PDA

View Full Version : Книги, които НЕ можете да прочетете



techCandy
09-06-2010, 21:48
Хах, не съм пускала тема откакто бях на 18 сигурно... :)
Та, на въпроса, кои са книгитe, които не можете да дочетете и каква е причината, поради която не успяхте?

babity
09-06-2010, 21:53
Дон Кихот. На първо четене беше прекалено скучна. След година - две се пробвах пак и отново не успях. Този път постоянно ме избиваше на рев докато я чета.

mitternacht
09-06-2010, 22:04
"Вино от глухарчета" :) Не че не ми се чете, просто все не мога да се вкарам в подходящо настроение.Взех си е в началото на годината.След това няколко месеца ме нямаше тука, след това пък имах прекалено много работа, а тя трябва да се чете точно в началото на лятото при пълен релакс.

А е класика.Срамувам се от себе си :)

balon4eeeee
09-06-2010, 22:25
Жената в бяло щотооо по нея би станар супер сериял от рода на Елиза много мудна и скучна книга ... мъчих се цифра пъти не става ..
И полет над кукувиче гнездо защото все започвам и ... изведнъж ми попада по интересна книга и я зарязвам но ми се струва готина и ще я прочета като свърша с Отвъд безмълвната планета 8-) хаха

ArrowsOfDeath
09-06-2010, 23:42
"Вино от глухарчета" :) Не че не ми се чете, просто все не мога да се вкарам в подходящо настроение.Взех си е в началото на годината.След това няколко месеца ме нямаше тука, след това пък имах прекалено много работа, а тя трябва да се чете точно в началото на лятото при пълен релакс.

А е класика.Срамувам се от себе си :)

Наистина, книгата е много хубава, приятна за четене и си струва.

Иначе единствените книги, които съм почвал и не съм прочитал, са "Чичовци" и "История славянобългарска".

BolnotoMomche
09-07-2010, 01:09
Аз съм роден умен и начетен,не ми трябват такива работи :) :)

semantics
09-07-2010, 03:22
Не, че не мога да я прочета, но вече я чета прекалено, прекалено дълго време - "Човешко, твърде човешко" на Ницше.

Тъй като не е цялостен текст и нямам какво дотлкова да проследявам или заради което да се вълнувам твърде, не се юркам да прочета следващата страница и понякога я чета през седмица. А не съм Човекът с многото свободно време.

kuklichka_bg
09-07-2010, 06:09
книгите за лятото
никога не мога да ги прочета 8-)

OtherSide
09-07-2010, 07:25
^идеално ми дойде тая тема направо..8-) след няколко дни точно щях да я започвам, че е в списъка за лятото
По Пътя на Керуак - 2 пъти съм я почвала, и двата пъти съм я захвърляла недочетена, няма такава хипарщина просто, непоносимо е.

cherinka
09-07-2010, 08:25
Не успях да прочета библията :-o

Sham
09-07-2010, 08:49
е то тази книга е библлията на всички хипари и битници... всъщност е основен фактор при формирането на тази субкултура.
мхм.
на мен ми понася, физически динамична и непретенциозна, анализите ще си ги спестя:Д

трудно чета класика, а френска литература с голяааам зор и съвсем на инат.
иначе, когато една книга ми се хареса дотолкова, че започна да живея с героите и в света им, често не дочитам последните страници. може да е глупаво, но така си подхранвам илюзиите за вечност...

ShtrudeL
09-07-2010, 09:31
Птиците умират сами.
Стигнах до малко повече от средата и я зарязах. Дори сега не мога да повярвам,че съм чела нещо толко тъпо. Добре,че е началната и последна страница.

Briseis
09-07-2010, 09:49
не мога да чета така наречените 'чиклит' романи. ужасно слабоумно съдържание имат. почвала съм да чета такъв тип книга и просто е хвърлих. оставяла съм и "Брулени хълмове", както и "Разум и чувства", но го отдавам на това, че бяха в оригинал и прекалено много ми дойдоха детайлните описания.

changess
09-07-2010, 10:17
Птиците умират сами.
Стигнах до малко повече от средата и я зарязах. Дори сега не мога да повярвам,че съм чела нещо толко тъпо. Добре,че е началната и последна страница.

