PDA

View Full Version : трябва ли да се вземе escapelle ако е дошъл цикъла



shalqlqlq
09-02-2010, 15:54
трябва ли да се вземе escapelle ако е дошъл цикъла преди да минат
72 часа половия акт ?

FreakBitch
09-02-2010, 16:03
Ескапел се взима, за да се предотврати нежелана бременност, след рисков сексуален акт.
Менструация = no baby (освен, ако не говорим за цветна бременност, но това е рядкост)

Трбява да си пълен идиот да за вземеш Ескапел, след като менструацията ти е на лице! :lol: :lol: :lol:


пп:Научете разликата м/у цикъл и менструация!!

shalqlqlq
09-02-2010, 16:12
Ескапел се взима, за да се предотврати нежелана бременност, след рисков сексуален акт.
Менструация = no baby (освен, ако не говорим за цветна бременност, но това е рядкост)

Трбява да си пълен идиот да за вземеш Ескапел, след като менструацията ти е на лице! :lol: :lol: :lol:


пп:Научете разликата м/у цикъл и менструация!!

`````````````````````````````````````````````````` ```````

знам но днеска питах в аптеката ми казаха да чакам до утре и ако не ми бил нормален
цикъла да съм пила понеже утре стават 72 часа

krem4et0
09-02-2010, 16:13
Не, не взимай.

shalqlqlq
09-02-2010, 16:17
Не, не взимай.

мерси за съвета ...понеже ми беше доста притеснено :)

Princessani
09-02-2010, 16:18
трябва ли да се вземе escapelle ако е дошъл цикъла преди да минат
72 часа половия акт ? Не е необходимо.

AllenWalkerr
09-02-2010, 16:30
Тая тема е нещо като ... Ъъъ извинете май си отговорих сам ?! :shock: :shock: :shock:

shalqlqlq
09-02-2010, 16:33
Тая тема е нещо като ... Ъъъ извинете май си отговорих сам ?! :shock: :shock: :shock:

... Ъъъ не тая тема е нещо като ...ако на някой му се е случвало да даде съвет ...

AllenWalkerr
09-02-2010, 16:35
Ъъъъ ... нали се сещаш, че имаш нещо като мозак с който да комуникиръш ?!?..... Помисли малко дали има логика да зимаш хапче анти-бебе при положение че е в цикъл ...

shalqlqlq
09-02-2010, 16:55
Ъъъъ ... нали се сещаш, че имаш нещо като мозак с който да комуникиръш ?!?..... Помисли малко дали има логика да зимаш хапче анти-бебе при положение че е в цикъл ...


Ъъъъ ... браво много си умен товаа че има цикъл не дава 100% гаранция понеже има и така наречената цветна бременност което явно не си чувал това е когато си бремена и пак имаш цикъл.. така че си придаваи важност когато си напълно наясно .. :)

AllenWalkerr
09-02-2010, 17:00
Ми тогава какво чакаш и се занимаваш с форума води я на генеколог .... Джиизъс, пак забрави врузката с мозъка

shalqlqlq
09-02-2010, 17:09
Ми тогава какво чакаш и се занимаваш с форума води я на генеколог .... Джиизъс, пак забрави врузката с мозъка


пак говориш неподготвен от къде знаеш че не съм се съветвала с лекар или фармацевт ..просто пуснах темата защото и някой друг съвет на някое по опитно момиче в тия неща няма да ми навреди .. с извинение ``господин аз съм най умния ``

BiGBaDWolF
09-02-2010, 19:17
А защо требе да си толко тъпа ?

shalqlqlq
09-02-2010, 20:05
А защо требе да си толко тъпа ?


за разнообразие комплексар такъв това не ти е като другите форуми
в които влизат да спориш и да наричат хора които не познаваш тъпи с надежда някой да те помисли за по интелигентен и да не би да си момиче? защото очевидно е женска тема ...обяснявам ти нещата простичко без да обиждам щото само най глупавите хора които няма какво друго да кажат псуват и обиждат ....!!!!

t0d1t0
09-02-2010, 22:45
според теб? :-o

Hilary_
09-03-2010, 06:51
Сама си оговаряш на въпроса .. :shock: :shock:

Slynchiicee
11-02-2011, 09:27
за да не правя нова тема ще питам тук.. пих ескапеле дойде ми 3-4 дни след това... вървя ми горе долу седмица .. но след като ми свърши след нямаше и 5дни пак ми дойде... нормално ли е .. и нужно ли е да си правя тест,защото в аптеката жената ми каза след няколко дни си вземи тест за да си по-сигурна..след като ми е дошло значи хапчето е подействало не е ли така??!

