PDA

View Full Version : Въпрос относно CAE)Certificate in advancd english)



gilotinator
09-04-2010, 12:58
Здравейте!ТАзи година взех CAE със 73 процента(това е C).Има ли такива от форума,на които този сертификата да е помогнал,било то по бригади или на други места.Щото един вика много полезеен бил,друг отрича и т.н.

sladkish_14
09-04-2010, 17:55
А ти самия защо го взе?
Питам те, защото аз мисля да взимам TOEFL и SAT, но знам за какво го правя и в коя посока ще ми е полезен.
Иначе по твоя въпрос :
:arrow: Да, би могъл да ти бъде полезен, защото все пак това е тест който показва, че имаш добри знания по английски език, а английския е търсен на всякъде.. Колкото до бригадите - на бригада можеш да заминеш и с ниво A1 на езика.

PepSsSi
09-04-2010, 21:44
В някои университети искат CAE, други искат SAT i TOEFL.....провери вузовете, където иискаш да пускаш документи. Мои съученици кандидатстваха насам-натам с какви ли не сертификати....

gilotinator
09-05-2010, 14:51
А зпросто исках документ,с който да докажа че знам английски щото все пак съм го учил повече от 8 години.Относно кандидатстване в чужбина мислех миналата година но реших да продължа тук степиалност стоматология в софия или варна и после да специализирам ж някоя друга държава.Дано там да ми свърши работа :)

sladkish_14
09-05-2010, 15:26
Еми чудесно предполагам, че ще ти свърши :)
Но преди да идеш да продължиш следването си в друга държава първо провери какви сертификати изискват университетите :)
В САЩ например, почти всеки университет иска различен :)
Успех във всичко, занапред :)

Punisherrr
09-05-2010, 16:05
Както и другите казаха - във всеки университет могат да искат различно ниво.(някои имат изискване и за срок на сертификата) Но така или иначе във всеки случай ще ти е полезен. Например при търсене на работа винаги ще ти е в плюс да го имаш.

И аз тази година го взех със (C) . :-D При положение, че познанията ми са 80% практически, а нямам нищичко по въпроса с теорията, съм доволна от резултата. :D

gilotinator
09-05-2010, 17:11
Благодаря за мненията.Punisher,то малко опира и до късме,аз от 2 години се готвя,миналата година имах 59 процента,т.е. един процент не ми достигна и щях да се изям,тая година пк 2 не ми стигат за (B) и не знам вече :Д

Chacho
09-05-2010, 20:20
Ми имам я тая хартийка от две години, взех го със В и досега веднъж не съм го ползвал. Писах там по някъв проект, че имам сертификата, макар че питаха само за TOEFL и SAT и въпреки всичко се явиха всички хора със или без сертификати на тест. Накрая преминахме тези с най-много точки на теста и сертификатите не са играли никаква роля.

PepSsSi
09-05-2010, 21:10
По-добре провери дали има специализирани. Аз се отказах от CAE и ще запиша курс за сертификат на юридически английски пак към Кеймбридж, нивото е като на CAE,но по-разширено. Виж дали за твоята спец. има такъв и така ;)