Ауу, любимата ми книга. 8-)

По темата: Властелинът на пръстените, определено. Почвах я няколко пъти, ама не стигнах далеч.

Pliok0019
09-07-2010, 10:23
Колко книги не дочетох... От вашите изброени и "Чичовци"(не ще се стегна и ще го прочета), и "Брулени хълмове, и "Параграф 22", и "Гласовете ви чувам" (накрая съм, но го чета от доста, доста време, пък другите части заминаваха за седмица). Не ми се получи с 2рата част от "Отнесени от вихъра" и "Червено и черно"...и "Дон Кихот" започвах. :?

AliceSw
09-07-2010, 11:00
миналото лято се мъчех с Бягство от свободата на Ерих Фром...след около 4-5 месеца я прочетох

това лято е същата история с Махалото на Фуко, което е странно, не е ми скучно, но изисква усилия да се хвана да я чета

ArrowsOfDeath
09-07-2010, 11:22
Колко книги не дочетох... От вашите изброени и "Чичовци"(не ще се стегна и ще го прочета), и "Брулени хълмове, и "Параграф 22", и "Гласовете ви чувам" (накрая съм, но го чета от доста, доста време, пък другите части заминаваха за седмица). Не ми се получи с 2рата част от "Отнесени от вихъра" и "Червено и черно"...и "Дон Кихот" започвах. :?

Поне края на "Червено и черно" прочети - струва си 8-)

SuNsEt
09-07-2010, 14:00
Колко много книги ми се иска да прочета...ама ту забравям,ту нямам време или съм на друга вълна.Иначе някои са "Мълчанието на агнетата","Птиците умират сами","Скитница","Граф Монте Кристо"-много ми е голяма 8-) ,"Робинзон Крузо" -ужасно скучна ми е и не ми се чете за някакви канибали и не знам си още какво ,"Дон Кихот"-кофти ми е за горкия старец...

и още много много други книги :-D

bogzfaggot
09-07-2010, 15:01
\"Хари Потър и орденът на феникса\" :Д,прочела съм само първите 4 части.И \"Парфюмът\" не можах,защото бях гледала филма и не ми беше особено интересно

OtherSide
09-07-2010, 15:52
Леле, как може Птиците умират сами и особено Параграф 22 да са ви гадни. :shock: На мен даже ми спадат към любимите книжи, абсолютни класики, задължителни просто.

А този Дон Кихот не само мен ме мъчи явно.. 8-)
Не мога да кажа, че ми е тъпа, всъщност е доста поучителна и смислена, ама авторът се е престарал откъм предаване на случки и детайли просто. :smt120

Still1ME1Still1HERE
09-07-2010, 22:36
Колко много книги ми се иска да прочета...ама ту забравям,ту нямам време или съм на друга вълна.Иначе някои са "Мълчанието на агнетата","Птиците умират сами","Скитница","Граф Монте Кристо"-много ми е голяма 8-) ,"Робинзон Крузо" -ужасно скучна ми е и не ми се чете за някакви канибали и не знам си още какво ,"Дон Кихот"-кофти ми е за горкия старец...

и още много много други книги :-DПфууу, Граф Монте Кристо и прочетох всичките 1500 страници за 3 или 4 дена, не можех да се спра просто, но аз съм със всички книги така :D

До сега само 1 книга ми е направила впечатление на убийствено тъпа - Чернишка, ама я дочетох с 300 зора, пък и бях малък. Иначе всичко друго съм изяждал с кориците, кога за 1 ден кога за месец или година. Няма книга, която като съм почнал, да не съм я довършил. Не мисля, че ще прочета някога Ад, обаче.

