PDA

View Full Version : как мислите?



ToXiCtHeBeSt
09-02-2010, 23:21
според вас добре ли е за здравето 15 годишно момче да ходи на фитнес всеки ден от понеделник до петък ? (става дума за мен) казват че това спирало разтежа и т.н

Force_bladeR
09-03-2010, 00:43
То Арни не е ходил толко :lol:

HHristov
09-03-2010, 05:16
Първо тренирай със собствена тежест и когато тя ти е малко погледни към щангите :)

fatrat
09-03-2010, 10:31
не е вярно разтежа го спират кляканията с щанга др . на 15 се ходи 3 пъти в седмицата
Ахаха! Братле смо щи кажа ,че аз от 1 година клякам и правя тяга. Мога да ти кажа ,че от тея упражнения хормоните ти се побъркват.Тва са първите естествени движения в човешкия живот. И съм порастнал със 7 см от 175 на 183 само с нескуик! Така че почетете малко! :)

alexor
09-03-2010, 12:31
не е вярно разтежа го спират кляканията с щанга др . на 15 се ходи 3 пъти в седмицата
Ахаха! Братле смо щи кажа ,че аз от 1 година клякам и правя тяга. Мога да ти кажа ,че от тея упражнения хормоните ти се побъркват.Тва са първите естествени движения в човешкия живот. И съм порастнал със 7 см от 175 на 183 само с нескуик! Така че почетете малко! :)




Значи :
1-во от 175 до 183 са 8 см. ;)
2-ро по темата не виждам нищо лошо да ходи на фитнес, ама 5 дни в седмицата са много.Намали ги на 3, най-добре. :)

ToXiCtHeBeSt
09-03-2010, 12:40
значи от цялата работа да рабирам че няа нищо лошо в тва

Naik1
09-03-2010, 12:53
И аз съм на 15.Ходя от 1 година и съм дръпнал 8-10 см нагоре.За да спре растежът трябва да клекнеш с 300кг предполагам.. аз правя клекове с 120кг от доста време и това не ми пречи .. всичко е до ген ;)
Само ще ти кажа - като започнеш(ако не си все още) инструктори и още мн хора ще те зарибят да си купиш добавки.И мен така зарибиха, а първо си виках, че нищо няма да пия.Ако ще си купуваш нещо - само протеин/аминокиселини.На тази възраст приемането на други добавки е доста вредно.В моят случай - креатин.Бях започнал да вдигам кръвно и като си направих изследвания бъбречната ми киселина беше доста висока точно от креатина ;)
Много глупости написах, ама най-важното беше - започни фитнеса в залата сега, а фитнеса в аптеката - по късно ;)

ZipFail
09-03-2010, 13:08
Клековете стимулират отделянето на хормон на растежа, стига да не се претоварваш всичко ще е ок ;)
И трябва да се храниш много добре, ако ходиш 5 дни в седмицата, възтановяването ти е толкова важно, колкото и тренировката ;)

HandOFDooM
09-03-2010, 13:42
как може момичета и жени да ходят на фитнес жена с мускули е отвратително :-x :x

ToXiCtHeBeSt
09-03-2010, 14:04
кой е казал че съм момиче хахах

fatrat
09-03-2010, 14:29
как може момичета и жени да ходят на фитнес жена с мускули е отвратително :-x :x
А няква със сланинки по-добре ли е?
Да моя грешка 7-8 см то е едно и също.
+ Ако не искате да спирате растежа не заключвайте ставите и клякайте само с лоста (20кг) или по 1 десятка от страни. Малки сте за исттински силов трибой! 8)

shinkyokushin
09-03-2010, 18:31
hand кво си мислиш ти бе момче че можеш да видиш момиче с 50 ръка ли ? това са жените културисти които взимат тестостерон (хормон който се отделя от тестисите и стимулира разтежа на мускула) момичетата колкото и да ходят на фитнес само изчистват мазнините:) обогати се малко да не се излагаш с такива мнения :) Жените отделят естроген заради който се получава и овулацията ;)

bloodysunrise
09-03-2010, 19:41
ехооо, почивки?! почивай през ден..

Mitkoni
09-03-2010, 20:56
ехооо, почивки?! почивай през ден.. Не е задължително ако тренира различни мускулни групи! : ) То така и трябва...

HHristov
09-05-2010, 11:29
Пълни глупости. Тялото трябва да се тренира като едно, а не като различни мускулни групи :)

HHristov
09-05-2010, 12:01
Според вас дали този човек е разделял мускулите на групи ?
http://www.oldtimestrongman.com/images15/george_hackenschmidt.gif
http://img.ffffound.com/static-data/assets/6/44a791269d0fe9c3721794ca8591bd597044611f_m.gif

HHristov
09-05-2010, 13:12
100%

Myrth
09-05-2010, 14:05
Да се разделя тялото на групи, а не на движения според мен е грешка при натуралния бодибилдинг. Или поне не е моят метод. Аз деля на различни комплексни движения.

LifeFitness0
09-05-2010, 16:29
Ако мислиш,че можеш да натовариш всички мускули както трябва в един ден жестоко се лъжеш(според мен).Да тренираш всички мускулни групи на тренировка е за хората които ходят за здраве или да си поддържат формата.

Myrth
09-05-2010, 17:35
Съвсем нямам това предвид. Просто 90% от хората си делят дните на ''днес правя гърди и бицепс, утре гръб и трицепс..." и тн. И си помпат ли помпат, а файдата не е кой знае каква.

