PDA

View Full Version : IP ADRESS



rihanamiley
09-06-2010, 19:38
Възможно ли е някой да разбере къде живееш,като ти види ip adress-a? И как? Ако да,как може да се скрие този адрес

RadioMan
09-06-2010, 19:47
То ако ставаше до сега да бях намерил наи големия си враг :lol:

Само твоя доставчик може

rihanamiley
09-06-2010, 19:52
Как така? Няма ли си програми? Страх ме е защото в интернет е пълно с малоумни.. и ако намерят къде живея и ми тропнат на вратата... значи няма шанс да се открие,защото преди време една приятелка ми беше написала IP адресът ми иаз се очудих доста моля ви кажете ми.

playhard1
09-06-2010, 20:01
Това, че ти имат ip адреса, не значи нищо. Може да се види и адреса на човека по Skype, с който чатиш, и какво, вече да ни е страх от Skype ли? Могат да разберат само на кой доставчик си и къде им се намира офиса или от къде ти идва нета, но е невъзможно да намерят дори блока ти, камо ли да ти дойдат на вратата. Но ако си направил/а нещо, което да нарушава законите, ако полицията пита доставчика ти кой си и т.н. те няма как да не им кажат. А иначе, не знам ако някой друг те издирва, ако подаде парички под масата на някой от фирмата-доставчик едва ли ще му откажат да му дадат информация :oops:

E404
09-06-2010, 20:14
http://whatismyipaddress.com/ (примерно)
Пишеш ИП и виждаш къде се намира, и на кой доставчик е. Може и информация за кои програми са пуснати в момента, но това е малко по-сложно ;)

В скайп не може да разбереш ip-to на събеседника. Връзката е криптирана и се препраща (и логва на техните сървъри). netstat лъже.

Нека параноята започне




...сега

rihanamiley
09-06-2010, 20:16
Ох слава богу,а всъщност ip adress-a какво представлява? пише ли поне от кой квартал си? и значи има все пак такива програми? а примерно като си пиша с някой и искам да не може да ме намери,като го блокирам,това ще попречи ли да ми намери ip адреса? или примерно в някакъв сайт за запознанства като си изтрия регистрацията,ще попречи ли да ми октрият адреса?

E404
09-06-2010, 20:21
Ох слава богу,а всъщност ip adress-a какво представлява? пише ли поне от кой квартал си? и значи има все пак такива програми? а примерно като си пиша с някой и искам да не може да ме намери,като го блокирам,това ще попречи ли да ми намери ip адреса? или примерно в някакъв сайт за запознанства като си изтрия регистрацията,ще попречи ли да ми октрият адреса?
Няма нужда да се плашиш че ще ти намерят адреса чрез фейсбук или Skype.
По принцип интернет доставчикът ти скрива адреса на живеене. Ако например полицията иска да те намери къде живееш, трябва да минат първо през доставчика и да питат за адреса.

Един полезен съвет от мен е да не отваряш съмителни адреси.
Например този сайт логва всички ип-та които види, за информация от къде посещава блога ти (като пример).

rihanamiley
09-06-2010, 20:22
Ох слава богу,а всъщност ip adress-a какво представлява? пише ли поне от кой квартал си? и значи има все пак такива програми? а примерно като си пиша с някой и искам да не може да ме намери,като го блокирам,това ще попречи ли да ми намери ip адреса? или примерно в някакъв сайт за запознанства като си изтрия регистрацията,ще попречи ли да ми октрият адреса?
Няма нужда да се плашиш че ще ти намерят адреса чрез фейсбук или Skype.
По принцип интернет доставчикът ти скрива адреса на живеене. Ако например полицията иска да те намери къде живееш, трябва да минат първо през доставчика и да питат за адреса.

Един полезен съвет от мен е да не отваряш съмителни адреси.
Например този сайт логва всички ип-та които види, за информация от къде посещава блога ти (като пример).


Еми ето-пише се ip adresa и се намира къде живее. Боже,няма ли начин да си го скрия ?

E404
09-06-2010, 20:27
Мога да намеря в кой град живееш и кой ти е доставчика, но нищо повече и то само при положение че ти намеря IP адреса.
Може да се скрие, но няма смисъл.

Ако блокнеш някой в скайп и не отваряш линкове от него, няма да те намери.