Verminaard
09-07-2010, 23:15
Хех,единствената книга която не успях да прочета беше Война и Мир...седнах да я чета на 6-7 години някъде,минах първите 50тина листа и дотам...

s3nsual
09-07-2010, 23:19
Дон Кихот. На първо четене беше прекалено скучна. След година - две се пробвах пак и отново не успях. Този път постоянно ме избиваше на рев докато я чета.+1
Аз си мислех , че съм единствената , която не харесва тая книга и не е успяла да я прочете . Миналата година , като я изучавахме в у-ще , всички я бяха чели и я харесваха :o

PinkFloydSound
09-08-2010, 10:06
Няколко книги съм почвала да чета като по-малка и после съм ги спряла, но сега се сещам само за На изток от рая. :-o Много ми е... абстрактна и увъртяна някак си. Може би нататък става интересна, но просто не можах да продължа. 8-) Това беше миналата година де, но за една година доста съм се променила, така че, ако я почна по-нататък, може и да успея да я завърша. 8-)
В момента чета 1984.. уж, ама съм в лек застой, така че и тя може да се брои за момента. :-o

Swinkenhoffer
09-08-2010, 11:50
Мисля, че беше една книга Тамплиерите. Това е най-голямата ми болка, защото е страшно интересно, но е написана по някакъв безумен за мен начин... почвах я поне 4-5 пъти и нищо.

Pуският любовен триъгълник на Владимир Фьодоровски. Все едно чета жълт вестник. Ама си я прочетох, въпреки че ми костваше бая нерви.

Хладнокръвно на Труман Капоти. Времето, в което се развива, ми е адски противно и така идва цялата неприязън към самата книга, която може и да е интересна.

Иии.. Бодлер - Естетически критики и съчинения. Не мога, бе! :?

portishead
09-08-2010, 14:32
Няколко книги съм почвала да чета като по-малка и после съм ги спряла, но сега се сещам само за На изток от рая. :-o Много ми е... абстрактна и увъртяна някак си. Може би нататък става интересна, но просто не можах да продължа. 8-) Това беше миналата година де, но за една година доста съм се променила, така че, ако я почна по-нататък, може и да успея да я завърша. 8-)
В момента чета 1984.. уж, ама съм в лек застой, така че и тя може да се брои за момента. :-o

+1 За На изток от рая.. Харесваше ми езика ама не знам,не знам просто спрях да я чета :-o
1984 просто на един дъх я зех,много ми беше интересна.

mlakniwe2
09-08-2010, 14:36
ПОДИГОТО....причината е, че заспивам от скука на 15-тата страница :-o

TheNewReligion
09-08-2010, 15:00
Зарязала съм "Ковчег с южно изложение", "Свят за изпиване", "Под игото" и "На изток от рая". Първите две са на съвременни български автори, ама нещо просто им куца на тия книги- на моменти са адски описателни, а в други моменти става дума за неща, 'дето само авторът си ги знае и само той се разбира за какво пише, което е супер тъпо и дразнещо. Направо ме побърква. И въобще ми мирише на някакви псевдо-мислители. "Под игото" просто ми е скучна. Вазов има къде-къде по-интересни произведения, които са способни да ме заинтригуват. А "На изток от рая" някой ще каже, че е най-великата книга, но на мен ми е адски описателна. Т'ва буквално ме побърква, не мога да чета половин час за това как слънцето изгрява. На мен самата т'ва ми звучи повърхностно, но нямам намерение да си губя времето с неща, които просто не са ми интересни и не ми доставят удоволствие. Сега трябва да чета "Илиада". Не знам как ще се справя просто...Тааа, да. Едно от нещата, които ме побъркват са прехвалените книги, които накрая за мен се оказват безинтересни.

babity
09-08-2010, 15:43
Клетниците също не можах да се насиля да я прочета, защото също ми беше твърде тежка. Аз бях способна още в час да се разълцам, докато сме чели откъси за да ги анализираме.

strave
09-08-2010, 20:44
Оставих "Механичното пиано" на Кърт Вонегът като изчетох три-четири страници и се почувствах,че още не и реда на тази книга.След това пък реших да взема да прочета "За мишките и хората"и нея оставих без да има сериозна и смислена причина и сега чета "Сбоогом на оръжията"от Хемингуей :shock:

jghgh
09-08-2010, 22:04
не мога да чета така наречените 'чиклит' романи. ужасно слабоумно съдържание имат. почвала съм да чета такъв тип книга и просто е хвърлих.

Не понасям чиклит : X В действителност направо МРАЗЯ.
Тинейджърските също.. пълна отврат. Не знам как се излъгах да си купя една "здрачовска" книга за момче-върколак, което се влюбва в нормално момиче, но се насилих едва за 20 страници - няма толкова плоски четива.


