PDA

View Full Version : Въпроси относно 13-ти клас ?



ivko1819
09-02-2010, 19:52
Здравейте.
Завърших 12 клас в професионална гимназия. Специалността ми е Икономическа информатика и сега ми предстои да уча и за 13 клас, но не съм запознат никак с нещата и искам да ви попитам следното:
Има ли смисъл от този 13 клас и това някакъв плюс ли е за мен по нататък?
Мога ли да кандидатствам с документ за завършен 13 клас за висше училище след като завърша?

MissitY
09-02-2010, 20:07
Смисъл няма особено много. 12ти клас ти дава втора степен квалификация, а 13ти клас - трета степен.Ако ще кандидатстваш после с математика и други науки, които не са специалните предмети, които ще изучаваш в 13. клас, ще ти е тегаво, защото няма да си подготвен, ако не тръгнеш на уроци.Единствено това да му е косура. И че влизаш в университет година по-късно от връстниците от непрофесионални гимназии.Можеш да кандидатстваш във ВУЗ, държейки изпитите за кандидатстване :)

ОФФ : Ако си от София - ТБГ или ФСГ си завършил?

ivko1819
09-02-2010, 20:13
Смисъл няма особено много. 12ти клас ти дава втора степен квалификация, а 13ти клас - трета степен.Ако ще кандидатстваш после с математика и други науки, които не са специалните предмети, които ще изучаваш в 13. клас, ще ти е тегаво, защото няма да си подготвен, ако не тръгнеш на уроци.Единствено това да му е косура. И че влизаш в университет година по-късно от връстниците от непрофесионални гимназии.Можеш да кандидатстваш във ВУЗ, държейки изпитите за кандидатстване :)

ОФФ : Ако си от София - ТБГ или ФСГ си завършил?
Не съм от София, а от Панагюрище (малък град).
Завършил съм ПГТЛПСУ- ПРОФЕСИОНАЛНА ГИМНАЗИЯ ПО ТЕХНИКА, ЛЕКА ПРОМИШЛЕНОСТ И СТОПАНСКО УПРАВЛЕНИЕ

ivko1819
09-02-2010, 21:15
Моля искам и други мнения :(
Искам повече информация относно 13 клас..
Нека някой, който е завършил 13 клас да сподели :)

gigiii
10-15-2010, 08:27
Аз знам ,че се ходи на лекции :(
В повечето училища дават темите готови ,а не се ходина лекции
Даже в сайтовете на училищата има инфо,но не всички

BladeOfMySoul
10-15-2010, 08:56
Ами аз съм в икономическа гимназия и преди две години при нас имаше 13ти клас, но вече го махнаха и ни пръснаха часовете от 13ти по другите класове - 9,10,11,12. До колкото знам тогава, ако не си изкараш 13тия клас, не взимаш специалност, т.е. все едно си учил в нормално общообразователно, което е наистина глупаво, сега може да ни товарят с повече часове, но поне не губим една година. Та, във ващо даскало може и да е друга схемата де, но като цяло съм против 13тия клас. 8-)