PDA

View Full Version : Как да му обясня и да му помогна?



SuperBadSuperFresh
09-06-2010, 09:52
Здравейте.Ситуацията е малко сложна,ще се опитам да предам само важното.На 17 съм.Преди 3 години се запознах в скайп с едно момчеДа го отблежим с Д..От тогава с който и да съм била,винаги съм имала някаква тръпка към него.Не знам,не мога да го обясня.А и навярно няма кой да го разбере,така че няма да се мъча.Всичко беше само тръпка докато не дойде в моя град преди няколко дни.Премина толкова километри,беше у нас 3 дни.Нашите,приятелите ми го харесаха.Не е нужно да казвам че го обичам.Дори може да се каже че съм го обичала още от преди да дойде.Той е 12 клас.Другата година отива да учи в София,което намалява страшно много въпросните километри.Бяхме се разбрали да не се "заробваме".Да сме с който искаме, докато не дойде нашето време.Вече не искам друг и за мен няма никакъв проблем да седя една учебна година без момче до себе си .Той казва същото.Така...другия проблем.
Преди може би....6-7 месеца се запознах с едно момче.Него да го кръстим Б.Той е по-голям от мен,стахотно мил.Уникален човек с ужасно труден живот.Има проблеми в семейството,в работата,дори в квартала в който живее.По това време аз имах приятел."Забивахме се",а след като с тогавашния ми приятел не се получи,тръгнах с Б.По това време той изпадна в някаква депресия и ме помоли да изчакаме докато не се пооправят нещата.Е,явно са се пооправили,защото сега не спира да ми пише.В 3 часа ми писа смс-"Чудя се защо винаги ми се разминава.Преди малко излязох с колата на батко и не се блъснах.Съдба ли е?"Шокирах се.Обади ми се,днес поиска да се видим.Как да му кажа че го оценявам само като приятел?Да кажа ли на Д. за цялата история с Б.,при положение че докато беше у нас видя че той ми пише.Попита ме.Казах просто бившия.Не искам да лъжа Б.,нямам чувста към него.Поне такива каквито той си мисли.Не искам обаче и да го наранявам.Искам да се опитам да му помогна,колкото и да е трудно от ролята на просто приятелка.Дали ще мога?
Е..не се получи много кратко,благодаря на прочелите го. :wink:

anonimchetou
09-06-2010, 10:38
Разбирам напълно какво искаш да направиш, но просто мисля, че няма начин да не нараниш Б. По думите ти разбрах , че е човек с труден живот , мил и добър.. Просто незнам наистина. Ще страда сигурно ама няма как..

valdesbg
09-06-2010, 10:41
Зарежи Б и бъди щастлива с Д.

Б не и е никакъв + че те хресва, и каквото и да направиш ще го приеме като знак за искаш да сте заедно. Изкривена логика, но какво пък.

Освен това проблемите на Б са си негови проблеми. Няма какво да направиш за тях. Не си и длъжна, а не би било уместно да се замесваш в неща, които не те касаят. Бъди приятелка, помагай му със съвети, но не се меси в неговия живот in any way.

Успех!

Lady_B_
09-06-2010, 11:39
Ситуацията не е от най-лесните. Няма да те съветвам какво да направиш, ще ти споделя аз какво бих направила на твое място. Бих обяснила на Б., че нямам чувства към него, че го ценя като човек и бих искала да му помогна, ако има с какво ... демек истината и бих разказала на Д. за тази история, и бих му казала и всичко, което изпитвам към него, както и всичко, което ме тревожи ... демек, пак истината. Тази ситуация ми е много позната и моят извод от нея беше, че не можеш да помогнеш на човек, ако той сам не иска да си помогне ( по отношение на Б.).
Успех! :)

cherinka
09-06-2010, 11:46
Прецени към кой имаш по-големи чувства и с кой би била щастлива и с кой виждаш поне малка част от 'близко общо бъдеще' помежду ви.

