PDA

View Full Version : И нервът умря.



TykaSePisheNick
09-04-2010, 11:49
Преди 3-4 дена си чупих кътника..докато ядох шоколад. :shock:
Та тоя кътник отдавна си имаше дупка, уж го бях лекувал, ама плобмата явно е паднала и просто челната част на зъба се изкърти.Снощи започнаха някви отвратителни постоянни болки, неска ходих на зъболекар, тества ме на вода и въздух - нищо не чувствам, после ме дълба с 1 машинка и вика баща ми и му вика:
-Зъба има дупка, нерва е мъртъв.Спокойно направих дупка до нерва, за да го видя в какво състояние е, но той каза, че не го боляло (както си и беше).
Та в крайна сметка се оказа, че зъбния ми нерв е мъртъв.Каза ми, че съм в начално състояние на...ще излъжа кво беше - забравих го и все още имало надежда за тоя зъб.Предписа ми някакъв антибиотик и вторник да се върна при него..Аз, че няма - няма да се върна при него, понеже по принцип си ходя при един друг, ама днес той не работеше и ходих в някъв дежурен кабинет..Таа, според вас дали ше ми вадят нерва и тъй като е мъртъв вече ще боли ли?

ПП:Боли ме само при почукване по зъба и също така някъде бръкна с нещо остро и супер много заболя..

ameli
09-04-2010, 13:00
Къф е тоя шоколад бе :shock:
Щом е мъртъв и не си усещал нищо до сега, предполагам, че няма да боли при изкарването му :-o

TykaSePisheNick
09-04-2010, 13:13
С ядки 8-) Интересно, досега шам фъстък си отварях със зъби и един смешен лешник ми е*а майката..Ама смятай емайла колко е бил отслабен, пък и при положение, че на практика зъба е бил кух..

ПП:Искам да направя реклама на 1 сашета за зъбобол, мигрена ии..абе аналгетик се водят.Начи мноо са хубави, не бият на лекарство, все едно пиеш някво много леко сокче, казват се Диалгин - никога не съм вярвал на такива сашета, щото никога не са ми и вършили работа..Ама тва уби болката на момента и вече мога да си седя спокойно без да усещам постоянна болка.