PDA

View Full Version : Аз и моята изкривена психика



inside
09-01-2010, 22:09
Аз съм момиче на 16 . Проблема ми е такъв че за да ме разберете правилно сега се налага да кажа някои неща които , моля , не разбирайте погрешно xd Аз съм симпатично момиче , имам предвид външно . Изключвам личната си самооценка тъй като тя доридалеч не е толкова хубава . Просто хората ме хоресват , случва ми се често момчета да се опитват да ми "свалят" колкото и смахнато да ми звучи тоя израз . Сякаш ако искам, мога да имам връзки с момчета , но не е така .. Там е работата , че до 15 години още бях изцяло в детството си и му се радвах , не мислех за момчета и бях безгрижна и свободна . Сега когато вече съм на 16 и се оглеждам и виждам моите приятели и ... връстници , че имат връзки и са щастливи и от известно време реших да се пробвям най-после и аз . Обаче става нещо доста странно . Когато някое момче подходи към мен очевидно поо-така сещате се нещо винаги се бъгва :D аз си се държа напълно естествено , ноо обикновенно момчетата някак се отказват ... просто не ги кефя по характер явно ? Или бързат да ме изчукат което пък не става лесно или проосто изчезват бързо . Имам адски много приятели момчета но когато стане дума за момчетата които не искам да са ми просто приятели .. ми няма ги :D По накакъв начин ги плаша .. като се поопознаем , ако не искат да сме просто приятели изчезват безследно хахах Аз попринцип винаги съм мила , приятелски настроена към почти всички , но често се задълбочавам в накои мои мисли . Мисля повече за живота , за това как да се усъвършенствам все повече и повече , обичам да чета книги и често говоря неща които май им се струват странни . Сякаш хората ме имат за странна , паднала от друга планета и бягат . Гледам приятелите си и те са като мен , а нали човек се познава по приятелите му . Аз не мога да бъда с кой да е , просто ей така . Искам да изпитам онова нещо , което казват че е най-великото чувство а дори не може да се види и докосне . То просто се усеща - любовта , а май-никога няма да го усетя . Сякаш аз съм родена за да бъда самотна . Чувствам се сякаш винаги съм сама макар и заобикалена от хора . Душата ми е сама .. щастието го няма и се питам дали е защото никога не съм имала човек близък да мене по-точно до същността ми .... тъжно ми е поради този факт и не мога да разбера къде ми е проблема ? Твърде много ли мисля и пропускам случващото се и възможностите неусетно да преминат покрай мен ? Не знам но явно им правя нещо на тия хора а ми писна да съм единствената самотна :(

TheOnee
09-01-2010, 22:12
резюме. :(

inside
09-01-2010, 22:14
резюмето е че не ми има нещо и плаша момчетата които бих искала да бъдта мои бъдещи възлюбени 8-) 8-) :D

TheOnee
09-01-2010, 22:16
Психолог.
Колко било трудно. НАЛИ? 8)

inside
09-01-2010, 22:19
Не вярвам в психолози .Поне не в тези при които бих могла да отида . Работят по шаблон . Искам истинска прихоанализа ..

TheOnee
09-01-2010, 22:20
бий си една
и се успокой майна 8)

mArMaLaDkA
09-01-2010, 22:20
Мъжете са най-тъпото нещо, което може да ти се случи и са върха на черешката в един такъв период. ЗаЕби идеята да си хващаш приятел, само 'щото "ама и приятелките ми имат". Замазването с "чувствам се самотна" също не върви. Пред форума, приятелите ти, роднините ти сигурно ще мине, но не и пред теб.
Не си смахната, просто имаш някакви интереси, които по-голямата част от мекотелите, които са залели улиците, не могат и не искат да проумеят. Не ти трябват такива. Ще гледаш ТИ да си добре, ТИ да си имаш средата, ТИ да вършиш, квото ти е приятно, пък на когото не му харесва - да наляга парцалите. Малко са онези, заради които ще направиш компромис и няма да съжаляваш после.
Да предположим, че наистина си такава, каквато казваш - усмихната, приятелски настроена, дрън-дрън - значи единствения ти проблем е, че просто лъхаш на отчаяние. Нищо друго. Спри да преследваш разни момченца/мъже/каквото там си преследваш, спри да ги търсиш, СПРИ да се отчайваш. Остави ги те да те намерят, те да те търсят и да те занимават. И се научи да ти е забавно сама със себе си. 'Щото не може да очакваш човека до теб да ти е шут и да те забавлява 24/7. Пък и все някога ще си тръгне. Не си готова според мен за връзка. Готова си да се вкопчиш в някого като удавник за сламка, само и само за да не си сама пред другите и някъде дълбоко в себе си. Така че, по-добре изчакай, дишай дълбоко и между временно си намери нещо, което да ти поглъща времето, за да не мислиш за такива глупости. Не притискай нещата, не се опитвай да изпреварваш времето, защото или няма да получиш нищо, или ще получиш най-лошото, което е можело да получиш. Успех! :)