Не съм дочитала "Атинянката Таис" - интересен исторически роман на Иван Ефремов, но не достатъчно интересен за мен :) Просто не е вълнуващ... до средата стигнах и го оставих.

Iria
09-09-2010, 09:52
Оставих "Чичовци". Прекалено скучна ми беше. Не съм дочитала "1984" и "Парфюмът".

KoRnFlAkE
09-09-2010, 22:00
мии, ако се брои - Парфюм, не дочетох последните 20 страници.. 8-) и това май се дължи на факта, че бях гледала филма преди това и знаех кво ставаше. зарязах я просто и почнах друга.

semantics
09-09-2010, 22:06
Лелее, верно, "Чичовци"... "Пичи масали за живота и скучното ежедневние на средностатистическия подбалкански селянин от старо време."

EPIC! PRIDE!

Няма толкова залухава книга.

viqnkababyy
09-10-2010, 07:08
Парижката Света Богородица - Виктор Юго

Swinkenhoffer
09-10-2010, 08:35
Лелее, верно, "Чичовци"... "Пичи масали за живота и скучното ежедневние на средностатистическия подбалкански селянин от старо време."

EPIC! PRIDE!

Няма толкова залухава книга.
Aз пък я прочетох за една вечер на глас (!!), тъй като класната ми се развика защо не я знам... 8-)

0409
09-10-2010, 08:48
Библията и Под игото :booooomb:

Pwnmaster
09-10-2010, 09:36
"Диви разкази" на Николай Хайтов.
Някои ми харесаха (Дервишово семе, Мерак, Дърво без корен), но повечето не.

LadyDi
09-10-2010, 09:40
Аз така и не успях да дочета "Дядо Горио" на Балзак... Само я започнах и така си останах май на първа глава...

Canis_Dirus
09-10-2010, 12:52
На мен френските изобщо не ми вървят. Клетниците, Дядо Горио, Тримата Мускетари - всичките ми се струват много мудни и прекалено описателни. Чета, чета и имам чувството, че нищо не е станало и ... оставям книгата. Нещо хич не се разбираме с франсетата.

Вместо това съм чел някакви български тип Няма нищо по-хубаво от лошото време 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
09-10-2010, 21:03
На няколко пъти започвах "Дзен и изкуството да караш мотоциклет"... е не можах и не можах да я дочета. А много ласкаво ми я бяха препоръчали... нямаше я по книжарници, в библиотеката трудно се докопах до нея.. и накрая - тц. Не се получи.
Просто на моменти прекалено много ми идваше описанието как работят мотоциклетите с всичките му технически подробности...

PainMonopoly
09-10-2010, 21:42
Клаузевиц - Теория на голямата война - супер завъртян стил и прекалено философска. Много говори, нищо не казва.

babity
09-10-2010, 22:28
Не съм дочитала "Атинянката Таис" - интересен исторически роман на Иван Ефремов, но не достатъчно интересен за мен :) Просто не е вълнуващ... до средата стигнах и го оставих.

И тази не я дочетох. Първо ме затормози уникално малкия шрифт. После от готино описателна стана твърде-много-не-готино описателна и я зарязах.

ArrowsOfDeath
09-10-2010, 23:17
Я някой чел ли е цялата "Записки по българските въстания"? 8-)

Canis_Dirus
09-11-2010, 06:49
И аз не можах да я прочета. Гогол не пише лошо и дори разказите и повестите му ги бива, обаче Мъртви души не ми тръгна и тъй то.

LadyDi
09-11-2010, 07:29
Я някой чел ли е цялата "Записки по българските въстания"? 8-)

аз, макар да ми беше адската мъка, но я дочетох...
Same here...

amk933
09-11-2010, 10:27
Две са тези книги. Едната е точно "Записки по българските въстания." Стигнах до 1/3 от книгата и просто не можех да си я причиня тая мъка повече...

Другата е "Нещата се разпадат" на Чинуа Ачебе. Едвам стигнах до 1/2 и просто се отказах. После прочетох резюмето на финала и разбрах, че ставало по-интересно.

