PDA

View Full Version : въпросче



Stan0033
09-05-2010, 16:48
искам да ви питам кое е по здравословно ? да бягам(джогинг) всеки ден или през ден?

fatrat
09-05-2010, 16:55
всеки ден сутрин на гладно и НЕ за училище неможеш да свалиш заветните 6 кг! :)

fatrat
09-05-2010, 17:01
ако е с наднормено кростренажор или вело

Mitkoni
09-05-2010, 18:33
всеки ден сутрин на гладно и НЕ за училище неможеш да свалиш заветните 6 кг! :) Що за простотия?Да бягаш на гладно?Това никога не го правете понеже така има недостиг на хранителни в-ва и организма след време започва да трупа запаси понеже знае, че ще тренираш на гладно, следователно по този начин се качва излишна маса и си нарушавате здравето!НИКОГА НЕ ТРЕНИРАЙТЕ НА ГЛАДНО БИЛО ТО КАКЪВТО И ДА Е СПОРТ ИЛИ ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ!

Stan0033
09-05-2010, 19:03
благодарности :D аз си мислех че е по-добре всеки ден ама опровергахте това :)

fatrat
09-05-2010, 19:22
всеки ден сутрин на гладно и НЕ за училище неможеш да свалиш заветните 6 кг! :) Що за простотия?Да бягаш на гладно?Това никога не го правете понеже така има недостиг на хранителни в-ва и организма след време започва да трупа запаси понеже знае, че ще тренираш на гладно, следователно по този начин се качва излишна маса и си нарушавате здравето!НИКОГА НЕ ТРЕНИРАЙТЕ НА ГЛАДНО БИЛО ТО КАКЪВТО И ДА Е СПОРТ ИЛИ ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ!
ТИ нормален ли си бе? Виждал ли си на някой атлет програмата или говориш наизуст? И да ми кажеш като няма вещества тяло все пак като бягаш от къде ги намира многознайко?

ZipFail
09-05-2010, 20:25
Зависи колко е натоварващо тичането...ако ще е сериозно задължително трябва да се храниш преди това..

king95
09-05-2010, 20:31
Карай ги тия бягания примерно:2-3 дена бягаш и после 1 ден почиваш. При наднормено тегло наистина няма да издържиш всеки ден, но не е хубаво и през ден. И яж 2 часа най-малко преди да бягаш. Това е "златно правило" за всеки спорт. :)

Myrth
09-05-2010, 20:33
Ако няма вещества, тялото добива такива от наличните структури - затова разграждаме мазнини и мускулна маса. Тъпото на кардиото е, че канибализира мускулатурата и не е особено ефективно за сваляне на мазнини, даже обратното, вкарва организма в стресов режим и го стимулира към по-нататъшно натрупване на мазнини. Освен това, дългото нискоинтензивно кардио изтощава организма и износва ставите. Дългите натоварвания са ташак... тренирай кратко, тежко и интензивно, независимо дали си момче или момиче. Направо се ядосвам, когато някой, който има кила за сваляне, си прави планове за кардио. Това е изключително мъчителен, неефективен и нискокачествен начин, резултатът рядко е добър. Всичко е в правилното хранене и във фокусираните, кратки и интензивни тренировки. Бягането било здраве, да ама не...

Сега усещам как привържениците на джогинга ще ми се нахвърлят, но нека, поне ще заформим дискусия.

Mitkoni
09-05-2010, 20:44
всеки ден сутрин на гладно и НЕ за училище неможеш да свалиш заветните 6 кг! :) Що за простотия?Да бягаш на гладно?Това никога не го правете понеже така има недостиг на хранителни в-ва и организма след време започва да трупа запаси понеже знае, че ще тренираш на гладно, следователно по този начин се качва излишна маса и си нарушавате здравето!НИКОГА НЕ ТРЕНИРАЙТЕ НА ГЛАДНО БИЛО ТО КАКЪВТО И ДА Е СПОРТ ИЛИ ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ!
ТИ нормален ли си бе? Виждал ли си на някой атлет програмата или говориш наизуст? И да ми кажеш като няма вещества тяло все пак като бягаш от къде ги намира многознайко? То че има вещества има, но НЕ СА ДОСТАТЪЧНИ!И не, не съм виждал програма на атлет а съм чел много по въпроса...

fatrat
09-06-2010, 08:01
всеки ден сутрин на гладно и НЕ за училище неможеш да свалиш заветните 6 кг! :) Що за простотия?Да бягаш на гладно?Това никога не го правете понеже така има недостиг на хранителни в-ва и организма след време започва да трупа запаси понеже знае, че ще тренираш на гладно, следователно по този начин се качва излишна маса и си нарушавате здравето!НИКОГА НЕ ТРЕНИРАЙТЕ НА ГЛАДНО БИЛО ТО КАКЪВТО И ДА Е СПОРТ ИЛИ ФИЗИЧЕСКА АКТИВНОСТ!
ТИ нормален ли си бе? Виждал ли си на някой атлет програмата или говориш наизуст? И да ми кажеш като няма вещества тяло все пак като бягаш от къде ги намира многознайко? То че има вещества има, но НЕ СА ДОСТАТЪЧНИ!И не, не съм виждал програма на атлет а съм чел много по въпроса...
Начи не си чел квото трябва!

HornedDemoN
09-06-2010, 09:30
Ами, според мен е по-хубаво да даваш на тялото си почивка, за да може да се възстанови. Но проблема при мен е, че желанието да бягам не ме оставя. :D

Относно бягането на гладен стомах, аз лично не смятам, че е добра идея. Помислете, ставаш, бил си лишен от храна за ~10 часа и веднага отиваш да тичаш. При положение, че нямаш кой знае каква енергия останала, не мислите ли че рискувате доста?

fatrat
09-06-2010, 09:56
Не не мисля.Според тебе защо бягаш рано сутрин а нев късния следобяд/вечер?
Щи дам отговора да не се мъчиш!
1-За да станеш толкова рано и да бягаш имаш нужда от изчистване на опредлен % bodyfat.
2-ро има едно нещо наречено гликоген натрупано в мускулите и черния дроб.По време на тренировка и на сън то се изчерпва в единия случай да храни мускулите а в другия да храни мозъка.
3-то След ставане много ясно ,че гликогена се е изчерпал,а от къде тялото да си намери енергия-ми много просто от мазнините.
4-то НЕ ГОВОРЕТЕ ГЛУПОСТИ ПРЕДИ ДА СТЕ ПРОЧЕЛИ НЕЩО ПО ВЪПРОСА!

Stan0033
09-06-2010, 11:34
пичове аз обикновено с фрто ходя вечер към 6 часа (лятото беше 7:30) да бягаме
плюс това не съм дебел - 1.74 см 60 кг

fatrat
09-06-2010, 13:56
А да кажеш ква ти е целта?

Stan0033
09-06-2010, 17:04
целта ми е да стана по-издръжлив