DragonLady
11-02-2011, 09:34
за да не правя нова тема ще питам тук.. пих ескапеле дойде ми 3-4 дни след това... вървя ми горе долу седмица .. но след като ми свърши след нямаше и 5дни пак ми дойде... нормално ли е .. и нужно ли е да си правя тест,защото в аптеката жената ми каза след няколко дни си вземи тест за да си по-сигурна..след като ми е дошло значи хапчето е подействало не е ли така??!

Най-вероятно хапчето си е свършило работата, но нали знаеш, че Ескапел си е хормонална бомба и е нормално да повлияе върху цикъла ти. Тоест не се притеснявай, заради ескапела ти е дошло 2 пъти за 1 месец, с времето ще се нормализират нещата.
А за да си 100% сигурна че всичко е ок, винаги можеш да си направиш един тест за бременност ;)

Slynchiicee
11-02-2011, 09:36
но няма смисъл да правя тест.. след като ми е дошло дори 2пъти... ако имаше нещо нямаше .да ми дойде :)

DragonLady
11-02-2011, 09:38
но няма смисъл да правя тест.. след като ми е дошло дори 2пъти... ако имаше нещо нямаше .да ми дойде :)

Принципно си права, затова казвам ако искаш ;)

Slynchiicee
11-02-2011, 16:50
Благодаря за отговорчетата :-) :-) :-) :-)

anonymous708973
11-02-2011, 16:58
Имам чувството, че грам не разбираш принципа на действие на тялото си?
Ще пробвам да го обясня.

Менструацията (най-грубо казано, периодът, в който кървиш) съществува, за да се изхвърли неоплодената яйцеклетка от тялото ти. Следователно - ако имаш менструация, не си бременна, защото по същото време в тялото ти не би трябвало да има друга яйцеклетка.

Slynchiicee
11-02-2011, 17:00
Нещо подобно казах и аз :) просто ме учуди факта,че аптекарката ме накара да си купя тест :)

dami666
11-02-2011, 17:10
НЕ!

ThroughStruggle
11-02-2011, 17:11
Според мен е време за аборт.

imamkrasivouho
11-02-2011, 18:48
"Трябва ли да си взема хапче против бременност, ако не съм бременна?" :-o

JustRainbow
11-04-2011, 08:45
Не разбирам, защо само я обиждате..напълно възможно е да има цикъл и да е бременна. Вярно е, че вероятността е малка, но и аз се бях стресирала по подобна причина, отидох на лекар и се оказа, че всичко е окей, но и лекарката каза, че е рядко но възможно.

Zarity
11-04-2011, 14:44
Маайко да не чува...

Не. :)

adidaskataWE
11-04-2011, 15:45
Ако не е свършвал в тебе и ако не си била в овулация (мисля,че ням как да си била)няма нужда да си натоварваш допълнително организма с излишни хормони.

imamkrasivouho
11-04-2011, 18:37
Не разбирам, защо само я обиждате..напълно възможно е да има цикъл и да е бременна. Вярно е, че вероятността е малка, но и аз се бях стресирала по подобна причина, отидох на лекар и се оказа, че всичко е окей, но и лекарката каза, че е рядко но възможно.
Оф като почнете така... Знаеш ли какво е цветна бременност изобщо?

JustRainbow
11-04-2011, 19:37
Не разбирам, защо само я обиждате..напълно възможно е да има цикъл и да е бременна. Вярно е, че вероятността е малка, но и аз се бях стресирала по подобна причина, отидох на лекар и се оказа, че всичко е окей, но и лекарката каза, че е рядко но възможно.
Оф като почнете така... Знаеш ли какво е цветна бременност изобщо?
Да :)) И то най-вероятно по-добре от теб.

imamkrasivouho
11-04-2011, 19:44
Не разбирам, защо само я обиждате..напълно възможно е да има цикъл и да е бременна. Вярно е, че вероятността е малка, но и аз се бях стресирала по подобна причина, отидох на лекар и се оказа, че всичко е окей, но и лекарката каза, че е рядко но възможно.
Оф като почнете така... Знаеш ли какво е цветна бременност изобщо?
Да :)) И то най-вероятно по-добре от теб.
Да, да, да..Сигурна съм. Може би за това като ти дойде се почва "олеле бременна ли съм? ау айде на лекар? това 6тия ми тест ли е или 7мия?"
;)