PDA

View Full Version : Големи зърна



qazwsx
09-06-2010, 23:04
Здравейте!
Тренирам от близо 2-години, гърдите ми са добре оформени, долни, горни, всичко е в баланс НО!
Имам големи зърна който карат гърдите да изглеждат не-толкова добре, не знам дали е гинекомастия тъй като гърдите ми са напълно нормални но големите зърна ги карат да изглеждат отпуснати, забелязвам че когато ми е студен или настръхвам стават по малки и гърдите изглеждат страхотни.
Момче съм, не съм взимал никакви стероиди, само креатин, протейни и други безвредни препарати.
А сега какво да правя, операция за смаляване на зърната?
Има ли такава, какви пари ще ми струва, въобще къде правят операции с такъв индивидуален характер?
И един въпрос свързан с душевните терзания - СПОРЕД ВАС (ако вие бяхте на мое място) бихте ли се подложили на такава операция.

значи прочетох тази статия ... все едно някои ми беше прочел мислите ... като изключа това , че нетренирам сериозно гърдите ми са доста добре оформени и ми харесва как изглеждат , обаче само когато зърната ми са настръхнали , може ли някои да ми даде съвет , като изключим операции , има ли някакъв начин.. народна медицина или нещо за мазане .. нз просто моля за някакъв съвет може ли да си стегна по някакъв начин зърната ... обеден съм , че не е гинекомастия моля хелп :)

vIKToriYa
09-07-2010, 14:18
гърдите ти са добре оформени а зърната ти са големи ... според мен си внушаваш защото си се фокусирал в/у това и те гложди отвътре започни да не обръщаш внимание и ще си ОК .... но може и да не съм права може наистина да е така ... но не никога не бих се подложила на такава операция това място е доста деликато може да получиш загуба на чувствителност на зърната ... но все пак ако си убеден се консултирай с добър пластичен хирург / усложниния; възтановяване ; цени / пиши за резутата УСПЕХ :)

gynecomastia
09-13-2010, 12:11
qazwsx, доста често дори и минимално количество мазнини и млечна жлеза карат мускулчето , което държи ареолата стегната, да се отпусне! При това положение си мислиш, че нямаш гинекомастия. Може би и при теб положението е същото. Ако сложиш снимка ще е по-лесно да определим състоянието.

През последните месеци експериментирам с разни мазила и кремчета, спрейчета ,с които ако си намажеш ареолите (зърната и около тях)могат да ги накарат временно да настръхнат. Ако искаш може да ги прочетеш - гинекомастия експеримент - част 1 (http://www.gynecomastia-bg.com/2010/08/gynecomastia-thiomucase-preparation-h.html) и гинекомастия експеримент - част 2 (http://www.gynecomastia-bg.com/2010/09/gynecomastia-gel-astringent-alum-gyne.html).

Може да експериментираш с кремове за хемороиди, пасти за зъби, капки за нос, кремове за разширени вени, кремове за уморени крака. Всички те съдържат съставки, които по един или друг начин карат тъканите да се свиват и така църната ти да изглеждат по-малки.

MisDOKTOR
09-13-2010, 20:18
Защо си мислите,че когато едно нещо във вас е различно от това на останалите ,то то е грозно или ненормално?Какви са тези комплекси?
Нали целите да сте различни?Това за операцията направо го изключи,като вариант!Адски е комплексарско!Повярвай,ням а кой да гледа точно зърната ти,а и защо трябва да променяш себе си,заради другите?
Защо трябва да се жертваш,само за да са другите доволни?Нима някой заслужава да се променяш само ,защото той така иска?
1 съвет:
Намери си някое занимание и не мисли на това,като проблем,защото това не е проблем.Това е просто внушение! :) :)

gynecomastia
09-20-2010, 17:10
MisDOKTOR, предполагам , че си момиче? Просто си много далче от проблема, за това говориш тези "мъдри" приказки. Гинекомастията е страшен психически товар, с едно изречение "харесвай с е такъв какъвто си" няма и 1% шанс да се отървеш от него.

klemenca
05-24-2012, 08:56
Знам че темата е малко стара, но понеже аз имам същия проблем искам да споделя и да питам какво да направя за да се оттърва от този проблем предполагам някои от вас вече са преодолели това нещо, тъй като темата е доста стара направо ми се реве като си видя зърната и моите са колкото капачка от кола малко напред са и като се гледам отстрани изглеждат заострени, отпуснати, неоформени гърди, които никога не са стягани а когато настръхнат изглеждат много корави, ходя на фитнес 6 месеца с усилена програма за гърди признавам си, че имам малко мазнина в гърдите, но като настръхне зърното ми изглеждат много яко гърдите ми... какво да направя за да стоят така ако може да препоръчате медикаменти или точното мазило... моля ви много е депресиращо не ми се ходи на плаж вече.. на 15 години съм имам съвсем малко мазнина на корема и гърдите имам 4 плочки голям гръб добра ръка но тези гърди .. срам ме е... ще съм благодарен цял живот ако разбера как да се справя с това... до скоро нямах никакви болки или точпета в гърдите, от 1 седмица като натисна силно дясното зърно ме боли но при лявото няма проблем и може би се появи нещо като съвсееем малко полу-топче колкото грахово зърно, но то е навътре като пипна зърното ... до скоро го нямаше. Моля ви споделете.. Също като се ущипя по зърното се свива и става добре изглеждащо, за това го правя доста често когато нося фанелка с къс ръкав :Д.. не мога да споделя с родителите ми.. просто не искам.. не взимам никакви стероиди пия протеини от 2 месеца с още 2ма приятеля пием този протеин, така че не е от него проблема... :@:@:@::@:@

Joker1
07-17-2015, 19:41
Ti opravi li si problema

Bork0_
07-17-2015, 20:42
Отидете на лекар

JustOneKid
07-27-2015, 02:46
Мойте пак са мноо малки и аз тренирам бахму.. приличам на некав отпуснат както каза..

maxam
01-26-2016, 10:28
Здравей,

интересно ми е успя ли да се справиш с проблема и ако да,как ?
Аз имам абсолютно същия проблем - големи зърна от пубертета някъде,а в момента съм на 25 години.Като изтръпнат се свиват и са добре.
Тренирам от много време,като започнах бях много дебел, а сега съм 84кг при ръст 190см и бих казал,че съм изчистен.
Ходих миналата година на ендокринолог,който ме прати да ми гледат гърдата.Казаха,че нямам гинекомастия(видяло се доста мускулна тъкан,тогава имах повече маса и бях 90кг),а кръвните изследвания показаха,че женския хормон е в норма.
Интересно ми е,дали има възможност да е просто мастна тъкан,която с тренировки да не мога да премахна,а с липосукция да се махне и съответно да се оправи проблема.(След като нямам гинекомастия няма защо да се реже млечната жлеза според мен)?
Ако има някакви кремчета или мазила още по добре..

Благодаря предварително!