PDA

View Full Version : Няколко въпроса за косата



darka1
09-02-2010, 19:54
Здравейте, момичета ... искам да ви попитам няколко въпроса относно косата

1. Преди да си изправя косата с пресата мога ли да слагам кристали и хубаво ли е
2. Кристалите помагат ли за цефтежа
3. Забелязах, че имам малко пърхот ... можете ли да ми препоръчате някой хубав шампоан
4. Как да спра този цъфтеж освен че трябва да огранича пресата (това го правя) и да не я тормозя много с лак и пяна (това също го спазвам )
5. Иииии сега съм на степени ... искам да се подстрижа на черта ... тоест искам косата ми да е равна ... как да ускоря растежа, за да се изравни по - бързо
6. Косата ми е гъста и чуплива и не стои добре както и да се опитам да я направя ... отзад стои направо като купа ... колкото и да я изтънявам при подстрижка, пак не се получава ... как да я оформям и КАКЪВ ВИД ПРИЧЕСКА ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, ЗА ДА ИЗБЕГНА ТОЗИ НЕЖЕЛАН ЕФЕКТ


Май много станаха въпросите, но ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите поне на някои от тях :)

galet0
09-02-2010, 20:42
1. Преди да си изправя косата с пресата мога ли да слагам кристали и хубаво ли е? Ами попринцип да,с нищо няма да навреди но не е и задължително,аз лично не ползвам
2. Кристалите помагат ли за цефтежа Зависи от кристалите
3. Забелязах, че имам малко пърхот ... можете ли да ми препоръчате някой хубав шампоан Head&Shoulders много ми помогна на мен лично
4. Как да спра този цъфтеж освен че трябва да огранича пресата (това го правя) и да не я тормозя много с лак и пяна (това също го спазвам )? Ами първо пострижи нацъвтялто и после спазвай тези неща.
5. Иииии сега съм на степени ... искам да се подстрижа на черта ... тоест искам косата ми да е равна ... как да ускоря растежа, за да се изравни по - бързо? Ами на черта...пострижи я до най късия пласт...иначе има такива хапчета...
6. Косата ми е гъста и чуплива и не стои добре както и да се опитам да я направя ... отзад стои направо като купа ... колкото и да я изтънявам при подстрижка, пак не се получава?Колко ти е дълга косата???

placebo
09-02-2010, 20:49
има тема "Косата и всичко за нея" !!! :smt101

darka1
09-02-2010, 20:54
има тема "Косата и всичко за нея" !!! :smt101

И аз ко да напрая ... сякаш някой ще ми обърне внимание там ... щом съм направила тема значи има защо :P

heiress
09-02-2010, 22:17
Здравейте, момичета ... искам да ви попитам няколко въпроса относно косата

1. Преди да си изправя косата с пресата мога ли да слагам кристали и хубаво ли е Можеш да слагаш, но чак пък "хубаво"...
2. Кристалите помагат ли за цефтежа НЕ!
3. Забелязах, че имам малко пърхот ... можете ли да ми препоръчате някой хубав шампоан Низорал
4. Как да спра този цъфтеж освен че трябва да огранича пресата (това го правя) и да не я тормозя много с лак и пяна (това също го спазвам ) Слагай по малко масло от пшеничен зародиш в крайщата на косата след като я изкъпеш и по- обилно преди това.
5. Иииии сега съм на степени ... искам да се подстрижа на черта ... тоест искам косата ми да е равна ... как да ускоря растежа, за да се изравни по - бързо С домашни маски с тривитаминол, стимулант за коса и бадемово масло.
6. Косата ми е гъста и чуплива и не стои добре както и да се опитам да я направя ... отзад стои направо като купа ... колкото и да я изтънявам при подстрижка, пак не се получава Това въпрос ли трябва да е?


Май много станаха въпросите, но ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите поне на някои от тях :)

darka1
09-04-2010, 08:39
Здравейте, момичета ... искам да ви попитам няколко въпроса относно косата

1. Преди да си изправя косата с пресата мога ли да слагам кристали и хубаво ли е Можеш да слагаш, но чак пък "хубаво"...
2. Кристалите помагат ли за цефтежа НЕ!
3. Забелязах, че имам малко пърхот ... можете ли да ми препоръчате някой хубав шампоан Низорал
4. Как да спра този цъфтеж освен че трябва да огранича пресата (това го правя) и да не я тормозя много с лак и пяна (това също го спазвам ) Слагай по малко масло от пшеничен зародиш в крайщата на косата след като я изкъпеш и по- обилно преди това.
5. Иииии сега съм на степени ... искам да се подстрижа на черта ... тоест искам косата ми да е равна ... как да ускоря растежа, за да се изравни по - бързо С домашни маски с тривитаминол, стимулант за коса и бадемово масло.
6. Косата ми е гъста и чуплива и не стои добре както и да се опитам да я направя ... отзад стои направо като купа ... колкото и да я изтънявам при подстрижка, пак не се получава Това въпрос ли трябва да е?