Докато аз възприемам тялото като цяло. Имам дни, в които развивам клякаща сила - пистолети и клекове с щанга, например. Друг ден правя набирания за време. Дърпащата сила я развивам с набирания с тежест, набирания на една ръка... понякога тренирам статична сила. И много други видове тренировъчни дни. По този начин си покачвам физическите показатели, а тялото се променя като страничен ефект. Възприемам вдигането на тежести и фитнеса като спорт, а не като помпане и угояване. Мисля, че това е по-правилният начин на трениране, особено ако се занимаваш с бойни изкуства, тъй като силата, която развивам е функционална и няма нищо общо с мудното помпане с дъмбелчета и скрипци в залата :) Дано не съм засегнал някой отдаден бодибилдър с различни от моите принципи, просто не ми допада такъв начин на живот и мислене...

LifeFitness0
09-05-2010, 17:53
Myrth интерсен подход.А имаш ли определена програма-ден/упражнения/серии/повторения?

Myrth
09-05-2010, 20:40
Не, не обичам да се вкарвам в рамки. Развил съм с годините усет кое и как да правя, смятам че не ме подвежда. Пък и в ежедневието не всичко е константа, затова и не смятам, че трябва да се вкарвам в рамки. Обикновено тренирам със силова насоченост и повторенията са ми доста малки, в редки случаи стресирам тялото с по-обемни тренировки, например при набирания за време или свръхсетове от набирания и кофи, по 5, до пълен отказ. Когато човек тренира с програма, рискува нуждите на тялото да се различават от това, което диктува програмата... а идеята е да си опознаем тялото, за да постигнем оптималното от тренировката :)

73D
09-06-2010, 22:29
Съвсем нямам това предвид. Просто 90% от хората си делят дните на ''днес правя гърди и бицепс, утре гръб и трицепс..." и тн. И си помпат ли помпат, а файдата не е кой знае каква.

Докато аз възприемам тялото като цяло. Имам дни, в които развивам клякаща сила - пистолети и клекове с щанга, например. Друг ден правя набирания за време. Дърпащата сила я развивам с набирания с тежест, набирания на една ръка... понякога тренирам статична сила. И много други видове тренировъчни дни. По този начин си покачвам физическите показатели, а тялото се променя като страничен ефект. Възприемам вдигането на тежести и фитнеса като спорт, а не като помпане и угояване. Мисля, че това е по-правилният начин на трениране, особено ако се занимаваш с бойни изкуства, тъй като силата, която развивам е функционална и няма нищо общо с мудното помпане с дъмбелчета и скрипци в залата :) Дано не съм засегнал някой отдаден бодибилдър с различни от моите принципи, просто не ми допада такъв начин на живот и мислене...
не мога да съм по съгласен. Имаш ли скайп? Мисля че можеш да ми обясниш много работи, които не са ми ясни. И че си доста компетентен по тази тема

fatrat
09-07-2010, 09:16
Съвсем нямам това предвид. Просто 90% от хората си делят дните на ''днес правя гърди и бицепс, утре гръб и трицепс..." и тн. И си помпат ли помпат, а файдата не е кой знае каква.

Докато аз възприемам тялото като цяло. Имам дни, в които развивам клякаща сила - пистолети и клекове с щанга, например. Друг ден правя набирания за време. Дърпащата сила я развивам с набирания с тежест, набирания на една ръка... понякога тренирам статична сила. И много други видове тренировъчни дни. По този начин си покачвам физическите показатели, а тялото се променя като страничен ефект. Възприемам вдигането на тежести и фитнеса като спорт, а не като помпане и угояване. Мисля, че това е по-правилният начин на трениране, особено ако се занимаваш с бойни изкуства, тъй като силата, която развивам е функционална и няма нищо общо с мудното помпане с дъмбелчета и скрипци в залата :) Дано не съм засегнал някой отдаден бодибилдър с различни от моите принципи, просто не ми допада такъв начин на живот и мислене...
Според мен това е оптималния вариант за подрастващи,след г/д 6 месеца тренировка със собствено тегло може да почнат и статични упражнения. И няма как да обидиш някой билдър щото всеки си избира как да тренира. Но вече зависи ако искаш по-дълбок релеф само с базови упражнения неможе.Трябва да си разделиш тялото ;)

Myrth
09-07-2010, 12:21
Не си прав за изолацията, поне според мен. Дълбок релеф = мускулна маса и нищожен процент мазнини. И двете могат да се постигнат само с базови упражнения, при правилно хранене, а при по-високите категории - и с подходящи препарати. Не съм на 100% против изолиращите упражнения. Смятам обаче, че няма смисъл да си правят от начинаещи или средно напреднали. Сериозна е заблудата, че от такива упражнения се прави по-добре релеф. Наричат се оформящи по друга причина. Когато билдърът е достигнал определено високо ниво в развитието си, е нормално някоя мускулна група да е останала по-слабо развита на фона на останалите, по някаква причина. Тогава идва моментът да се използва този коз - изолиращите упражнения, за да се навакса някакво изоставане в развитието. Иначе - мощо, масивно и релефно тяло може без проблем да се постигне с базови упражнения, лично тегло и продължително, непрекъснато и отдадено трениране (години). Както и хранителни навици, не говоря за режими.

lili12
09-11-2010, 19:44
как може момичета и жени да ходят на фитнес жена с мускули е отвратително :-x :x

мила, от фитнеса се поддържа фигура явно не си наясно с нещата. мога да ти кажа че ако идеш на фитнес няма да се върнеш културиска 8)

akrobatkata
09-19-2010, 02:02
и аз съм на мнение че не пречи на растежа, но трябва да снижиш тренировките до 2-3 дена в седмицата.