PDA

View Full Version : Страх от обвързване...



PLEYGIRL
09-05-2010, 15:24
Преди време се влюбих в едно момче наистина много го обичах той беше първата ми любов... ,но много ме нарани до такава степен ,че след него не почувствах нищо към никого ... дълго време не исках да се докосвам до друго момче.. , но преди може би седмица се запознах с едно момче към което изпитвам нещо различно и го харесвам и той мен също.. Но ме е много страх да не се получи като миналият път и отново да бъда наранена... Моля дайте ми съвет... :S

SuperBadSuperFresh
09-05-2010, 15:27
Има още мнооого пъти да те нараняват.Това е истината.И ще плачеш,и ще те боли,и така нататък.Но това не значи че трябва да се откажеш от всички невероятни мигове които прекарваш с любимия човек,само защото може някой ден да свършат.Губи се красотата на живота.

Nevyzmutim
09-05-2010, 15:29
Ако цял живот те е страх - цял живот ще си сама. Опитай, пък си имай едно на ум ... не се предавай изцяло още в началото - накрай го да ти заслужи доверието и ако е свестен всичко ще е ОК. :)

bibi7352
09-05-2010, 17:00
Всички хора се разделят рано или касно (е, има малко изключения), но това не значи, че не си заслужава да са щастливи заедно докато това се случи...

soul1199
09-05-2010, 17:29
така или иначе даже и да не е това момче,ти пак 6е срешнеш някой,който да те нарани,но трябва да продължиш напред,престани да мислиш и се остави на течението

PyCoKoCkA93
09-05-2010, 19:25
От любовта рано или късно ВИНАГИ боли!Така,че дали ще е с този или с друг това е неизбежно..Но всичко си заслужава само заради прекрасното чувство да обичаш,прекрасните моменти и хубавите спомени,които остават... :)

Edm0nDantes
09-05-2010, 19:30
аз изпитах същото заради едно момиче и честно казано не мисля че съм се влюбвал истински до сега.имало е симпатии и привличане между мен и други момичета не съм чувствал любов или нещо от сорта.за това не съм и имал сериозна връзка до сега.

ShtrudeL
09-05-2010, 20:11
Любовта живее чрез повторението, а повторението я превръща в изкуство. Освен това на всяка любов винаги се гледа като на първа. Смяната на обектите не пречи на искреността на чувството. Тя само го подсилва. Най-често животът ни подарява едно-единствено голямо преживяване и тайната е в това, да го повтаряш колкото е възможно по-често.

PyCoKoCkA93
09-05-2010, 22:05
Любовта живее чрез повторението, а повторението я превръща в изкуство. Освен това на всяка любов винаги се гледа като на първа. Смяната на обектите не пречи на искреността на чувството. Тя само го подсилва. Най-често животът ни подарява едно-единствено голямо преживяване и тайната е в това, да го повтаряш колкото е възможно по-често.

Отлично казано :)

RoSKo0o0
09-10-2010, 16:49
...

DevilWish
09-10-2010, 16:58
Това се случва често на много хора.Ще ти мине ;) позволи му да се доближи до теб.Риск печели, риск губи ;) няма да е последния при всички условия ;)

BoBa4eWeR
09-10-2010, 17:58
стани монахиня !

ScarletBite
09-10-2010, 18:00
Какво общо има страхът от обвързване със страха от нараняване? :-o

Няма две еднакви любови - факт.

YouDontKnowMe
09-10-2010, 18:01
Стани кучка, постави го на мястото му , и ще си знаеш после, че няма да мръдне от там.Дърпай конците, покажи му мъжка сила на характера. Дейста безотказно при момичетата/жените, на които им стиска.

djipsito
09-10-2010, 18:27
Стани кучка, постави го на мястото му , и ще си знаеш после, че няма да мръдне от там.Дърпай конците, покажи му мъжка сила на характера. Дейста безотказно при момичетата/жените, на които им стиска.

Тва е абсолютна глупост, кво е направило момчето, за да се държи така с него.. ? Да бъде кучка с който трябва... който си е заслужил тва държание... мн сте велики иначе.. "големите кучки.." - смешно е.

А иначе... не мога да разбера толкова ли ви е слаба психиката...паднала си, ше поревеш, ше станеш... трупай опит, кво се халосваш и си набиваш филмите ?

Di
09-10-2010, 18:35
и аз съм така

PyCoKoCkA93
09-10-2010, 21:06
Какво общо има страхът от обвързване със страха от нараняване? :-o

Няма две еднакви любови - факт.

Ами 2-те са взаимно свързани-като скачени съдове са :D Ако се обвърже ===> е логично,че рано или късно ще бъде наранена... :)

strave
09-10-2010, 21:26
Авторке,щастието и нещастието почти винаги вървят ръка за ръка.Мъчейки се да се предпазиш от нещастието изпускаш щастливите мигове и моменти.Опитай се да се абстрахираш от предишни ситуации и да продължиш нататък.Винаги съм мислел,че разликата между хората,които падат духом е във времето за което те се изправят.

ScarletBite
09-10-2010, 21:49
Какво общо има страхът от обвързване със страха от нараняване? :-o

Няма две еднакви любови - факт.

Ами 2-те са взаимно свързани-като скачени съдове са :D Ако се обвърже ===> е логично,че рано или късно ще бъде наранена... :)

Е, защо пък ще е логично да бъде наранена? :) Аз, например, с времето и опита спрях да имам романтично-нереалистични очаквания към любовта и приемам трудностите като нещо, което е там и трябва да бъде там. Евентуалният край също го има, защото е трябвало да го има. Единственият начин момче да ме нарани всъщност е повече в мен, отколкото в него - да си изградя определен образ за отношенията ни и изведнъж да се сблъскам със съвсем различно, студено нещо. Затова не трябва да се подхожда с очаквания към любовта. :)

s3nsual
09-10-2010, 22:13
"Поеми риска и загуби. Не поемайки риск ти вече си загубил. " ( това е едно късметче от фейсбук :D , но смятам , че е много подходящо за твоя случай ) Щом и двамата с въпросното момче се харесвате , трябва да опитате да бъдете заедно. Няма гаранция , че и той няма да те нарани , но не си струва да губиш човек който може би е подходящ за теб от страх , че ще те нарани .

ForzaFelipe
09-10-2010, 23:23
Има още мнооого пъти да те нараняват.Това е истината.И ще плачеш,и ще те боли,и така нататък.Но това не значи че трябва да се откажеш от всички невероятни мигове които прекарваш с любимия човек,само защото може някой ден да свършат.Губи се красотата на живота.

Подкрепям :)