P
09-01-2010, 22:20
Не вярвам в психолози .


Спокойно,това е част от болестта ти.
:D

GregoryHouse
09-01-2010, 22:20
Мацо, нали се сещаш, че някой дето си мисли, че Фройд е футболист на Ливърпул, не е баш за тебе...Намери си и ти "freak" :) Принципно ми се нахвърляха разни по задълбочени мисли по темата, ама ме мързи честно казано ся да пиша :D

@TheOnee много си умна, няя що. Гледам за бройката мнение пишеш. GG 2 напред.

ScarletBite
09-01-2010, 22:23
Мъжете са най-тъпото нещо, което може да ти се случи и са върха на черешката в един такъв период. ЗаЕби идеята да си хващаш приятел, само 'щото "ама и приятелките ми имат". Замазването с "чувствам се самотна" също не върви. Пред форума, приятелите ти, роднините ти сигурно ще мине, но не и пред теб.
Не си смахната, просто имаш някакви интереси, които по-голямата част от мекотелите, които са залели улиците, не могат и не искат да проумеят. Не ти трябват такива. Ще гледаш ТИ да си добре, ТИ да си имаш средата, ТИ да вършиш, квото ти е приятно, пък на когото не му харесва - да наляга парцалите. Малко са онези, заради които ще направиш компромис и няма да съжаляваш после.
Да предположим, че наистина си такава, каквато казваш - усмихната, приятелски настроена, дрън-дрън - значи единствения ти проблем е, че просто лъхаш на отчаяние. Нищо друго. Спри да преследваш разни момченца/мъже/каквото там си преследваш, спри да ги търсиш, СПРИ да се отчайваш. Остави ги те да те намерят, те да те търсят и да те занимават. И се научи да ти е забавно сама със себе си. 'Щото не може да очакваш човека до теб да ти е шут и да те забавлява 24/7. Пък и все някога ще си тръгне. Не си готова според мен за връзка. Готова си да се вкопчиш в някого като удавник за сламка, само и само за да не си сама пред другите и някъде дълбоко в себе си. Така че, по-добре изчакай, дишай дълбоко и между временно си намери нещо, което да ти поглъща времето, за да не мислиш за такива глупости. Не притискай нещата, не се опитвай да изпреварваш времето, защото или няма да получиш нищо, или ще получиш най-лошото, което е можело да получиш. Успех! :)
+++
Страхотно го каза!

TheOnee
09-01-2010, 22:24
@TheOnee много си умна, няя що. Гледам за бройката мнение пишеш. GG 2 напред.
не е за бройката мнения, мислиш ли, че каквото и да му кажем, щом психиката му не е добре, ще ни послуша..

inside
09-01-2010, 22:25
Мъжете са най-тъпото нещо, което може да ти се случи и са върха на черешката в един такъв период. ЗаЕби идеята да си хващаш приятел, само 'щото "ама и приятелките ми имат". Замазването с "чувствам се самотна" също не върви. Пред форума, приятелите ти, роднините ти сигурно ще мине, но не и пред теб.
Не си смахната, просто имаш някакви интереси, които по-голямата част от мекотелите, които са залели улиците, не могат и не искат да проумеят. Не ти трябват такива. Ще гледаш ТИ да си добре, ТИ да си имаш средата, ТИ да вършиш, квото ти е приятно, пък на когото не му харесва - да наляга парцалите. Малко са онези, заради които ще направиш компромис и няма да съжаляваш после.
Да предположим, че наистина си такава, каквато казваш - усмихната, приятелски настроена, дрън-дрън - значи единствения ти проблем е, че просто лъхаш на отчаяние. Нищо друго. Спри да преследваш разни момченца/мъже/каквото там си преследваш, спри да ги търсиш, СПРИ да се отчайваш. Остави ги те да те намерят, те да те търсят и да те занимават. И се научи да ти е забавно сама със себе си. 'Щото не може да очакваш човека до теб да ти е шут и да те забавлява 24/7. Пък и все някога ще си тръгне. Не си готова според мен за връзка. Готова си да се вкопчиш в някого като удавник за сламка, само и само за да не си сама пред другите и някъде дълбоко в себе си. Така че, по-добре изчакай, дишай дълбоко и между временно си намери нещо, което да ти поглъща времето, за да не мислиш за такива глупости. Не притискай нещата, не се опитвай да изпреварваш времето, защото или няма да получиш нищо, или ще получиш най-лошото, което е можело да получиш. Успех! :)
Това което ми казваш е точно така защото просто съм го признавала и пред себе си до сега може би 1-2 пъти . Знам и какво ми трябва в момента но това е нещо което ме притеснява вътрешно . Мисля си че имам психически проблем да не се разбирам с хората . Не знам дали аз не ги разбирам или те не разбират мен ? Работата е там че май аз самата не се разбирам ...