Май много станаха въпросите, но ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите поне на някои от тях :)

Мерси за отговорите, а последното не е въпрос, а просто искам да кажа, че косата ми е трудна за оформяне и въпросът е как да я оформям .. наистина трябва да го рдактирам - не е ясно :)

MissNothing
09-04-2010, 08:56
Здравейте, момичета ... искам да ви попитам няколко въпроса относно косата

1. Преди да си изправя косата с пресата мога ли да слагам кристали и хубаво ли е- не ползвам кристали,защото съм чувала, че не предпазват от пресата. Аз ползвам защитен спрей.
2. Кристалите помагат ли за цефтежа-нямам идея
3. Забелязах, че имам малко пърхот ... можете ли да ми препоръчате някой хубав шампоан- на Виши
4. Как да спра този цъфтеж освен че трябва да огранича пресата (това го правя) и да не я тормозя много с лак и пяна (това също го спазвам )-ами не знам, подстригвай я редовно. На някои хора просто им цъфти повече
5. Иииии сега съм на степени ... искам да се подстрижа на черта ... тоест искам косата ми да е равна ... как да ускоря растежа, за да се изравни по - бързо- чувала съм, че хининова вода и тривитаминол помагат
6. Косата ми е гъста и чуплива и не стои добре както и да се опитам да я направя ... отзад стои направо като купа ... колкото и да я изтънявам при подстрижка, пак не се получава ... как да я оформям и КАКЪВ ВИД ПРИЧЕСКА ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, ЗА ДА ИЗБЕГНА ТОЗИ НЕЖЕЛАН ЕФЕКТ - и моята е така и просто я изправям... просто си е до коса. Моята не е толкова чуплива,, но ако твоята е повече пробвай да оформяш чупките с пяна


Май много станаха въпросите, но ще съм ви много благодарна, ако ми отговорите поне на някои от тях :)

XxStupidMuffinxX
09-04-2010, 09:53
1. Преди да си изправя косата с пресата мога ли да слагам кристали и хубаво ли е ? - Да.. предпазват косата от изгаряне.. : ))
2. Кристалите помагат ли за цефтежа ? - Не.. : ))
3. Забелязах, че имам малко пърхот ... можете ли да ми препоръчате някой хубав шампоан ? - Аз се къпя с CLEAR за мазна коса.. и ми помага.. : ))
4. Как да спра този цъфтеж освен че трябва да огранича пресата (това го правя) и да не я тормозя много с лак и пяна (това също го спазвам ) ? - Отиди на фризьор да ти подстрижат само връхчетата и после се ограничавай с пресата и машата.. : ))
5. Иииии сега съм на степени ... искам да се подстрижа на черта ... тоест искам косата ми да е равна ... как да ускоря растежа, за да се изравни по - бързо ? - Предполагам, че с някви маски.. виж в нета.. : ))
6. Косата ми е гъста и чуплива и не стои добре както и да се опитам да я направя ... отзад стои направо като купа ... колкото и да я изтънявам при подстрижка, пак не се получава ... как да я оформям и КАКЪВ ВИД ПРИЧЕСКА ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, ЗА ДА ИЗБЕГНА ТОЗИ НЕЖЕЛАН ЕФЕКТ ? - след баня просто я издухвай с чета и сешоар.. : )) при мен действа.. : ))

Converse333
09-04-2010, 14:29
1. Преди да си изправя косата с пресата мога ли да слагам кристали и хубаво ли е Щом искаш слагай, но по-добре си купи нещо за предпазване на косата от топлината
2. Кристалите помагат ли за цефтежа не
3. Забелязах, че имам малко пърхот ... можете ли да ми препоръчате някой хубав шампоан Лично на мен от шампоана с хума пърхота ми се махна.
4. Как да спра този цъфтеж освен че трябва да огранича пресата (това го правя) и да не я тормозя много с лак и пяна (това също го спазвам ) По-често подстригване, купи си балсам/ шампоан, може и двете против цъфтеж. Аз ползвам балсама на Глис - жълтия, помага много.
5. Иииии сега съм на степени ... искам да се подстрижа на черта ... тоест искам косата ми да е равна ... как да ускоря растежа, за да се изравни по - бързо Прави си маски (с бадемово масло, хума има и най-различни маски на Гарниер, Глис и т.н.), хининова вода, може и хининов шампоан да ползваш. И най-важното не си тормози много косата с преса, сешоар, маша, пяна, лак...
6. Косата ми е гъста и чуплива и не стои добре както и да се опитам да я направя ... отзад стои направо като купа ... колкото и да я изтънявам при подстрижка, пак не се получава ... как да я оформям и КАКЪВ ВИД ПРИЧЕСКА ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ, ЗА ДА ИЗБЕГНА ТОЗИ НЕЖЕЛАН ЕФЕКТ - Моята коса е права и гъста, не стои на никъде. На скоро си взех един спрей на Елсев Total Repair 5 (има такъв шампоан, той също е много добър). Помага за по-лесно разресване, приглаждане и оформяне на косата. :)