PDA

View Full Version : НХА



HeavensMaiden
09-02-2010, 21:11
Здравейтее :) Абе искам да се допитам до вас. Предстой ми кандидатсване (сега съм 12клас) и съм си харесала специалността - рекламен дизайн в НХА (Националната художествена академия). Тази специалност също я има и в Нов бълграски, но няма кой да плаща толкова големи такси :D
1во харесала съм тази специалност, защото съм ходила на курсове по рисуване, а и това ме влече. Знам, че си трябва подготовка, но не там е въпроса, не е проблем за мен.
2ро смятам, че има реализация тази специалност
3то слд това мога да го комбинирам с фотография (участвала съм с мой снимки в няколко изложби и мисля, че имам талант, снимах на сватбата на сестра ми и разбрах, че силата ми е портретната фотография)
4то като ходих това лято да проверя за наръчници в НХА относно изпити, кандитастване и бал и т.н ми казаха, че септември да отида пак, така, че все още съм не много добре информирана относно това. В сайта на НХА няма нищо в тази връзка.
5то майка ми като студентка е кандидатсвала и мечтата й е била да учи там, но не са я приели заради баща й (дълга и широка), а тя определено е била много талантлива и много добра художничка (мисля, че от нея съм наследила това).. тааа ако вляза, тя ще се гордее с мен :smt007
6то ще се радвам ако ми кажате всичко каквото знаете за тази специалност, ако имате познати или сте чували абе каквото и да е. Просто искам да се допитам до вас :) мерси предварително и че изчетохте всичко :D :)

Sham
09-02-2010, 21:18
//Не мога да помогна с информация, гледах само за магистърските им програми.

Обаче искам да ти пожелая успех!)

И аз мисля, че можеш да се реализираш бързо, лесно и приятно след тази специалност. (виж и книжен дизайн, книгоиздаването ни има накъде да се развива в тази посока (и го прави))

HeavensMaiden
09-02-2010, 21:27
Благодаря :) Мии ще го имам в предвид мерси.

HeavensMaiden
09-03-2010, 19:08
Добре де никои ли незнае нещо относно тая специалност :(