PDA

View Full Version : относно мобилния фейсбук



roshlichka
09-03-2010, 21:15
Понеже влизам в фейсбук от телефона си от адреса www.m.facebook.com и уж не ми взима пари, но въпроса ми е някой знае ли дали ми начислява нещо всмисъл Да дойде някаква огромна сметка.. иии ако гледам снимки ще ми взима ли пари?

playhard1
09-03-2010, 22:16
m.facebook.com НЕ е безплатен!

Безплатната версия на фейсбук е 0.facebook.com Трябва да имаш правилни настройки за WAP или GPRS. И през WAP и през GPRS този сайт е безплатен. Но няма снимки, видео и т.н., виждаш само текст. Освен това, няма достъп до входящи съобщения, т.е. не можеш да си четеш съобщенията, или да пишеш на някой. Можеш да харесваш, пишеш коментари на публикации, да си редактираш профила и разни други работи. (и да уточня, че за сега само Мтел предлагат безплатен достъп до 0.facebook.com, през Globul и Vivacom е платено, нищо, че пише, че е безплатно.) И още нещо, използвай вградения браузър на телефона си, ако ползваш някоя инсталирана, не знам и аз защо, но взема по 5ст... ;)

Di
09-03-2010, 22:21
0.facebook.com е безплатно за Мтел :)

Ge7OverHere
09-03-2010, 22:48
m.facebook.com не бил безплатен... аз мога да си влезна там през к'вото си искам... зависи от връзката, не от адреса на сайта!

playhard1
09-03-2010, 22:55
m.facebook.com не бил безплатен... аз мога да си влезна там през к'вото си искам... зависи от връзката, не от адреса на сайта!

влез през GPRS в m.facebook и си провери сметката след това. Ако ставаше и от там, мтел щяха да го кажат, и от там показва снимки, докато в 0.facebook ги няма снимките. Ако и на безплатната версия ставаха да се гледат снимки, знаеш ли какъв трафик щеше да се навърта, нямаше да има изгода от цялата работа. То само с "текстовата" версия за 15 мин ги правя 1-2МБ, какво е останало и картинки да има. А знаеш, че интернет през GPRS или WAP не е никакъв евтин. Като не знаеш, не спори.. А като на мен не ми вярваш, питай съпорта на мтел или върви до най-близкия офис и питай лично. Подвеждаш хората, изказвайки се неподготвен.

nrjboyan
09-04-2010, 03:22
безплатната версия е 0.facebook.com, има го и в трите мобилни оператора. :)

playhard1
09-04-2010, 10:06
безплатната версия е 0.facebook.com, има го и в трите мобилни оператора. :)

щом казваш, че го има и в трите мобилни оператора, ок.

dakata123
09-04-2010, 10:34
хаха .. аз използвам m.facebook.com напълно безплатно. На луп съм имам безплатни мегабайти, но не се навъртат. Но си взех лупа скоро и имам една година безплатен :-P :-P

roshlichka
09-04-2010, 10:44
аз съм на абонамент имам 15 безплатни МВ но ннищо не ми се навъърта като влизам. Нито ми взима от безплатните МВ нито ми взима пари нито нищо. Ще видим сега като дойде сметката, нооо дано нищо да не ми е взело.

Biskfitka
09-04-2010, 11:47
аз съм на абонамент имам 15 безплатни МВ но ннищо не ми се навъърта като влизам. Нито ми взима от безплатните МВ нито ми взима пари нито нищо. Ще видим сега като дойде сметката, нооо дано нищо да не ми е взело.И аз ги имам тия 15 мб...не взима нищо ;) ...

Ge7OverHere
09-04-2010, 11:55
m.facebook.com не бил безплатен... аз мога да си влезна там през к'вото си искам... зависи от връзката, не от адреса на сайта!

влез през GPRS в m.facebook и си провери сметката след това. Ако ставаше и от там, мтел щяха да го кажат, и от там показва снимки, докато в 0.facebook ги няма снимките. Ако и на безплатната версия ставаха да се гледат снимки, знаеш ли какъв трафик щеше да се навърта, нямаше да има изгода от цялата работа. То само с "текстовата" версия за 15 мин ги правя 1-2МБ, какво е останало и картинки да има. А знаеш, че интернет през GPRS или WAP не е никакъв евтин. Като не знаеш, не спори.. А като на мен не ми вярваш, питай съпорта на мтел или върви до най-близкия офис и питай лично. Подвеждаш хората, изказвайки се неподготвен.
добре бе, аз като влезна в m.facebook прези wi-fi или pc колко ще ми струва?! намери къде съм писал нещо за gprs и wap в поста и ще се извиня! аз съм се изказвал неподготвен.... чети по-добре!

playhard1
09-04-2010, 13:32
m.facebook.com не бил безплатен... аз мога да си влезна там през к'вото си искам... зависи от връзката, не от адреса на сайта!

влез през GPRS в m.facebook и си провери сметката след това. Ако ставаше и от там, мтел щяха да го кажат, и от там показва снимки, докато в 0.facebook ги няма снимките. Ако и на безплатната версия ставаха да се гледат снимки, знаеш ли какъв трафик щеше да се навърта, нямаше да има изгода от цялата работа. То само с "текстовата" версия за 15 мин ги правя 1-2МБ, какво е останало и картинки да има. А знаеш, че интернет през GPRS или WAP не е никакъв евтин. Като не знаеш, не спори.. А като на мен не ми вярваш, питай съпорта на мтел или върви до най-близкия офис и питай лично. Подвеждаш хората, изказвайки се неподготвен.
добре бе, аз като влезна в m.facebook прези wi-fi или pc колко ще ми струва?! намери къде съм писал нещо за gprs и wap в поста и ще се извиня! аз съм се изказвал неподготвен.... чети по-добре!

