PDA

View Full Version : Нещо ужасно измъчващо



sonda
09-02-2010, 14:27
Постоянно си откривам някакви недостатъци.. преди се мислех за пълна сега пък си мисля,че имам стрии (просто ги виждам) това много ме мъчи и направо ми идва вече да си сложа край на живота.Писна ми да не се харесвам и постоянно да си откривам нови и нови недостатъци.. Нима трябва да има толкова пречки да си съвършен... живеем в такъв свят,че просто красотата е много важна,а когато липсва, то какъв е смисълът изобщо да живееш?? Знам,че по принцип красотата не е всичко,но просто не мога да спра да се вманиачавам и да се гледам, като постоянно си намирам все нови и нови недостатъци. Вече толкова много ми тежи,че не виждам изход...

StilianStoqnov
09-02-2010, 14:41
Оттовора е в спорта захвани се с някакъв спорт - тичане, танци-манци, фитнес! Доказано е, че спортуването намалява самокритичността и увеличава самочувствието :D

Claymore
09-02-2010, 14:49
Сякаш прочетох нещо написано от Про-Ана. :D
Няма съвършени хора. Стрийте ще си седят, но никой няма да бъде заинтересован от тях. Килограмите ще стигнат до 60 и представяш ли си никой няма да те гледа, защото е нещo нормално и има много по-тежки случаи от твоя. И ако смяташ, че аз 2-3 килца, 2-3 стрий и други малки подробности трябва да си теглиш ножа...нямам думи. ;xx

jivka6
09-02-2010, 15:13
Хей , не се сдухвай! Аз също си мислих , че имам прекалено много недостатъци , но един ден ми писна да се гледам в огледалото и да се съжалявам , затова започнах да се харесвам такава каквато съм и да се грижа за себе си спорт , правилно хранене и най-важното превърнах малките си недостатаци като говорния си дефект например в мой чар и сега не мога да се оплача от липса на внимание , но и от това ще започнеш скоро да се оплакваш повярвай ми , защото и прекаленото внимание омръзва. Има по важни неща от това как изглеждаш

djigitoriq
09-02-2010, 15:56
Не мисли негативно!
Не всеки трябва да е модел.
Всеки човек си има недостатъци. Според мен твоето желание е просто невъзможно (да бъдеш идеална).
Храни се правилно, спорувай и не прекарвай повече от 30 мин пред огледалото.

sasha_90
09-02-2010, 18:01
Сама си виновна.Т.е. колкото повече си казваш колко се грозна или дебела,толкова по-ниско самочувствие и толкова по-ниска оценка ще имаш за себе си.

sonda
09-02-2010, 18:19
Благодаря Ви за съветите.Надявам се с времето да спра толкова да се интересувам от това как изглеждам и да спра да си търся недостатъци.Ако има някой, който също има стрии моля да пише.Когато човек знае,че не само той е така го приема по-лесно ;)

Claymore
09-02-2010, 18:32
Ако има някой, който също има стрии моля да пише.Когато човек знае,че не само той е така го приема по-лесно ;)

Ето, заповядай. Наслаждавай се и на нашето нещастие, дано ти улекне :cry: :razz: -
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=357830&highlight=%F1%F2%F0%E8%E9
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=357199&highlight=%F1%F2%F0%E8%E9

Di
09-02-2010, 20:26
Красотата е проклятие!
Започни като мен да премахваш недостатък след недостатък и се стреми към съвършенство
При мен помага :)

sonda
09-03-2010, 11:28
Мерси Claymore.. въпреки,че продължават адски да ме дразнят,а най-лошото е,че не могат с нищо да се премахват!

MotherfuckinFreak
09-08-2010, 10:01
Уоу, здрасти! Ами сигурна съм, че си по-голяма от мен! Е, не спортуваш ли нещо?! То всеки си открива разни недостатаци, това е ясно, никой не е идеален. Но защо ти искаш да си?! Не си давам друго обяснение, може би искаш да станеш модел :-D ?? Ако е така, е окей, но иначе..?
Изобщо някога виждал ли е някой перфектен човек? Интересно ми е!
Които да е с уникално тяло, и то без излишни поддръжки, с идеален живот, без проблеми и т.н.?!

Mitkoni
09-08-2010, 17:42
Отивай и си намери някакво занимание!Бездействието убива.Спортувай,учи чети или каквото ти хрумне...да ви имам и скапаните проблеми...

LipSy
09-08-2010, 17:59
Няма изцяло съвършени хора! Трябва да знаеш, че всеки има някакви недостатъци, то дали било на външен вид или вътрешен - характер... Трябва да бъдеш оптимистка. Започни да се харесваш и премахвай недостатъците, но за сметка на това недей да търсиш нови! :)