PDA

View Full Version : Помощ :( Не ми се отварят shortcut-ите



FuckingFreak
09-05-2010, 19:02
Причиних на личното съкровище ( лаптопа :-) ) една голяма глупост. Някой ми прати някакво нещо и аз не погледнах че това беше (не си спомням името).lnk и всички знаем че .lnk е разширение или незнам как се нарича точно за преките пътища и сега те не ми се отварят и ако тръгна да отварям някоя от иконите на десктопа те нали са преки пътища и като натисна примерно да си отвора Google Chrome и ми дава сеедно е някакъв повреден файл и Open with... От старт менюто си го отварям. Мога да отварям другите програми само ако ги намеря къде съм ги инсталирала и директно от .exe файла :? Той естествено неможе да се сложи на десктопа и от там да си отварям защото може само от папката мисля, че знаете какво съм тръгнала да обяснавам. И тъй може ли да ми помогнете как да се справя с този проблем понеже е меко казано досадно да реша да отварям нещо и да се ровя в Local disk C... Надявам се на свестни отговори а не на някакви напатки защо съм го направила. Стореното е сторено... и благодаря предварително :) :)

doomkillerr
09-05-2010, 20:13
Изтрии старите шорткъти и си направи нови, като на "ехе" файла на всяка програма щракаш десен бутон на мишката и от падащото меню избереш "Send to > Desktop (create shortcut)" :)

playhard1
09-05-2010, 20:46
остави да търси, би трябвало да си намери мястото само. А иначе мисля, че са ти пратили някакъв малуер.

FuckingFreak
09-06-2010, 15:09
Изтрии старите шорткъти и си направи нови, като на "ехе" файла на всяка програма щракаш десен бутон на мишката и от падащото меню избереш "Send to > Desktop (create shortcut)" :)

Не че са ми прецакани шорткътите на декстопа. Изобщо не се отварят. Даже и в старт менюто са ми така и понеже исках да отворя Proshow gold и нали натиснах Open with... -> Proshow Gold и сега всичките шорткъти се отварят с Proshow-a 8-)

E404
09-06-2010, 20:17
Изтрии старите шорткъти и си направи нови, като на "ехе" файла на всяка програма щракаш десен бутон на мишката и от падащото меню избереш "Send to > Desktop (create shortcut)" :)

Не че са ми прецакани шорткътите на декстопа. Изобщо не се отварят. Даже и в старт менюто са ми така и понеже исках да отворя Proshow gold и нали натиснах Open with... -> Proshow Gold и сега всичките шорткъти се отварят с Proshow-a 8-)

Дясно копче -> Properties
И направи снимка на някой шорткът да видим къде се крие проблема. :)

BlueFace
11-12-2010, 19:38
Edit: Реших си проблема !
Ако на някой му се случи да направи следното :
Десен бутон на старт меню>properties >Start menu>Costumize > слагате отметка на Run command

След това от старт менюто натискате Run... > пишете cmd > и в прозореца който ви се отваря пишете assoc .lnk= и иконите ви могат отново да се използват : )