PDA

View Full Version : 1000 стипендии



FancyGirl
09-06-2010, 11:45
Сигурна съм, че имаше такива теми но не ги намерих. Та минах първи кръг и съм класирана за 2ри.. интервюто ми е насрочено за 14 -ти от 16:00 часа, с литература съм и се притеснявам какви въпроси ще ми зададат горе долу. Ако някой знае нещо по въпроса ще съм благодарна да сподели.. :)

BrianJohnsonFan
09-10-2010, 19:02
Аз минах днес :) мина супер :grin: чакам резултатите....
пожелавам ти успех :)

:) Въпросите няма да ти ги кажа, защото най-малкото няма да е коректно... Гледай просто да не се панираш... Покажи им каквото знаеш :) и това е :)

Успех още веднъж :)

П.С. Прочети си есето да си припомниш какво си написала...

:) не се паникьосвай - като мине ще се чувстваш свежа като краставичка :grin:

FlowerPower
09-10-2010, 19:51
Казвали са ми, че питат неща около есето, но също и такива от сорта на какво ще правиш със стипендията. Може да има и от обща култура, например за известни литературни автори и произведения. Но най- важното разбира се е да не си връзваш езика. Успех! :-)

FlowerPower
09-10-2010, 19:53
А сега да питам, някой запознат ли е дали има от 1000 стипендии такива за Английски или Немски език? И в какво се състои?

student456
09-11-2010, 10:23
И аз участвах тази година,но не минах първи кръг.Ако иска някой да види какво съм написал,да драсне едно личноС.

Galadriel7
09-30-2010, 19:01
Моето интервю е насрочено за 6-ти октомври. Ще видим какво ще стане... Не знам какви забиващи въпроси могат да ми зададат (по-точно прекалено много са, така че ми е трудно да се ориентирам...) - с химия съм. Но ако е най-вече по есето и за това за какво ще използвам парите, всичко ще е супер. :) Като мине, ще пиша какво е станало. И успех на всички с предстоящи интервюта...
Edit: FlowerPower, доколкото знам може да се кандидатства с езикознание, но то е различно от просто учене на някакъв чужд език. Ето какво пишат в сайта си:

Езикознание
Всички, които желаят да кандидатстват в област езикознание, трябва да имат предвид, че езикознание означава знание за езика. Това е различно от знание (или още по-неточно знаЕне) на езици.
Езикознанието (или лингвистиката) е наука, която се занимава със структурата, граматиката и историята на даден език.
В този смисъл, ако под дисциплината езикознание заявите интереса си към чужди езици, то той ще бъде приет в случаите, когато е насочен към самия чужд език като система и е цел на бъдещо индивидуално и професионално развитие, а не инструмент за постигането на друга цел. (напр. не се приема „уча английски, за да отида в Англия и да работя като лекар”).
Препоръчително е кандидатите в област езикознание да демонстрират задълбочени знания за фонетиката, морфологията, синтаксиса, лексикологията, стилистиката, диалектологията и историята на избрания от тях език, както и за езика като система.

Edit 2 Уф, мина. Беше гадно.
Аз й викам, че от етан с хлор при разсеяна светлина се стига до хлороетан, оная ми вика "Ама при всякакви условия ли".... И почвам да се вкарвам във филм какви други условия има.
После, коя част от химията била неоткрита....
И ако съм започнела мое изследване, кой щял да бъде обектът на изследването ми...
Чувствам се изнасилена. 8-)
Aма поне мина цялото нещо. Чакаме резултати в началото на ноември. 8)