PDA

View Full Version : Енергините напитки



drakon44
09-03-2010, 12:34
Полезни или вредни са енергините напитки?Защо?

FuckedUp
09-03-2010, 12:37
Имаш гугъл.

COTU
09-03-2010, 14:30
Е как ще са полезни бе :razz:
Толкова много натоварват бъбреците, че...

drakon44
09-03-2010, 14:32
Имаш гугъл.
Непитам конкретно,а искам да видя мненйето на хората от форума :D

maksimal
09-03-2010, 14:38
Смесени с алкохол, енергийните напитки могат да предизвикат нарушения в сърдечния ритъм, загуба на съзнание и проблеми във функционирането на бъбреците. Тази възбуждаща и опияняваща смес е много опасна заявяват експерти от немския Федерален институт за оценка на риска.

В европейските нощни клубове енергийната напитка Red Bull, смесена с водка се отнася към най-популярните коктейли, но вече са регистрирани няколко смъртни случая.

Това стига ли ти ;)

StolenBliss
09-03-2010, 14:46
Ох мноо лесно се пристрастяваш към тях :Х преди пиех по 4 на ден, сега максимум по две и то не всеки ден, но да вредни са в някои държави даже е забранено да се продават, иначе съм чувала за един смъртен случай в Холандия ама момчето е пиело по около 20 на ден :shock: :shock: :shock: как е възможно си нямам и на идея...

P
09-03-2010, 15:08
Основно проблеми с бъбреците причиняват - бъбречни кризи и т.н. Дори съм водил момиче в болницата за това.По принцип са доста приятни на вкус ,но мен не ми действат тонизиращо,както и кафето не ми действа.
Но ако искаш да има ефект от тях трябв да пиеш редовно и да се пристрастиш ,за да подействат.Иначе ще си цокаш по 5 редбула и 5 кафета и ще лягаш да спиш ,както бях аз.
Аз пия рядко такива ,като основно най-харесвам редбула и го пия с уиски ,когато излизам.Но като цяло да си купя вкъщи такива лайна - рядко.
Пиенето на редбула 1-2-3 пъти в месеца не е болка за умиране на фона на лайната ,които ядем.

fena01
09-03-2010, 15:23
Аз да ви кажа съм си взел някакви,несъ известан марка,даже несъ български,и си пия когато ми е на кеф,отварям си хладилника и си изсмуквам 1 чка.Приятен вкус и досега несъм има проблеми,надявам се и да нямам.Мисля,че ако тренираш нещо преди тренировка няма проблеми да пиеш по някоя,но да се наливаш,това вече е лошо.

ameli
09-04-2010, 14:02
Аз пък никога не съм пила 8-) Тоест само веднъж и имаха вкус на лимонада 8-)

Вредни са, но ако не прекаляваш с тях няма да имаш проблеми. :)

shinkyokushin
09-04-2010, 14:40
много са вредни както каза и колегата по-горе особено смесени с алкохол сърдечния ритъм се нарушава заради ОГРОМНОТО количество кофеин което съдържат дори кока-колата и кафето са доста вредни които всеки ден употребяваме :)

zoreto
09-04-2010, 16:11
определено са вредни

SK0RP10N
09-04-2010, 16:46
Определено не са полезни, но ако не се пият често, поне не вредят (или вредят колкото веднъж да изпиеш няколко кафета или повече кока-кола).
А и нещо не им се кефя - нито ми действат тонизиращо, нито като вкус са нещо особено.

djuki
09-07-2010, 08:49
енергийните напитки ако не прекаляваш т.е да пиеш до 1 на ден и не ги смешваш с алкохол както и да не ги пиеш всеки ден не са вредни . На всеки може да му се наложи , но както с всяко нещо като се прекали става доста вредно

OneGuy
09-07-2010, 11:52
Не се филмирайте ... колко сте спрели .... дали ще пиеш по 2 кафета на ден или 1 енергийна напитка ... е в полза на енергийната напитка ... колкото кафетата толкова и енергийните напитки са вредни ...и да всеки би умрял ако пие по 20 кафета на ден ... 20 енергийни напитки ... яде по 20 пъти на ден ... рано или късно ...

dude99
05-16-2012, 17:20
Ами в умерено количество не са вредни , но ако ги пиеш редовно ще ти развалят сърцето,кръвта и зъбния емайл ! ;)

Obuchenie
05-17-2012, 14:37
Е как ще са полезни бе :razz:
Толкова много натоварват бъбреците, че...

То да беше само бъбрециите :D
Много са вредни. Употребата им трябва да е много рядка ...

Savage14
05-17-2012, 18:24
Всичко, което се приема в нормални количества е полезно.
В енергините напитки има таурин, който е много полезен, но все пак не е хубаво да се преклаява