен най-малкото, което мога да направя е да я слушам и да си остана нейното "малко момиченце". :)

SmilezZz
09-01-2010, 18:14
Даа,почти винаги..И когато им кажа,че вече
съм достатъчно голяма - получавам същия отговор:
- "За нас ти ще си останеш "малкото момиче"... "
Понякога адски много ми писва,но няма спасение 8-)

sasheto0o
09-01-2010, 18:29
Ами не. Родителите ми още от доста малка ми казаха : Вече си голяма,няма постоянно да сме до теб, живота си е твой, живей го ,както си искаш, но внимавай да не съжаляваш после. Нямам ограничение нито във вечерния час, нито в каквото и да било. :)

sasha_90
09-01-2010, 18:53
Преди-да,сега вече- не.
За вашите винаги ще си останеш "малкото момиченче" просто защото си им дете.Ще останеш дори и на 30 да станеш.

Djuff
09-01-2010, 19:04
Да понякога се държат все едно съм бебе, но така е по-добре от колкото да не им дреме за мен.

MissNothing
09-01-2010, 19:37
Да понякога се държат все едно съм бебе, но така е по-добре от колкото да не им дреме за мен.
И с мен така е понякога, но от страна на майка ми.

bloodysunrise
09-01-2010, 19:49
Не, за щастие.

DJEB
09-02-2010, 07:09
Едно дете ли си?

Patrone
09-02-2010, 10:12
не,имам известна свобода,все пак сам на 16,досадно е да ти висят постоянно над главата :)

xWandereRx
09-02-2010, 11:39
ами нормално е това, притесняват се, искат да ни е добре
и моите бяха така, ама вече всички чакаме момента в който ще се махна от вкъщи :D

justwondering
09-02-2010, 11:51
Хмм с мен не ми прави впечатление да е така, но с брат ми (той е с 4 години по-малък) да. "Нарежи му салам, сложи му да яде, пусни му климатика"- все едно не може да го направи сам (все пак е на 11, може). Понякога е много дразнещо, чудя се кога ще разберат, че е пораснал.

anna93
09-02-2010, 13:29
Рядко.
Баща мине се държи твърде грижовно за мен. Ограничаваме в доста неща, но пък не прекалява с грижовността.
Но майка ми понякога прекалява с грижите и това не всеки път ми харесва, защото има ситуации, в които искам да се справя сама. Когато видя, че няма да успея тогава искам да я потърся за помощ.

ByK
09-02-2010, 15:58
Едно дете ли си?
имам брат, по - голям
облечи се да не ти е студено, съблечи се да ти не е топло, стопли си яденето.. дрън дрън дрън
оф

gegata15
09-02-2010, 17:24
Всеки Божи ден...и то не като с писано яйце ами все едно,че ми е шеф...Майка ми е много много откачена...аз разбирам да се притеснява за мене като родител,ма нейното е прекалено.От една дума веднага си променя настроението ии..абе кълбо с емоции е иии..ужасно много се филмира от всяко нещо.Понякога имам чувството,че не мога да я издържам.

+++

Seductress
09-02-2010, 18:14
На моменти са много притеснени и не могат да дишат без мене, друг път имам чувството, че отделят повече внимание на кучето ми. Странни хора. 8-)

sapphire5
09-02-2010, 19:32
Ами не. Родителите ми още от доста малка ми казаха : Вече си голяма,няма постоянно да сме до теб, живота си е твой, живей го ,както си искаш, но внимавай да не съжаляваш после. Нямам ограничение нито във вечерния час, нито в каквото и да било. :)

++ :grin: ии аз съм така :grin: :D :D