В момент се подготвям психически да мина през "Мадам Бовари," защото ми трябва по литература, а чух, че не е особено интересна за момчета.... 8-)

misbehaving
09-11-2010, 14:57
"Раждането на трагедията от духа на музиката"-Ницше беше ми за дом.по философия,поне 5 пътих почвах да я чета стигах до някъде и я зарязвах.Тоя Ницше мн сложен за разбиране.Добре че в гугъл имаше резюме и успях да схване горе-долу за к'во стаа дума

fuckme
09-11-2010, 15:37
Охх, аз съм най - зле от всичкии .. направо ме е срам от себе си :lol: Под Игото :lol: :lol: всеки път, като я почна и точно да ми стане г/д интересно иии намирам нещо по - интересноо и такамм .. :oops:

xWandereRx
09-11-2010, 18:10
едно момиче ми подари една 100 годишна книга за рд-то и я започнах, но още на 5 стр се отказах... то направо турски сериал :? :?

AcrossYourFace
09-12-2010, 10:03
едно момиче ми подари една 100 годишна книга за рд-то и я започнах, но още на 5 стр се отказах... то направо турски сериал :? :?
Мда е...една 100-годишна книга ни говори много... :?

Иначе по темата: Започнах "Ад" на Алигиери, но стигнах някъде до средата, оставих и "Лице в мрака" на Едгар Уолъс ... дойде ми малко в повече след като вече бях прочела доста негови неща, стана ми еднообразно.

BeezyJey
09-12-2010, 10:20
Робинзон Крузо - Просто ми е много тъпа и нелепа... направо ме дразни като я чета.

1234565
09-12-2010, 12:00
от 3 месеца се опитвам да прочета "Animal farm" на Джордж Оруел и не мога та не мога, а тя книгата е 10 глави :D :D и като се замисля че имам да чета още една негова ("1984"), която е 3-пъти колкото първата направо ми става лошо :D

gabi_94
09-12-2010, 13:23
Ех, явно не съм единствената, която все не успява да дочете "Под игото". Просто не знам защо...не че ми е абсолютно безинтересна, но някак ... Както и да е, ще я чета след две години, когато я изучаваме подробно. Иначе не успях да дочета и "Богат, беден". Много дебела, с много малък шрифт, голяма е...подтискаща е. "Парижката Света Богородица" - нея обаче мисля скоро да я почна наново и да я прочета най-после. За тези се сещам в момента, сигурно има и други...

amk933
09-12-2010, 14:37
от 3 месеца се опитвам да прочета "Animal farm" на Джордж Оруел и не мога та не мога, а тя книгата е 10 глави :D :D и като се замисля че имам да чета още една негова ("1984"), която е 3-пъти колкото първата направо ми става лошо :D

Ако Animal Farm не ти е интересна, не се и опитвай да започваш 1984. Няма смисъл - ще ти се стори ужасно тегава за четене. Действието се развива доооста по-бавно. :)

xWandereRx
09-12-2010, 15:30
едно момиче ми подари една 100 годишна книга за рд-то и я започнах, но още на 5 стр се отказах... то направо турски сериал :? :?
Мда е...една 100-годишна книга ни говори много... :?

Иначе по темата: Започнах "Ад" на Алигиери, но стигнах някъде до средата, оставих и "Лице в мрака" на Едгар Уолъс ... дойде ми малко в повече след като вече бях прочела доста негови неща, стана ми еднообразно.
''От името на мъртвата принцеса'' - Кенизе Мурад :D

techCandy
09-12-2010, 22:45
Аз не можах да се преборя с "Вечната Амбър" и с нищо на Рей Бредбъри, който иначе бил майстора на антиутопиата, прочетох с 300 зора 451 по фаренхайт, който пропуснах да кажа че е някакъв жалък опит за копиране на 1984, поне според мен, мисля да не си го причинявам повече. Стила му на писане е отвратителен, напомня ми някак си на Куелю, неговия "Алхимик" сигурно бяха най- дългите и скучни 100 страници, които съм чела.

dark_angel3
09-12-2010, 22:58
Робинзон Крузо я прочетох, когато бях 4-5 клас и ми хареса.Реших да я прочета отново в 10 кл. с триста зора стигнах средата :D така и не я дочетох :Д.На Под игото не мога да стигна и до 2та страница камо ли до края ;д

xWandereRx
09-13-2010, 18:07
Стила му на писане е отвратителен, напомня ми някак си на Куелю, неговия "Алхимик" сигурно бяха най- дългите и скучни 100 страници, които съм чела.
с 300 зора я прочетох тая книга :D