GregoryHouse
09-01-2010, 22:26
@TheOnee много си умна, няя що. Гледам за бройката мнение пишеш. GG 2 напред.
не е за бройката мнения, мислиш ли, че каквото и да му кажем, щом психиката му не е добре, ще ни послуша..

За бройката е ЗАЩОТО Е МОМИЧЕ, чети,мисли и пиши или просто не пиши, сложно ли е?

TheOnee
09-01-2010, 22:28
не,
добре.

виновна съм. :)

FuckedUp
09-01-2010, 22:29
Дай линк с твоя снимка и ще ти кажа :D

inside
09-01-2010, 22:34
Не ми трябва да ми казваш . Външността не ми е проблема . По-лошо е .

ScarletBite
09-01-2010, 22:36
Мъжете са най-тъпото нещо, което може да ти се случи и са върха на черешката в един такъв период. ЗаЕби идеята да си хващаш приятел, само 'щото "ама и приятелките ми имат". Замазването с "чувствам се самотна" също не върви. Пред форума, приятелите ти, роднините ти сигурно ще мине, но не и пред теб.
Не си смахната, просто имаш някакви интереси, които по-голямата част от мекотелите, които са залели улиците, не могат и не искат да проумеят. Не ти трябват такива. Ще гледаш ТИ да си добре, ТИ да си имаш средата, ТИ да вършиш, квото ти е приятно, пък на когото не му харесва - да наляга парцалите. Малко са онези, заради които ще направиш компромис и няма да съжаляваш после.
Да предположим, че наистина си такава, каквато казваш - усмихната, приятелски настроена, дрън-дрън - значи единствения ти проблем е, че просто лъхаш на отчаяние. Нищо друго. Спри да преследваш разни момченца/мъже/каквото там си преследваш, спри да ги търсиш, СПРИ да се отчайваш. Остави ги те да те намерят, те да те търсят и да те занимават. И се научи да ти е забавно сама със себе си. 'Щото не може да очакваш човека до теб да ти е шут и да те забавлява 24/7. Пък и все някога ще си тръгне. Не си готова според мен за връзка. Готова си да се вкопчиш в някого като удавник за сламка, само и само за да не си сама пред другите и някъде дълбоко в себе си. Така че, по-добре изчакай, дишай дълбоко и между временно си намери нещо, което да ти поглъща времето, за да не мислиш за такива глупости. Не притискай нещата, не се опитвай да изпреварваш времето, защото или няма да получиш нищо, или ще получиш най-лошото, което е можело да получиш. Успех! :)
Това което ми казваш е точно така защото просто съм го признавала и пред себе си до сега може би 1-2 пъти . Знам и какво ми трябва в момента но това е нещо което ме притеснява вътрешно . Мисля си че имам психически проблем да не се разбирам с хората . Не знам дали аз не ги разбирам или те не разбират мен ? Работата е там че май аз самата не се разбирам ...
Мъчиш се да намериш конкретна причина да не се кьопаш с хората и, тъй като не виждаш такава, започваш да си задаваш въпроси.
Перфектното съзнание, идеалът е 0. За да има различни хора, трябва да има различни отклонения от 0-та - например +0,001. За чалнати минават хора, чието съзнание и твърде далеч от това на разните около него (не задължително далеч от перфектната 0).

