PDA

View Full Version : Киста



mycynkaa1
09-03-2010, 15:30
zdraveite. mn sam pritesnena za6toto tozi mesec mi be6e do6lo dva puti kato purvq si be6e mn normalen i kakto obiknovenno,no vtoriq mi doide sled sedmica kato mi svur6i i ve4e 10ti den mi pokapva..dnes otidoh na genekolog i mi otkriha kista na matkata s diametur 5 sm..adski sam pritesnena..neznam dali bi moglo da se uslojni daje si nqmam ponqtie kakvo ozna4ava tova a sam edva na 19 godini..ako nqkoi znae ne6to ako moje da pomogne ili da me posuvetva s ne6to bih bila mn blagodarna..

здравейте. мн сам притеснена защото този месец ми беше дошло два пъти като първя си беше мн нормален и както обикновенно,но втория ми дойде след седмица като ми свърши и вече 10ти ден ми покапва..днес отидох на генеколог и ми откриха киста на матката с диаметър 5 см..адски сам притеснена..незнам дали би могло да се усложни даже си нямам понятие какво означава това а сам едва на 19 години..ако някой знае нещо ако може да помогне или да ме посъветва с нещо бих била мн благодарна..

kalpazanka

Claymore
09-03-2010, 17:04
Едва ли сега е времето да ти казвам да пишеш на кирилица, но това си е правило на форума.
По принцип има 2 основни вида кисти - функционални и органични. Възможно е да се безобидни, но е възможно и да доведат до рак. Функционалните не са опасни, след няколко месеца организмът сам си ги изхвърля. Другия вид също може да не е опасен, зависи от доста неща. Може отново организма да си ги изхвърли, но обикновено се предписват някакви медикаменти.
Чела съм, че ако кистата достигне такъв размер, че не може да бъде отстранена с лекарства тя се изгаря.

xSANYAx
09-04-2010, 07:44
Айде само да пишеш на български?! ;)

kalpazanka
09-04-2010, 09:08
По принцип има 2 основни вида кисти - функционални и органични.
Те касаят яйчниците.

Авторке, сигурна ли си в диагнозата?

Claymore
09-04-2010, 13:49
По принцип има 2 основни вида кисти - функционални и органични.
Те касаят яйчниците.

Не съм прочела правилно. :(