Само за пример давам едно прокси:
http://free-proxy.me/browse.php?u=Oi8vd2hhdGlzbXlpcGFkZHJlc3MuY29tLw%3D %3D&b=5
^това е сайта whatismyipaddress отворен през американско прокси, така може да се заобикалят забрани клипчета в YouTube, които са само за американци. :oops:

playhard1
09-06-2010, 20:30
E404 грешиш. Skype е p2p (peer to peer). netstat не лъже, но трябва на отсрещния човек да му изпратиш файл, да му звъннеш, или просто да му пратиш емотикона. И да, само "netstat" може да не ти свърши работа, но "netstat -b" дава по-точна информация. Т.е. през Skype намирането на IP е възможно. За фейсбук си прав, там връзката е криптирана и преминава през техни си сървъри, един вид само те могат да ти видят IP-то. Авторе, какво си се паникьосал/а толкова? Казах ти, че не могат да те намерят. IP адрес не се крие, може да се сменя.. Изтриването на регистрация може да не е отърване. Зависи от сайта, може да си пазят информация за потребителите. Това си го знаят само те. Ако не е тайна какво си направил/а толкова, че те е страх? :D Някой май мн гадно те е заплашил и ти му се връзваш :D

rihanamiley
09-06-2010, 20:31
Мога да намеря в кой град живееш и кой ти е доставчика, но нищо повече и то само при положение че ти намеря IP адреса.
Може да се скрие, но няма смисъл.

Ако блокнеш някой в скайп и не отваряш линкове от него, няма да те намери.

Само за пример давам едно прокси:
http://free-proxy.me/browse.php?u=Oi8vd2hhdGlzbXlpcGFkZHJlc3MuY29tLw%3D %3D&b=5
^това е сайта whatismyipaddress отворен през американско прокси, така може да се заобикалят забрани клипчета в YouTube, които са само за американци. :oops:

Добре,май разбрах.Значи да блокирам от скайпа примерно и няма как да ме открие точно къде живея а само доставчика?

Bianc0
09-06-2010, 20:33
http://whatismyipaddress.com/ (примерно)
Пишеш ИП и виждаш къде се намира, и на кой доставчик е.

Показва информация за IP-то,но е далеч от местоположението... :smt023

rihanamiley
09-06-2010, 20:38
Прав си,наистина един приятел на брат ми ми каза,че ще ме намери със сигурност,боже със сигурност ще измисли нещо и ще ме намери..ох ужас нз вече

E404
09-06-2010, 20:43
E404 грешиш. Skype е p2p (peer to peer). netstat не лъже, но трябва на отсрещния човек да му изпратиш файл, да му звъннеш, или просто да му пратиш емотикона. И да, само "netstat" може да не ти свърши работа, но "netstat -b" дава по-точна информация. Т.е. през Skype намирането на IP е възможно. За фейсбук си прав, там връзката е криптирана и преминава през техни си сървъри, един вид само те могат да ти видят IP-то. Авторе, какво си се паникьосал/а толкова? Казах ти, че не могат да те намерят. IP адрес не се крие, може да се сменя.. Изтриването на регистрация може да не е отърване. Зависи от сайта, може да си пазят информация за потребителите. Това си го знаят само те. Ако не е тайна какво си направил/а толкова, че те е страх? :D Някой май мн гадно те е заплашил и ти му се връзваш :D

http://chzv.net/software/skype-encryption-revealed
http://news.ibox.bg/news/id_1583388066

Да, P2P е връзката, но не е директна като торентите например
Единственото IP, което ще видиш в netstat е твоето и всички изходящи портове на всички пролграми.



http://whatismyipaddress.com/ (примерно)
Пишеш ИП и виждаш къде се намира, и на кой доставчик е.

Показва информация за IP-то,но е далеч от местоположението... :smt023
И защо да не показва местоположението? :?

playhard1
09-06-2010, 20:51
^ Защото не показва. Дори да е с реално IP, показва само един от главните офиси (или мястото на сървъра, от където тръгва IP-то.) Нали това обяснявам, че намирането на IP-то не дава някаква информация. Това си го знае само доставчика! За моето IP (реално) например дава само квартала, а на Google Maps за IP-то показва мястото, където се намира главния офис (далеч от мен поне на 5км.)

И щом си толкова убеден, дай си скайп да направим един тест ;)

E404
09-06-2010, 20:55
Тест, дали ще ми намериш IP-то?


ЕДИТ: Явно не проявяваш интерес. А ако греша -> ЛС.

K_O_L_E_V
09-06-2010, 21:52
@E404 Bianc0 е прав , аз съм от Габрово , а според сайта съм от Казанлък :D

playhard1
09-06-2010, 21:59
Тест, дали ще ми намериш IP-то?


ЕДИТ: Явно не проявяваш интерес. А ако греша -> ЛС.

имаш лс :)