PDA

View Full Version : Лицева хипертрофия



raven_92
09-02-2010, 01:00
Здравейте! Проблемът ме е следния: от вече 1 година забелязвам, че едната част от лицето ми е по-голяма от другата (лявата буза е издута в края, при ставата, където са дъвкателните мускули). Преди не обръщах толкова внимание, но напоследък започнах да се пиртеснявам. Незнам какво може да е и в google потърсих, и в крайна сметка стигнах до Facial Hypertrophy или на български лицева хипертрофия. Не съм сигурен дали това е правилния термин в моя случай, но прочетох, че може да е просто генетично или да е причинено от прекалено използване на мускулите на едната страна на лицето. Някой знае ли, евентуално, към какъв лекар да се обърна или пък стоматолог :-o Надявам се да е нещо поправимо и също се надявам, някой да е чувал за такъв случай и да може да ми помогне. Всякаква информация ще ми е от полза! Благодаря предварително! :)

Claymore
09-02-2010, 05:19
Преди бях чела за това, ако не се лъжа. Деформация на мускулите...ходи при пластичен хирург.

raven_92
09-02-2010, 22:47
Ами добре, ама си нямам на представа къде, но аз съм ученик и не работя. Незнам дали с направление може да стане, повечето не са ли частници и не се покриват от здравната каса май? :neutral:

vIKToriYa
09-07-2010, 14:33
при пластичния хирург мисля че не може с направление не се води към здравната каса един вид "екстра" и не може с направление ... трябва да отидеш с ваще и да поразпитате някой специалист :)