PDA

View Full Version : Име и фамилия



P
09-03-2010, 13:52
Здравейте ;)
Посещавам един друг форум ,който е на доста по-различна тематика ,но видях идеята там и е доста добра.
Там се приема изключително добре,но за разлика от тук - там средната възраст на потребителите ,които го посещават е 30-35..
Както и да е - идеята е в подписа на всеки задължително да се вписват 2-те имена.Така комуникацията става по-лесна и хората ,които всекидневно си пишат добиват известна близост.
Тъй като там влизат доста по-сериозни хора от тук някой възрубтаха ,че е противозаконно да се задължават потребителите да си пишат 2-те имена в подписа и администратор се посъветва с юрист ,който каза ,че това е напълно в реда на нещата и не е против правата на който и да е.

Според мен идеята е супер ,въпреки че би отнела доста време да се въведе.

Вие какво ще кажете?
:-P

ZelenChai
09-03-2010, 14:06
Не всеки иска да каже кой е.Все пак това е тийн форум и хората питат за проблемите си анонимно и ако искат да кажат кои са да си напишат имената в профила :lol:

shadow4e
09-03-2010, 14:11
Направо и адресите да си дадем. Който е искал да разбере името на някого, се е свързал с него посредством ЛС и ако първият е преценил за уместно, го е споделил. Всеки има право да запази ананомност, това е и една от идеите на съществуването на форума.
Интересно ще ми е да си защитиш тезата за подобряване на комуникацията, ако се обръщаш към някого с Пенчо вместо със Слънчо.

P
09-03-2010, 14:11
Ще помоля,когато някой реши да напише нещо да се аргументира.
Веднага те оборвам - анонимността се нарушава ,когато разбера кой/коя си.Като твоето име и фамилия знаеш ли още ,колко хора има в твоя град?

:-P

P
09-03-2010, 14:17
Направо и адресите да си дадем. Който е искал да разбере името на някого, се е свързал с него посредством ЛС и ако първият е преценил за уместно, го е споделил. Всеки има право да запази ананомност, това е и една от идеите на съществуването на форума.
Интересно ще ми е да си защитиш тезата за подобряване на комуникацията, ако се обръщаш към някого с Пенчо вместо със Слънчо.

По същия начин ще отговоря и на теб.Това ,че си си написал името не виждам по какъв начин нарушава анонимността си.
А иначе то е пожелателно ,дали ще напишеш своето име или ще излъжеш.Ти в живота ,как предпочиташ да ти викат - по никнейм или по име?
Просто става някак си по-различно ,но това е все пак предложение не е нужно да се yдобрява ,нали?
Поздрави.

shadow4e
09-03-2010, 14:18
Знам, няма друг човек с моето име, а сигурно и в цяла България.
Ти кажи как точно ще се подобри, това е интересното.
Също така не мислиш ли, че неслучайно се провеждат немалко акции да не се споделя такава информация, още пък повече от деца.

P
09-03-2010, 14:26
Така е ,но както казах законово нищо не се нарушава.Ти не си даваш адреса или номера на личната карта,а просто 2 имена ,които с нищо не променят нещата.
А иначе ,какво ще подобри - аз казах МОЖЕ БИ комуникацията ,а и то е до лични разбирания.Аз предпочитам да се обърна към теб по име ,а не по никнейм.

shadow4e
09-03-2010, 14:51
Научи се, че когато общуваш с някого, той също има право на глас. Това как ти предпочиташ да го наричаш има вторична важност.
Ти, ако искаш хората да се обръщат с името ти към теб, се регистрирай така.

LadyDi
09-03-2010, 15:20
Аз пък ще оборя теб.


Както и да е - идеята е в подписа на всеки задължително да се вписват 2-те имена.Така комуникацията става по-лесна и хората ,които всекидневно си пишат добиват известна близост.

Комуникацията и сега е достатъчно лесна - когато някой ми допада и желая да общувам с него, му давам скайп/фейсбук/телефонен номер. Ако си напиша името и фамилията в подписа, как ще ми гарантираш, че някой, който ми е неприятен, няма да ме открие и да ми досажда. Още повече, че някои от нас са с особено уникални имена и стават много лесни за откриване.


А иначе то е пожелателно ,дали ще напишеш своето име или ще излъжеш.Ти в живота ,как предпочиташ да ти викат - по никнейм или по име?
Има голяма разлика между реален живот и виртуална реалност. В живота предпочитам да ме наричат с истинското ми име, по форумите предпочитам да използват никнейма ми. Това ти как ме предпочиташ да ме наричаш е твой проблем (хипотетично говорим, разбира се). Ако съм желала да ползват истинското ми име, щях да се регистрирам с него.
Та в този ред на мисли, идеята е безпочвена и ние няма да задължим потребителите си да си пишат имената.
Ако ти желаеш да си ги напишеш, си добре дошъл ;)

P
09-03-2010, 15:25
Окей ,значи приключихме темата. :)

Nakadah
09-03-2010, 16:47
Ииииииииииииииии аз ще съм първия който ще сложи фалшиво име и фамилия... Аре сега да видиме как ще разберете че ми е фалшиво или истинско...

7227
09-03-2010, 18:36
Голяма глупост :lol: Всеки ще си измисли някакво име :lol: да не мислиш,че няма да е така!?

Claymore
09-03-2010, 18:43
Тогава аз съм Леля Цецка. :lol:
Наистина трябва да обмисляте добре предложенията си защото после, хем ще те нахранят, хем ще те запомнят. :D

LadyDi
09-03-2010, 18:48
Темата приключи :)