PDA

View Full Version : За лигавите глупости



ShtrudeL
09-05-2010, 22:25
Моите наблюдения:

*Вечната любов трае от 1 до 4 месеца.

*След като свърши,не означава,че хората не могат да са заедно

*Всичко се прощава. Ако умра утре бих съжалявала,че съм се държала тъпо с някой или че съм му се сърдило.

*Изневярата сама по себе си е нещо нормално,но е толкова забавно когато почнете да я отричате. Има толкова много различни хора. Аз,ти,ти и ти не сме незаменими и има далеч по-добри от нас за пратнbора ни. И колкото повече време сме заедно толкова повече човечето до нас разбира,че не сме това,което иска да сме. А го осъзнава толкова късно,защото в началото не ни е познавал толкова и не сме имали време да му покажем че не сме това което сме. Не бих се сърдило ако ми изневерят,но по-добре да не знам => ще съм щастливо,защото никога няма да се тревожа,чее нещата няма да са същите. =>

*стигаме до темата за лъжата. Също толкова забавно е като отричате и нея. Ценя искреността,но в някой случай предпочитам да ме излъжат.

*За лицемерието да не говорим. Всички сме яки лицемерчета. ^^





Никога не знам къде е жена ми, а жена ми никога не знае какво правя аз. Когато се срещнем, а ние се срещаме понякога — когато отиваме някъде на вечеря или на прием у херцога, — си разказваме с най-сериозно изражение най-невероятни измислици. Жена ми прави това много добре, всъщност, много по-добре от мене. Тя никога не греши в датите, а аз все обърквам нещо. Но и когато ме хване в лъжа, не ми прави сцени. Понякога ми се иска да ми се разсърди; но тя само ми се присмива.


— Мило момче, истински повърхностни са хората, които обичат само веднъж в живота си. Това, което те наричат вярност и преданост, според мен е само летаргия на навика или липса на въображение. Верността в любовта, както и последователността в мисленето са признание за безсилие. Вярност! Един ден трябва да се заема с анализа на това чувство. В него има страст към собствеността. Ние бихме изхвърлили много неща, ако не се страхувахме, че някой друг би могъл да ги прибере. Но не искам да те прекъсвам повече.



Когато човек се влюби, отначало мами себе си, а когато чувствата му отминат, започва да мами другите. Именно това хората наричат любов.


"Аз никога на никого не се сърдя. Никое човешко същество не може да направи нещо достатъчно важно за такова нещо. Сърдиш се на хората, когато смяташ, че постъпките им са важни. Аз вече не смятам така.


<3

cherinka
09-05-2010, 22:46
Какво лигаво трябва да видя в темата?

Вярвай, ако ти изневерят би искала да знаеш това.

Има си изневяра и изневяра и даже според зависи изневярата можеш да прецениш човека до себе си (да добавиш известни преценки и в тези, които си си изградила до този момент с него) + самоосъзнаваш се дали наистина искаш да си с него или не.

Сама го каза "защото никога няма да се тревожа,чее нещата няма да са същите. => "

Нещата никога не са същите. А и щом с него бещата няма да са същите, защо с някой друг да не са същите?

(Боже, кво написах...)

И така.

ShtrudeL
09-05-2010, 22:54
Аз ще искам да съм с него ако ми изневери. Още ще го обичам/ще съм привързана към него. Просто след втората,третата изневяра вече не на него,а на мен няма да ми е интересно и сигурно тогава ще го оставя или ще направя така,че той да ме остави ако все още сме заедно. ^^

Хипотетично ^

м...и нали като не знам няма да знам и няма да ми е тъжно. Оо Следователно нещата ще са същите,освен ако не сгафи и не разбера самичко,за това трябва да е супер готин лъжец.

GossipGirl89
09-05-2010, 23:04
Абе не знам при вас как е ама при мен лично винаги, когато има неще нередно усещам... Просто до сега 6-тото ми чувство за тия неща никога не ме е лъгало, макар че все още не съм хващала директно някой в изневяра...

Авторке, не се заричай, защото никога не можеш да бъдеш сигурна какво точно ще направиш и как ще реагираш в дадена ситуация без да си попадала в нея. На думи е лесно да кажеш, че ще простиш и ще си затвориш очите, но дали ако ти се случи ще мислиш по същия начин? :)
Аз също откакто се помня си казвам, че изневяра никога не прощавам и няма да търпя някой да се подиграва с мен и чувствата ми, но миналата година попаднах в една много смотана история - заряза ме, хвана си гадже, ходи с нея 2-3 месеца, заряза я и после се върна при мен, а аз, въпреки всичките заричания и приказвания, го посрещнах с отворени обятия... Сега като се замисля това ми се вижда много по-унизително и гадно от да простя изневяра... ама минало-заминало.