Infinity
09-13-2010, 18:11
Повече от Приятели не можах да дочета , а дори не знам защо .. :lol:

MartyParty
09-13-2010, 18:19
Робинзон Крузо - Просто ми е много тъпа и нелепа... направо ме дразни като я чета.
Сигурно никога ,ама ниикога няма да я прочета! :shock:

guinessgirl
09-13-2010, 19:18
не мога да чета така наречените 'чиклит' романи. ужасно слабоумно съдържание имат. почвала съм да чета такъв тип книга и просто е хвърлих.

Не понасям чиклит : X В действителност направо МРАЗЯ.

мм,зависи,и аз принципно ги хейтвам много,но има някои книжки,които важат.

а някои от вас коооооолко яки книги са заебали... :shock:

аз не можах да дочета.. ''Дневниците на Кари Брадшоу''. много зле,нищо общо със сексът и града,ебати! и ''Мемоарите на една гейша''
също някви книги на Чейс...
''Алхимикът'' на Куельо.
''Метеоритът'' на Дан Браун не ме кефи също.
''Sexus'' - Хенри Милър.
''цикълът на Месалина'' - Калчев

WinstonSmith
09-13-2010, 19:28
Сещам се за "Сага за Форсайтови" и "Доктор Живаго".

BloomF
09-13-2010, 19:38
Граф Монте Кристо - супер тъпа ми беше. Изтърпях я до 130та страница някъде...

Капан за сънища - нея я преполових, но ми стана ужасно скучна.

FockidyFockFock
09-13-2010, 21:58
Едната, за която се сещам е Хари Потър. Почвал съм първата част няколко пъти, стигайки до 30та страница. След това просто спирах да намирам смисъл да продължа.

Другата се явява биографична книга за Queens. Дори не знам защо докоснах първом.


Като цяло, хвана ли книга - прочитам я, но това е така, понеже чета рядко, захващайки се само с неща, които наистина са ми направили добро първо впечатление.

LadyDi
09-13-2010, 23:09
''Алхимикът'' на Куельо.
Да бе, верно!
Сигурно 5 пъти я почвах, беше много "фешън" по едно време, но така и не успях да я прочета.

Dumb
09-14-2010, 06:27
"Под Игото" ми е мъка на мен и " Човекът, който се смее" на Юго. Попадам на една глава само с описание и не мога, мразя описанията!
Явно трябва да прескоча и да дочета 8-)

sh3_1s_7h3_0n3
09-14-2010, 20:06
''Алхимикът'' на Куельо.
Да бе, верно!
Сигурно 5 пъти я почвах, беше много "фешън" по едно време, но така и не успях да я прочета.

Абе какво всички тъпи манекенки бяха полудели по тая книга?
И сега всяка втора повърхностна мадама разправя колко много обичала да чете и пляс - изтипосва Коелю като нейн любим автор.
Аз с мъка прочетох 30 страници и не видях смисъл да продължавам да пилея ценни минути за неговите дрън-дрън.

Deadlock
09-14-2010, 20:12
сега е по-модерно да мразиш Коелю..

LadyDi
09-14-2010, 21:01
^ Ние не го мразим. Просто сме тъпи и не го разбираме :)

Deadlock
09-14-2010, 21:09
и аз не го разбирам. забелязвам големите страсти и в двете посоки и са ми еднакво неприятни :)

Deadlock
09-14-2010, 21:21
да де, ама колкото доскучава споменаването му като любим автор от всякакви кухи особи, толкова доскучават и коментарите за манекенките..
това се разбра и предъвка вече.

amk933
09-14-2010, 21:30
Аз за Алхимикът бях чувал, че е много интересна, но като се сетя кой ми го каза и като казахте тъпи манекенки връзвам логиката защо тази ми го каза това. 8-)

BrokenInnocence
09-16-2010, 17:24
Робинзон Крузо - Просто ми е много тъпа и нелепа... направо ме дразни като я чета.

И аз тая не мога да я дочета... Нея + Книга за джунглата. Втората мн пъти съм я почвала, винаги стигам до едно и също място, почти до края и все не мога да я свърша...