И аз препоръчвам психолог. Просто опитай, нищо няма да ти коства. :) Ако пък не се получи, има сума ти литература за човешките взаимоотношения - къде от психологична, къде от духовна гледна точка.

P
09-01-2010, 22:38
ммм сега размислих над думите ти и това с момчетата.Така явно ти смяташ ,че всичко е наред ,но се чудиш ,защо бягат от теб момчетата.Я бягай и погледни в огледалото - ако се счупи ,то вече е ясно защо и те бягат от теб!!

GregoryHouse
09-01-2010, 22:40
Кфа литература, кфи психолози, кфи 5лв. Тя си има приятели които са и сходни, просто пичовете имат различни интереси :shock:

mArMaLaDkA
09-01-2010, 22:43
ммм сега размислих над думите ти и това с момчетата.Така явно ти смяташ ,че всичко е наред ,но се чудиш ,защо бягат от теб момчетата.Я бягай и погледни в огледалото - ако се счупи ,то вече е ясно защо и те бягат от теб!!

А ако не се счупи, ами й заговори с човешки глас без дори да го пита, че "тя, тя е най-красива на Земята"? Тогава какъв й е проблемът, мислителю?

ScarletBite
09-01-2010, 22:43
Кфа литература, кфи психолози, кфи 5лв. Тя си има приятели които са и сходни, просто пичовете имат различни интереси :shock:
Аааахааа. Плюс това мисли, че има психично отклонение, чувства се различна и едва ли не неразбрана, също отхвърлена от момчетата. :shock: :shock:

inside
09-01-2010, 22:50
ахаха чакайте бе :lol: Не мисля че имам психични отклонения . Просто нещо в мен не е наред и не мога да поддържам връзки . Имала съм опити но не се получава . Самите момчета не бягат от мен . По - скоро аз ги отблъскам някак си . С повечето хора се не разбираме . С повечето хора не желая да общувам . Повечето хора не желая да ги има дори ! Сега вече ще кажете че наистина съм чалната ..

P
09-01-2010, 22:51
ммм сега размислих над думите ти и това с момчетата.Така явно ти смяташ ,че всичко е наред ,но се чудиш ,защо бягат от теб момчетата.Я бягай и погледни в огледалото - ако се счупи ,то вече е ясно защо и те бягат от теб!!

А ако не се счупи, ами й заговори с човешки глас без дори да го пита, че "тя, тя е най-красива на Земята"? Тогава какъв й е проблемът, мислителю?

Тогава ,моето момиче, се оказва ,че иронията ми е била излишна и се оказва ,че тук НЯМА кой да и помогне.След това стигаме до извода ,че цялата дискусия се обезсмисля и изведнъж професорската ти работа се оказва напразна.
Съжелявам - на този пациент дори ти не можеш да помогнеш!

А ако трябва да отговоря доста по-сериозно ще кажа ,че тя реално казва - АЗ СЪМ НОРМАЛНА,НО МОМЧЕТАТА МЕ ОТБЯГВАТ.
И изведнъж ми става изключително интересно,как група форумни критици успяват да разрешат проблем,който очевидно не е конкретизиран и по-скоро отива в областта на медицинската намеса.
Винаги съм обичал да чета теми ,в които се дискутира неясна тема.

Ясно ли отговорих на въпроса ти,или трябва да повторя нещо?

mArMaLaDkA
09-01-2010, 22:56
Повтори още 2 пъти, че да станат три за щастие.

"Професорската ми работа" и това, че съм част от "групата на форумните критици" са само в твоята глава.

Каква медицинска намеса? Момичето просто го гони безсъние, тежък пуберитет и фактът, че не е част от стадото. Ако и тя си имаше един льольо като приятелките си, и най-големия боклук да е, тя щеше да е щастлива, само защото не е аутсайдер, както е в момента.

Щом тая тема ти е с неясна тема, на Щрудел как ли ще ги определиш? :lol:

P
09-01-2010, 22:58
Повтори още 2 пъти, че да станат три за щастие.

"Професорската ми работа" и това, че съм част от "групата на форумните критици" са само в твоята глава.

Каква медицинска намеса? Момичето просто го гони безсъние, тежък пуберитет и фактът, че не е част от стадото. Ако и тя си имаше един льольо като приятелките си, и най-големия боклук да е, тя щеше да е щастлива, само защото не е аутсайдер, както е в момента.

