PDA

View Full Version : И пак за коса...



SpeciiaL
09-05-2010, 07:20
Искам твърда,гъста и дъъъъълга коса. Моля Ви кажете как до го постигна :smt022

Fx1
09-05-2010, 07:24
Ген...ако косата ти е тънка и рядка, каквото и да правиш, няма да помогне много.

anonimchetou
09-05-2010, 07:32
Подкрепям.

SpeciiaL
09-05-2010, 07:50
еее се ще има нещичко, поне малко да помогнеее :( нещо за бърз растеж или за по-твърд, плътен косъм...

meriLinka
09-05-2010, 08:38
Тривитаминол :)

MimiKalcheff93
09-05-2010, 08:40
Вземи си хининова вода ''Кокона''.В едни червени шишенца.Но не очаквай да ти порасне косата изведнъж с 15-20 см най-малкото .
Чувала съм ,че най-ефикасно било с жълтък да се прави маска и с някакви ампули.( Витамини А , д, .. и т.н. )
Жълтъка заздравявал косъма и правел косата по-здрава и хубава ( гъста , лъскава, жива )
Пробвала съм го , но трябва постоянство.А аз от дъжд на вятър,че и по-рядко съм го правила.Незнам за изключителен ефект , но ако се повтаря може и да има.
Купи си шампоанс с хининова вода.Грижи се за косата си и забрави преси , маши , лакове и т.н.
Те ти изгарят косата , колкото и да е скъпа и маркова пресата и т.н.
Иначе , аз си правя маски поняког ас Стимуланта за коса на Икаров .Към 5 лв е долу горе и отива дълго време.А косата ми не е толкова къса отива доста. :)
И бадемово масло ползвам. И като ти е мокра косата не я сресвай с четки , купи си някой гребен с широки и редки ( големи ) зъби . :)
И това е .Пази си косата и се грижи за нея. :)

SpeciiaL
09-05-2010, 08:58
Тривитаминола го ползвам, а хининова вода - розова и това на Икаров също.. ампулите ще пробвам и с бадемово масло. Явно това са си нещата, които помагат най-много

MimiKalcheff93
09-05-2010, 09:09
Абе аз така и не се престраших да пробвам тоя тривитаминол.Той от къде се купува ? И я кажете вие наиситна ли сте доволни ефект има ли ?

SpeciiaL
09-05-2010, 09:29
Купува се от ветеринарна аптека. Аз съм доволна - от мацане няколко пъти и имаше промяна, обаче за растеж не знам - не го ползвам достатъчно дълго. Аз го добавям към маска и след това косата ми има повече блясък,по-жива стана :grin:

heiress
09-05-2010, 09:42
И аз го ползвам от няколко години този тривитаминол и съм наистина адски доволна. Имах много проблеми с косата, но само той ми помогна истински. Какво ли не бях пробвала и установих, че това си е най- доброто за коса.

slynchoo
09-05-2010, 10:03
Ами ако си беше направила труда да погледнеш по-нагоре и да видиш темата "Косата и всичко за нея" щеше да намериш някакво решение на проблема ти..

rihanamiley
09-05-2010, 10:12
За да не правя нова тема, да попитам къде са тия ветеринарни аптеки,навсякъде търся,но няма..в София някой да ми каже ? И още едно въпросче-ка ксе ползва тривитаминола,къпеш ли се с него,или само в корените ? :)

marti93
09-05-2010, 10:15
отвара от коприва заздравява и прави косата бляскъва
майка ми имаше проблем с косата мн падаше и беше изтощена и почна да пие едни витамини

SpeciiaL
09-05-2010, 10:25
За да не правя нова тема, да попитам къде са тия ветеринарни аптеки,навсякъде търся,но няма..в София някой да ми каже ? И още едно въпросче-ка ксе ползва тривитаминола,къпеш ли се с него,или само в корените ? :) аз си го купих от квартал Банишора, аз правя маска с тривитаминола + жълтък,алкохол, оцет или зехтин, кисело мляко, мас - разтопена и обезсолена и мед и хининова вода слагам също. Мажа цялата коса хубаво - корени, всичко, седя така 2-3 часа и след това измивам хубаво със шампоан 2 пъти

Hilary_
09-05-2010, 10:56
и аз искам много неща ама нЕмааа .. :lol:

не разчитай на подметки от тук и от там .. :?
при всеки е различно ..

inatche
09-05-2010, 12:49
Здравей... :)
Тривитаминол за згъстяване.... Хума,хининова вода, бадемово олио и коприва за... здрав косъм и по-бърз разтеж ;)

Minerva
09-05-2010, 13:47
Не можеш да направиш много по въпроса. Какъвто ти е гена, такава коса ще имаш, ако ще да се намажеш с всички витамини на света.

rihanamiley
09-05-2010, 19:02
и аз искам много неща ама нЕмааа .. :lol:

не разчитай на подметки от тук и от там .. :?
при всеки е различно ..

На мен ли ми говориш така?!

MimiKalcheff93
09-05-2010, 21:40
Aбе какви сте такива не мог ада Ви разбера...
Момичето пише , има някакъв въпрос/проблем .Иска съвет , който ще напише нещо нека напише какво да прави.Който ще казва как не може и как всичко е до ген нека не пише.
Няма невъзможни неща.
Има толкова масла и неща друго козметики за стимулиране на косата ,че просто е невъзможно повече да кажете всичко е до ген и няма да ти порасте косата отколкото ,че може да е обратното!
Грижи се за ксата си и тя ще ти се отблагодари. Това е което ще кажа..
!!! :)

Minerva
09-08-2010, 11:19
^ Ами като се цвакоти с какво ли не дори да няма нужда (защото тя няма конкретен проблем, просто иска да има друг вид коса) най-много да прецака и това, което има. Грижа, грижа, ама и прекалената грижа и мазане не води до нищо добро. Ако и се подобри състоянието ще е на косата, която има - няма да стане двойно по-голямо количество! Има прекалено много сайтове, в които това е написано ( а в краен случай има и фризьор, който да попиташ дали е така) . Не може цялото ти семейство да са с някакъв тип коса, ти да си вече на 17-18 и да искаш да си с друга. С каквато сме се родили с такава - не си го избираш. По магазините се продава химия - не магии.
По въпроса на авторката:
Ако искаш да ти е твърда косата, започни да я боядисваш с възможно най-бъканите с химия бои. Като изгори ще стане твърда. За друго не се сещам.

MimiKalcheff93
09-08-2010, 11:56
^ Не съм казала да прекалява с грижата.
Но няма невъзможни неща. Това имам предвид.Има много стимуланти и масла , които са благоприятни за косъма.Разбира се ,че ако й е тънка косата няма да стане грива. Но може да се сгъсти с тривитаминола и другите там неща. :)

mimoskata
09-08-2010, 16:34
Повярвай ми... не искаш това... моята коса е гъста и дълга с дебел косъм. Едва я сресвам. И не става за много прически!!!