PDA

View Full Version : Къдрене на коса



zo98
09-05-2010, 14:16
Искам да попитам как да си накъдря косата.Само да отбележа,че нямам маша и не искам да е с ролки.Един път пробвах с пресата..elite JR-854 , стана но после пак се изправи.Някакви идеи?[i]

xKiFlA
09-05-2010, 17:38
прбваай с бира :grin:

SuNsEt
09-05-2010, 17:46
Намокри си косата и си я сплети спи така и на сутринта си я разплети.После сложи отгоре лак и готово...Друг вариант...с молив и преса за коса-навиваш си кичур на молив или нещо подобно такова дълго и после натискаш отгоре с пресата ама стоиш така няколко секунди...Косата ти става на букли,обаче си е голяма игра.Просто след всяко къдрене,когато решиш да се кърдиш си слагай лак за коса и такам.

Sladurchoo
09-05-2010, 18:10
с хартийки :-|

mecheeeee
09-05-2010, 18:18
с молив .... домакинско фолио ..... с парцалчета :) :) мн избор имаш

MissNothing
09-05-2010, 18:22
Пяна и дифузер, плитки, някакво кокче, ама с него ще стане по-скоро начупено. Ама с каквото и да пробваш няма да държи супер много. На теб с преса колко ти издържа?

darkness848
09-05-2010, 18:53
с хартийки :-|

Сладурчо, винаги съм искала да знам как става по този начин... Може ли малко да ми разясниш? :D Мерси предварително! :-)

zo98
09-05-2010, 19:10
Пяна и дифузер, плитки, някакво кокче, ама с него ще стане по-скоро начупено. Ама с каквото и да пробваш няма да държи супер много. На теб с преса колко ти издържа?
aм с преса .. значи като си пусна горния пласт и ми са изправя долния

xKiFlA
09-05-2010, 20:09
с белтък също става
от яйце. Не гори косата и е къдрава докато не я измиеш :P

blueberryyy
09-05-2010, 20:21
Взимаш една вилица с правоъгълна дръжка , не с кръгла , навиваш кичур около нея , това навитото го стискаш с пресата за няколко секунди \ минути (зависи колко ти е мощна пресата) . Става много яко 8)

lili12
09-12-2010, 16:25
Намокри си косата и си я сплети спи така и на сутринта си я разплети.После сложи отгоре лак и готово...Друг вариант...с молив и преса за коса-навиваш си кичур на молив или нещо подобно такова дълго и после натискаш отгоре с пресата ама стоиш така няколко секунди...Косата ти става на букли,обаче си е голяма игра.Просто след всяко къдрене,когато решиш да се кърдиш си слагай лак за коса и такам.

И аз така си я къдря :-) но не е нужно да я миеш за да я намокриш а само леко я овлажни, и си сплети малки плитки по цялата коса на сутринта и разплиташ и си с къдрава коса :)

JustBrunette
09-12-2010, 16:53
Ето как става къдренето с хартийки:
http://www.youtube.com/watch?v=WoZ2QGq0n4A

Ако не искаш да си прекалено къдрава, можеш да се накъдриш един ден преди това и тя косата ти ще се поотпусне.

Lian4ety
09-12-2010, 17:05
Аз си прилагам един друг метод когато не ми се занимава с пресата ми и с машата и когато съм се сетила късно вечерта , та той е следния: къпя си косата / може и само да я намокриш се тая / след това взимам си ластици и си разделям косата в зависимост на колко големи къдрици искам да ми е / аз си взимам 4 големи ластици,става и с малки силиконови, но е много занимавка/ после хващам кичур коса и го въртя докъто стане нещо като плитка само, че не го сплитам въртя го на ляво или на дясно на където искаш няма значение и го събирам като топка и го овъртам с ластика и връзвам така си правя цялата коса и лягам да спя и на сутринта ми стават много хубави къдрици :-D успех :) :) :) :-)

DesireToFire
09-12-2010, 18:41
Аз си прилагам един друг метод когато не ми се занимава с пресата ми и с машата и когато съм се сетила късно вечерта , та той е следния: къпя си косата / може и само да я намокриш се тая / след това взимам си ластици и си разделям косата в зависимост на колко големи къдрици искам да ми е / аз си взимам 4 големи ластици,става и с малки силиконови, но е много занимавка/ после хващам кичур коса и го въртя докъто стане нещо като плитка само, че не го сплитам въртя го на ляво или на дясно на където искаш няма значение и го събирам като топка и го овъртам с ластика и връзвам така си правя цялата коса и лягам да спя и на сутринта ми стават много хубави къдрици :-D успех :) :) :) :-)
+1
Иначе друго. Както тя го обясни увиваш кичур коса обаче не го навиваш на топка, ами придържащ за малко пресата по дължината ми, пръскаш лак и пускаш. Като си направиш цялата коса, минаваш с пръсти през нея, без да я сресваш и става много симпатично :Д

diannka
06-07-2011, 15:46
Откъсва се парче от домакински фолио за печене и се навива на руло като молив с такава дебелина.Навива се косата на фолиото и се загрява с пресата и се отвива. После се пръска с лак за коса и така. Моята коса е къдрава обаче на много малки къдрички и първо я изправам с преса и като се направи един къдрав един прав кичур като се редуват става много ефектно като за края на учебната година,излизане за по-официални случей и така :-) :-) :grin:

lipstick
06-08-2011, 13:24
http://www.youtube.com/watch?v=3FV-YO46E8Y

Ppettya
06-08-2011, 13:45
Аз преди да легна си изсушавам косата, колкото да не е мокра на другия ден, хващам я отдолу и усуквам до края нагоре и я закрепям с шнола или с малки фибички в края. В крайна сметка се получава нещо като френски кок. И спя така и като я пусна на сутринта стават много красиви вълни..и така не се губи обема ии не ти се сплесква косата във формата на възглавница :-) :)