PDA

View Full Version : Как да вдъхна страхопочитание ...



unknown7
09-02-2010, 14:34
Как да вдъхна страхопочитание на кучето ми, даже в момента го пуснах и реших да направя тема за това. Когато го пускам той тича радва се но трябва много занимавка понеже, когато реша да го хвана и да го вържа той дори не ме доближава как да го накарам когато кажа "тук" той просто да дойде наистина искам да ме слуша в това утношение имало е моменти, в които съм го изпускала и на улицата неоткриваем е и не ме доближава на 5 метра. Идва само при хора при които си мисли, че няма да го хванат ( мои приятелки, съседката и т.н. ) при мен и родителите ми не иска да припари .. някакъв съвет плс ?


ПС: Чудих се къде да постна темата и ако съм объркала съжалявам но мисля че тук е точното място понеже не намерих специален раздел

tqnko
09-02-2010, 14:54
Ами да ти кажа честно гледай "говорещия с кучета" по нешанъла. Дават го късно вечерта по 2-3-4 предавания (направо да ти писне). От там много ще научиш!

unknown7
09-02-2010, 14:57
Гледала съм го но там мисля, че случаите са по-сериозни .. някакси .. аагресивни кучета и т.н. но сега ще видя в интернет ще потърся и ще се опитам да намеря нещо благодаря ти все пак :)

tqnko
09-02-2010, 15:08
Виж там случаите са по-сериозни, но всичко тръгва по едни и същи причини. Именно от не знанието към възпитание и отглеждане. Там той започва с началните неща как трябва да се държиш при такива ситуации как да дърпаш каишката примерно .. поразгледай

babity
09-02-2010, 15:32
Въпреки че този човек (Сизър) е господ за мен, не мисля, че съветите му са достъпни за начинаещи. Но да, иначе предаването е много приятно.

По темата: първо, ако си от голям град, не мисля, че разхождането без каишка е добра опция. Особено след като ти нямаш никакъв контрол над животното си. Започни занимания за елементарно послушание. Непременно трябва да изискаш от животното да търси визуален контакт с теб предприеме каквото и да е. На излизане на разходка се спирате на вратата, открехваш я, но не достатъчно за да мине и чакаш. Чак след като надигне глава и те погледне хвалиш, награждаваш и ВИНАГИ излизаш първа. Създаваш ритуал преди хранене. Вдигаш паничката, пълниш я, караш го да седне и чак когато гледа теб в очите, а не паничката, хвалиш и даваш да яде. Ако изпълни командата преди ти да си поискала, не се брои. Изчакваш малко и пак подаваш команда.


През това време, ще се поинтересуваш как се прави и ще се опитваш да го приучаваш на други неща. При добри резултати с много лигавене и много лакомства. Навън задължително с каишка започвате да учите командата "Редом". (кучето върви плътно до крака ти, позволено е да се оглежда, но не и да кривва нанякъде, да се спира или да сменя посоката без твое желание). През това време вкъщи започваш да го викаш от съседната стая. Като дойде даваш лакомство и се впускаш в щастливо лигавене. (Само галиш, без да го вземаш, без да слагаш каишката) Като свикне да го изпълнява правилно, почваш да го правиш на фона на телевизора или на други дразнители - така кучето ще знае, че независимо от всичко, ти си най - важния човек на света, който трябва да слуша. Когато сметнеш, че сте задобряли достатъчно с повикването вкъщи ще си купиш много дълго въже (4-5 метра) и ще излизате с него. Така хем ще можете да тренирате повикването, хем ще си спокойна, че кучето няма да отиде на улицата.

Въоръжи се с огромно търпение. Изобщо няма да стане за ден-два. Научи се да не повтаряш командите като латерна. Ако не се изпълни от първия път, изчакваш (през което време отказваш игри или друг контакт) и после пак пробваш. Последно, ползвай команди тогава и само тогава когато кучето вече знае какво изискваш от него, защото то не разбира думите ти.

unknown7
09-02-2010, 15:41
Ужасно много съм благодарна .. Наистина ще го приложа :)