PDA

View Full Version : Обучение на кучето !!!



Ivan4o0o0
09-03-2010, 18:26
Не знам дали тук е мястото на което да пиша това но, кучето ми е на 1година и 5месеца и реших да го обучавам някой може ли да ми помогне, да ми каже или даде сайт в който пише как да го обучавам или е добре да го запиша в някое училище за кучета (във варна ако има такова и ако има къде е най-добре да го запиша), а и ако може да ми кажете в училще как протича обучението или сам да я обуча и как да я обуча. Мисля, че схванахте какво имам впредвид :-D . Моля ви помогнете ми 8-[ 8-[ 8-[ !!! ВАЖНО Е МОЛЯ ВИ !!! Благодаря от сега :) .

hotxxmess
09-03-2010, 23:27
гледай - Говорещият с Кучета

smiley98
09-04-2010, 08:55
КаЗвай му да направи нещо и ако го направи за награда гранула или нещо от сорта :)

Claymore
09-04-2010, 09:01
КаЗвай му да направи нещо и ако го направи за награда гранула или нещо от сорта :)

Ако ставаше така, всяко куче щеше да прави по нещо.

smiley98
09-04-2010, 09:04
Аз моето така го дресирам не искаше да ходи на каишка но с едно две разхойдания с похапжане се научи (ама те бяха 5-6 разхождания но все пак вече успя) :grin:

bet3to
09-04-2010, 09:51
Ами аз моето куче го научих с помощта на един диск-беше от едно списание не помня кое обаче, а диска е на Pedigree. Там дават мн полезни съвети. Обачее аз мисля че много от късно почваш трябвало е да почнеш от 2,3,4 месеца сега е голям, но нищо. Аз моя го научих само на седни, легни и лай - най добре знае лай :razz: .Амаа той е изключениее - голяма е шматкаа. Ако искаш ще опитам по някакъв начин да ти пратя файловете от диска дай поща или скайп ма май по добре поща. :D

bet3to
09-04-2010, 09:55
Обачее сега пуснах диска и видях че е 3,64 GB :? И май няя стане тая работаа :(

Иначе е тва е диска http://www.vgb.bg/bg-BG/PressInfo.asp?postId=75

ameli
09-04-2010, 13:04
Малко е късничко вече, трябвало е да започнеш по-отрано.

Искаш да го научиш да сяда. Отиваш до него, повтаряш му седни и му буташ дупето към земята, докато седне. После му даваш гранулка. И така повтаряш - трябва му време и постоянство, докато го запомни.

Подобен е и принципа с Дай лапа. Вземаш му лапата (по-лесно е да е седнал) и му говориш. После даваш за хапване.

Същото е за всичко, което искаш да го научиш. Но не прекалявай с даването на храна, щото сега нашето изпълнява всичко, но само, когато е гладно 8-)

bet3to
09-04-2010, 13:09
Също може да му дадеш храната да я подуши и я вдигаш нагоре и казваш СЕДНИ и както казва предишния потребител - да може да му побутнеш дупето - аз така го научих и като седне тогава му даваш храната иначее не :D :D

Ivan4o0o0
09-04-2010, 16:26
Много ви благодаря за това с храната, мисля да пробвам :) :) :) . А какво мислите за Училище за Кучета ??? :-o