Много ясно! Работата е да влизаш във фейсбук, когато си извън града си например, когато нямаш отключена мрежа около себе си и трябва да ползваш GPRS. То е ясно, че през WiFi е безплатно..

skuck
09-05-2010, 08:50
Аз съм си активирал тва - http://www.globul.bg/bg/postpaid.18.html?posm=18 . И влизам навсякъде безплатно (2,50 на месец) и по колкото си искам!

playhard1
09-05-2010, 11:00
Аз съм си активирал тва - http://www.globul.bg/bg/postpaid.18.html?posm=18 . И влизам навсякъде безплатно (2,50 на месец) и по колкото си искам!

skuck това е много яко. Само че не съм на абонаментен план, и не искам да минавам, защото имам мн безплатни минути и смс-и с тоя b-connect. А предлагат ли и модеми за преносими компютри (не, че е проблем да се свързва и телефона към компютъра и да се използва като модем, но би било по-удобно ако даваха още една (отделна) сим карта) :)

skuck
09-05-2010, 12:31
^ не съм сигурен, попитай в някой офис... Иначе на мен ми е супер така, като ми притрябва интернет на лаптопа има едно приложение за симбиян дето взема интернет от 3г мрежата и я пръска като уаерлес, така не ми се налага да нося кабели.

playhard1
09-05-2010, 15:59
Ясно ми е това. Аз мога да ползвам тел-а като модем, както с USB кабел, така и през Bluetooth. Работата е, че не искам да съм на b-connect и такса едновременно. Каква е максималната ти скорост след тези 10MB? В сайта пише до 128kbps, това ще рече, че скоростта е ограничена точно на 16кб/с или това е максималната достижима скорост? Също така искам да те питам прави ли ти проблеми със Skype? (става дума само за чат, за видео разговор и дума не може да става :D)

skuck
09-05-2010, 17:55
Ограничено ти е до 16 килобайта в секунда. За сърфиране, скайп (говорене, чат) е супер. Аз съм си сложил адблокър обаче. Скоро мисля да пробвам видео разговор да видя дали става.

FontiR
09-12-2010, 14:36
При мен 0.facebook.com не е безплатен и си ми зима пари :x :?

Al3ksandra
09-12-2010, 15:19
Здравейте, имам две много важни въпросчета относно мобилния facebook.
1. Достъпа през 0.facebook.com безплатен ли е и на хора с Prima Mtel Карти и по скоро карти на ваучер? И другото:
2. Как става активирането на съобщенията в Facebook ? От както ползвам безплатната мобилна версия на Мтел, винаги когато искам да прочета съобщение, ми дава че трябва да се обадя на оператор или да опитам повторно. Знам че не може, идеята ми е тая услуга може ли да се активира и колко би струвало? Ще ми се отрази ли на сметката ?
:)

Благодаря за вниманието.. :)

doomkillerr
09-12-2010, 21:12
Здравейте, имам две много важни въпросчета относно мобилния facebook.
1. Достъпа през 0.facebook.com безплатен ли е и на хора с Prima Mtel Карти и по скоро карти на ваучер? И другото:
2. Как става активирането на съобщенията в Facebook ? От както ползвам безплатната мобилна версия на Мтел, винаги когато искам да прочета съобщение, ми дава че трябва да се обадя на оператор или да опитам повторно. Знам че не може, идеята ми е тая услуга може ли да се активира и колко би струвало? Ще ми се отрази ли на сметката ?
:)

Благодаря за вниманието.. :)

По първия въпрос - Да достъпа е безплатен, защото и аз на единя телефон съм с "Prima" и не ми взема парички, но имай в предвид, че тази портативна версия на "Facebook" е доста орязана, като не можеш да гледаш снимки и доста други неща...

За второто, не зная защо е така...

slavito007
09-13-2010, 20:45
Не знам за вас, ама на мен този "безплатен" фейсбук започна да ми смуче пари още от края на август и спрях вече да влизам оттам. :o

playhard1
09-15-2010, 20:34
Не знам за вас, ама на мен този "безплатен" фейсбук започна да ми смуче пари още от края на август и спрях вече да влизам оттам. :o

да си дойдем на думата.

alexchooo
07-08-2011, 20:24
относно 0.facebook.com ми е запитването.

Случай 1: В Благоевград съм си и си пращам ЛС през фейсбук и след време проверявам сметката не е и докосната. същата си е.

Случай 2: На село съм ползвам по същия начин и след всяко ЛС си проверявам сметката и малко по малко ми се трупа.

Та въпроса ми е от какво може да е тази сметка като ползвам само фейсбука за съобщения. Дали не е от връзката тук да е по-силна ан село по-слаба и да се плаща. Някой има ли идея. На Глобул съм. :)

...Ivacko0o b3ee
02-25-2012, 18:40
0.facebook bezplaten za GLOBUL M-TEL NO ZA VIVA NZ BE3EEEEE AMA MN E QKOA AKO vlizash v 4yjdi profili vzima pari ako gledash snimki s1shto ako pishesh neshto s1shto0o0o0 abee3e v1ob6te ◘☺☻GLEDASH BEZ DA PIPASH☺☻◘

mimsSss96
03-04-2012, 08:35
^на мен не ми взимаше пари, но нещо ми стана със телефона и сега като вляза във Фейсбук не мога да пиша нищо ;(