Briseis
09-16-2010, 21:26
присъидинявам се към мнението за Брейдбъри. Едвам докретах 451 градуса и сега мъча Вино от глухарчета. ама верно хич не върви. друго си е Замятин...

ArrowsOfDeath
09-16-2010, 21:32
На мен пък "Вино от глухарчета" адски леко ми вървеше. Чудно ми е, че ви мъчи, лека книжка е.

Briseis
09-16-2010, 21:46
нещо не ме грабва самата история :?

w0sh
09-17-2010, 08:52
Вино от глухарчета :-& .не давайте на фантасти да пишат такива извращения

И "На изток от рая" (не ме съдете)

ZipFail
09-17-2010, 09:42
Коелю като писател не го бива. Повечето му книги като история и персонажи са супер плоски и повърхностни, но като смисъл и послание са изключително дълбоки. Само дето рядко се разбира от първото четене, особено ако го четеш само за да убиваш времето..


ПП: Коелю, не Куельо ;)

gabi_94
09-17-2010, 16:14
Коелю много ми го хвалеха мои познати, но останах разочарована. Изчетох "Брида" с големи усилия, колкото да не я остава недочетена. "11 минути" бях почнала да я чета, но ми останаха некви 30тина страници, изнерви ме нещо и я зарязах. Не беше моят тип четиво. Хвалеха ми "Алхимикът", но се чудя има ли смисъл да я почвам, при положение, че две книги вече прочетох на Коелю и ми се струват плоски. Чудех се и за "Вероника решава да умре". Както и да е. Очаквах повече от него, тъй като постоянно мои познати си слагаха цитати по фейсбук и скайп, хвалеха го и т.н.

mArMaLaDkA
09-18-2010, 06:58
Попадам на една глава само с описание и не мога, мразя описанията!
Явно трябва да прескоча и да дочета 8-)

Така е и при мен. По тая причина почвах и зарязвах поне 5 пъти "Парижката Света Богородица". В момента ме мъчи и "Триъгълникът на Дракона" на Джеймс Ролинс, пък с такъв кеф си я почнах...

Jaune
09-18-2010, 07:59
Панаир на суетата..

ArrowsOfDeath
09-18-2010, 09:24
Попадам на една глава само с описание и не мога, мразя описанията!
Явно трябва да прескоча и да дочета 8-)

Така е и при мен. По тая причина почвах и зарязвах поне 5 пъти "Парижката Света Богородица". В момента ме мъчи и "Триъгълникът на Дракона" на Джеймс Ролинс, пък с такъв кеф си я почнах...

В "Парижката Света Богородица" има една цяла глава, която описва доста подробно Париж откъм архитектура, градоустройство и всякакви ненужни неща :D Прочетох няколко страници от нея глава и прескочих на следващата глава 8-)

w0sh
09-18-2010, 10:06
Описанията са най-важното, когато се иска да навлезем в дадена атмосфера.

Но разбирам желанията ви книгите да са само диалог.

ArrowsOfDeath
09-18-2010, 10:39
Ясно ми е, че авторът желае да усетим атмосферата, в която се развива действието, но просто е много трудна за четене специално тази глава от книгата. И едва ли желая всичко да е диалози, щом харесвам книгите на руските класици.

deeb
09-18-2010, 17:06
"Гордост и предразсъдъци" ... Не мога просто. Почвам я няколко пъти и не се получи. След тва гледах филма и сега нямам намерение пайк да я мъча ... и най-вероятно пайк до средата

chococookie
09-18-2010, 18:24
Преспанските камбани :-o

[B]a[N]D[i]T[k]a
09-19-2010, 03:20
властелина на пръстените... ау така и не можах .. :D много е бавна, скучна и НЕ мога да я прочета.. :D

Violenza
09-19-2010, 06:15
"На изток от рая" и "История славянобългарска". Първата по-бързо я зарязах, а много ми я бяха хвалили.

MissInd3p3nd3nt
09-21-2010, 22:15
"Чичовци " -цяло лято се мъчих да я чета и не мога. Скучна ми е и поне докъдето съм успяла да я прочета нямаше никакво действие . И освен това има прекалено остарели думи или пък турски. Еми не мога 8-)