Така че човек никога не може да бъде сигурен какво точно ще направи в определен момент :)

xinfamous
09-06-2010, 01:39
досега си имала само разочарования,нали :)

Punisherrr
09-06-2010, 07:48
И все е хипотетично всичко казано, нали?
Ето още сега, просто въз основна на преживяно, мога веднага да дам пример за обратното на това, което казваш.

*Вечната любов трае от 1 до 4 месеца.
Не вярвам, че изобщо може да стоиш твърдо зад подобно твърдене. ( или да приемем, че може ако ти си обясняваш любовта по някакъв особен начин, който предполага точно такива срокове, но и това не приемам като нещо, което може да се изчислява). Като цяло нещото ''любов'' е измислено, но спирам с това, щото се отклонявам.


Аз,ти,ти и ти не сме незаменими и има далеч по-добри от нас за пратнbора ни.

Аз също съм си мислила, че не сме незаменими и че сигурно има още хиляди хора, с които бихме имали тая така наречена любов, но какво от това? Никога няма да се запознаеш с всеки потенциален твой принц на бял кон + това никой никога не би бил НАЙ-добър. Така че тук и сега е важното.


И колкото повече време сме заедно толкова повече човечето до нас разбира,че не сме това,което иска да сме. А го осъзнава толкова късно,защото в началото не ни е познавал толкова и не сме имали време да му покажем че не сме това което сме
Установявам точно обратното нещо. Колкото повече съм с него, толкова повече разбирам, че е излишно от всеки недостатък да се вади заключението, че ти трябва нещо друго по-добро. Всъщност с времето виждам, че точно от това, което ми се предлага(прозвуча тъпо ама айде) мога да имам всичко нужно. Въпроса е в нагласата.

За лъжи и изневери не мисля да разтягам локуми. Просто не съм се сблъсквала с такива неща и за сега ми е непонятно как се допускат. Като слушам историите на други все повече си мисля, че хората преувеличават всичко, а то всъщност е толкова просто и е било възможно да се избегне чрез малко по-добра преценка на ситуацията. Не знам дали мисля така, защото съм изключително предпазлива и не бих се доверила и хвърлила във връзка преди да познавам някой добре преди това(макар, че тука никога нямаш гаранции) или е просто чист късмет, че не ми се случвало. Не бих се затормозявала да си определям правила и норми за тези неща. Просто ако се случват ще се реагира според ситуацията. Хипотетеично не става.

Та в крайна сметка продължавам да си вярвам, че ако двама имат желание да вървят отношенията им и има истинска близост и честност между тях, дори в периоди на съмнения и дори желание за изневери те отново ще споделят тревогите си с другия. Може да звучи нелепо, но аз съм го правила. Това обаче е възможно само ако хората са достатъчно близки, а ако не са - то значи няма смисъл да се страда по тази връзка.

* ибъси змиъта стана тоя пост 8-)

mimka1912
09-06-2010, 08:10
Авторке, освен това за лицемерието всичко друго са пълнит ГЛУПОСТИ!!!

cherinka
09-06-2010, 08:13
Авторке, освен това за лицемерието всичко друго са пълнит ГЛУПОСТИ!!!
Стига, бе?! :shock:
Какво прозрение!
Нищо, че сама си го е написала в заглавието на темата, ама и тебе няма да те бъде ако не се обадиш. :D

EdinPi4NaebaLunata
09-06-2010, 08:19
интересно ;-)

Lincheto
09-06-2010, 08:37
*Вечната любов трае от 1 до 4 месеца.

А ти защо така мислиш?

Bellatrix
09-06-2010, 08:45
Ако някой ме обича истински и се грижи за мен и ми го доказва, няма да ми пука дали ми изневерява. И наистина бих предпочела да не знам. За какво да си създавам излишни драми и филми? Не можем да сме с един-единствен човек цял живот. Това не значи, че не обичаме точно един.
ПП. Откъде са цитатите?

mimka1912
09-06-2010, 11:33
Авторке, освен това за лицемерието всичко друго са пълнит ГЛУПОСТИ!!!
Стига, бе?! :shock:
Какво прозрение!
Нищо, че сама си го е написала в заглавието на темата, ама и тебе няма да те бъде ако не се обадиш. :D

Ох, честно казано, аз нещо не схващам смисъла на темата. Ако може да ми го обесниш ще съм ти благодарна. :))

cherinka
09-06-2010, 11:40
:P

Момичето споделя своите собствени възгледи около отношенията между хората.

:)

Moderatorius
09-06-2010, 13:46
Твойте наблюдения май никой друг не ги е наблюдавал ;д