Колкото и да твърдим, че бихме искали да бъдем обичани - не е така. Всеки малко или много иска да обича, независимо дали любовта му е споделена.

С Б. си имала минало, както и с Д. Б. ми се вижда някак си песимистично настроен към живота. Няма значение колко е изстрадал, какви проблеми къде има, човек трябва да се усмихва и да не кара хората около него да му съчувстват, защото бахти смс-а "как оживях" - какво да си помислиш? Сама каза, че си се стреснала. Ако беше смс от рода на "Мисля за теб и за божествената ти усмивка" нямаше ли да се почувстваш по-добре.

Егоистично или не бъди с Б. от някакво съжаление, защото по думите ти става ясно, че след като почти нищо не му е наред живот ти не искаш и в любовта му да е така (демек да го отритнеш, за да не 'съсипеш' още повече живота му). Но си гледай себе си. Той не е малък, може да се грижи за себе си.

SuperBadSuperFresh
09-06-2010, 11:47
Mного курвалъци са се навъдили във форума . Бъди с Б. - току виж си успяла да му помогнеш поне малко

Не питам с кой да съм.Логично че няма да съм с Б. при положение че нямам чувста.Близко е до акъла.
На останалите много благодаря за сериозното отношение :)

YoUcANNOtiMaGiNe
09-06-2010, 13:37
От моя гледна точка, няма начин да не го нараниш. Просто му кажи, че най - многото, което можеш да му предложиш е приятелството и подкрепата си. И това никак не е малко :) Няма как да си с него насила, а и при положение, че си имаш твоя човек, проблемът си остава на Б. Той трябва да го преодолее и да продължи напред. Колкото до отношенията ти с другото момче, трудничко ще ви е, но ако наистина искате да бъдете заедно, би трябвало да се разберете някак си. Аз бях почти в същото положение. Обаче моето беше едва от 3 месеца, а не 3 години както при тебе. Реших да се разделим, защото той заминава за друг град, а аз си оставам тука и пътищата ни се разделят. Отначало се бяхме разбрали като вас, всеки да си прави каквото си иска и другото лято да сме си двамата, но аз реших да прекратя отношенията ни, въпреки че можеше още да сме заедно, но мисля, че постъпих правилно, за да не се задълбават нещата и да не става усложняване на ситуацията. Както и да е, вие си решавате как да постъпите така че да е възможно най - правилният избор и за двама ви. :wink:
между другото явно и ти си фенка на супернейчъръл 8)

fenkaaa
09-06-2010, 19:00
Хейй .. тук всичко е видимо .. 1 година нищо работа .. Обичаш Д. ами бъдете щастливи заедно .. каквото и да направиш ти няма как да имаш други чувства към Б. то се вижда .. кажи му че можете да бъдете само приятели и винаги ще си насреща и ще му помогнеш с каквото можеш,кажи му че има момче което обичаш и не си виновна за това,защото все пак сърцето само избира нали ?! ;)

notlike
09-06-2010, 19:27
Предполагам знаете лафа за двете дини под една мишница. Към авторката - решаваш и избираш единия. Пък кой ще да е - твоя си работа. На другия просто му кажи гадната вест, но все пак разчитай на него... както и той на теб.

sasha_90
09-06-2010, 20:01
Кажи истината на Б.Вярно,че ще го заболи,но повече ще страда,ако разбере,че го лъжеш.Не е ли така?

djudjulinkaa
09-06-2010, 20:03
Според мен остави Б. докато не е станало по-сложно, защото ако тръгнете ще бъде много влюбен в теб, ще те заобича и ти ще си може би едно от малкото неща в живота му, които ще му дават сили и ще го карат да се усмихва, докато мисля, че от твоя страна няма да има толкова силно привързване. Обясни му, че може да си до него, но като приятелка (+ 2 3 целувки .. шегувам се 8-) )

SuperBadSuperFresh
09-06-2010, 20:14
Благодаря за съветите,наистина изглежда най-логичното решение. \:D/