Щом тая тема ти е с неясна тема, на Щрудел как ли ще ги определиш? :lol:


Принципно прочетох само първия и пост и изглеждаше доста сериозна.Сега прегледах и другите и продължавам да смятам ,че тя казва ,че НЕ е ауцайдер и се чуди ,защото близостта и с момчетата ги плаши.
Странно ,явно или късния час ми действа ,или не мога да разбера наистина смисъла на темата.
Май е от късния час.
:-P :-P :-P :-P :-P

inside
09-01-2010, 23:04
не съм ауцайдер имам приятелит които са от малкото хора с които има какво да си кажа и да не се изнервя яко ако ме разбирате . Просто се чувствам доста самотна макар че не оставам сама но не се получава с ... абе в доста груб филм се вкарах явно . Кафетата са виновни . :)

P
09-01-2010, 23:07
Нека ти предложа нещо ,което действа на мен.И аз вечер се депресирвам и почвам да се чудя над такива неща ,както теб и съм открил едно нещо.След като се наспя - разсъждавам по много по-трезво и дори на другия ден се чудя ,как съм могъл да мисля такива глупости.
Така ,че наспи се и утре може да разбереш ,че си имаш суперски приятели и само някаква депресия ти пречи и гадже да си намериш.
:-)

inside
09-01-2010, 23:17
^ мм идеята не е лоша ;]]

VampireGirl666
09-01-2010, 23:55
Всичко идва с времето си. Това, че приятелките ти имат гаджета, не значи, че и ти трябва да имаш. Ще се влюбиш, когато най-малко очакваш. Сега просто си живей живота.

Sh@d0w
09-02-2010, 05:48
Don't find love, let love find you. That's why it's called falling in love, because you don't force yourself to fall, you just fall.

Това е една поговорка,надявам се да разбереш смисъла и.Не насилвай нещата,те просто сами ще се случат.Просто бързайки да си хванеш приятел,грешиш,може би припряността ти играе лоша шега ;)

PyCoKoCkA93
09-02-2010, 07:31
"Проблема" ти е ,че си от малкото останали свястни хора,които не висят само по кафетата,баровете и компютрите и можеш да научиш нещо от тях...Нали знаеш,че като 1 нормален се събере с 2-3ма "ненормални",той излиза лудият :D Просто трябва да си намериш някое по-скромно и земно момче...Успех :):):)

Amorrous
09-02-2010, 08:00
Оня ден една приятелка ми каза,че съм странна,защото чета книги.Както и да е,та скарахме се и аз я питам какви са нейните интереси,при което тя каза,че са Джъстин Бийбър и компютъра и се засмя.Аз и казах виждаш ли сама колко си ограничена,тя пак се хили и ми вика,че съм странна,бабичка и тн.Та мисълта ми беше,че може би си срещала момчета неподходящи за теб,които те мислят за прекалено мислеща 8-) и странна и не толкова материална като тях,ако ме разбираш.А може би роля играе и това,както сама казваш,че до 15 години си се държала като дете и сега не си толкова "отракана" и се държиш прекалено приятелски и естествено с тях.Не се притеснявай ще намериш човек,който мисли като теб. :) :-P

viliana9
09-02-2010, 08:13
8) ай стига бе хора вие я искарахте психо :x момичето просто е в труден период. Мармаладка (май така й беше ника :-D ) много точно го каза
чакай подходящия

ама мн мн се дразня като започнат всички с тея гаджета само за протокола :o в смисъл срещнат някое симпатично момче на улицата и айде след седмица вече много се обичат и не могат да живеят един без друг :-x

Elenichkaa
09-02-2010, 08:30
М минава бързо,преходен период.
И принципно си чети книги,тва е в твой плюс,но не го натяквай на всеки срещнат.
Може би като се срещаш с момчета(потенциални гаджета) ти се държиш твърде предубедено и си мислиш,че щом е някав...хм...със самочувствие и се опитва да е забавен и си прави разни шеги и т.н....не може да говори с теб за интересни и важни неща.Просто не можеш да опознаеш някой на първа среща,не можеш да разбереш интересите му.Много е наивно мисленето на повечето хора изказали се в темата ти.Защото повечето хора(и аз съм така) не обичат веднага,на първия срещнат да разкрият същността си,трябва много разговори и т.н. за да разбереш имаш ли аджеба нещо общо с някой.
...Та с няколко думи:Мисълта ми беше,че не те бягат от теб ами ти ги гониш,в смисъл прекалено недостъпна си!В някой случаи е +,в други - ...