PDA

View Full Version : Болки



alex1994
09-07-2010, 15:12
Чувала съм от много момичета, че преди и в началото на цикъла им ги боли коремът (кои повече, кои по-малко). На мен след като ми дойде в следващите 3 дена имам ужасни болки и искам да попитам от какво се получават и възможно ли е ако болките са големи да има проблем ?

Кирилицата важи и за заглавието!
kalpazanka

bebkata
09-07-2010, 15:54
Ами мен примерно ме боли съвсем леко .. Но пък ти явно имаш болезнена менструация ... Не мога да ти кажа от какво се получават болките , но ако са силни мисля , че може да вземеш Спазмалгон и всичко ще е наред :)

SmilezZz
09-07-2010, 16:01
Аз нямам никакви болки - нито преди,нито след менструацията..
Случва се понякога,но много рядко..
Този месец имах болки,чак 3 ден от менструацията...
Аз също не мога да ти кажа от какво се получават
болките,но наистина ако имаш болезнена менструация,
можеш да вземеш някакво лекарство,за намаляване на болката..

Claymore
09-07-2010, 16:06
Търпимата болка е естествено и дори положително явление, тъй като тя е резултат от действието на хормоните простагландини.

Безпокойство трябва да предизвиква силната болка преди менструацията.

В този случай е полезно момичетата да употребяват отвара от кората на бяла върба, защото това потиска синтеза на простагландините.

Чичо Гугъл знае всичкоооо!

sasha_90
09-07-2010, 16:23
Мен ме боли коремът само първия ден,рядко вторият.

lozanovaa
09-07-2010, 16:27
аз също нямам никакви болки. Но ако теб толкова те боли, виж за някакви хапчета, гледала съм по тв реклами на такива, които помагат при болезнена менструация, като Нурофен. Но незнам дали помага..

dydka
09-07-2010, 17:06
ако болката е нетърпима води до повръшания,частични припадаци,сковаване на тялото ,треперене ,охкания ,пъшкания да си като парцял и да се влачиш три дена както аз бях не е нормално аз бях години наред така и накрая се взех в ръце да отида на специален преглед ..гледаха ме всичко и казаха единственото е противозачатучни д апия пих ги 1 опаковка вече изпих почнах втора вчера ми дошло даже не разбрах и за 1ви път днес ме наболява леко и ми тече слабичко докато преди и по джа големи тампона съм пъхала хах не питаи как ... :D така ,че ако болките с амн големи всеки месец може да се дължи на хормонално заболяване,затова се пият противозачатичните или на кисти и т.н. аз се моял и другия месец така да ми идва ...преродих се все едно съвсем леко да те наболява кръста колкото да ти напомня ,че ти има нещо хах

PurpleSmurf
09-07-2010, 23:45
Ммм мен ме боли страшно много в първите 3 дни... Не е проблем то си е до организъм... Пий ношпа и спазмалгон и стискай зъби... :?

p0lina
09-08-2010, 07:22
Ммм мен ме боли страшно много в първите 3 дни... Не е проблем то си е до организъм... Пий ношпа и спазмалгон и стискай зъби... :?

+1.. При мен също в първите 2-3 дни болката е гадна, но пък има хапчета, които ще помогнат.Не взимам веднага, когато ме заболи някакво хапче, защото съм свикнала ако не ми мине до там еди си колко време ( в рамките на 30 минути, което е малко вероятно, но все пак има шанс ;дд ) тогава да пия.

LipSy
09-08-2010, 17:06
Аз понякога нямам абсолютно никакви болки, апък понякога не ме оставят на мира. Нормално е да те боли преди менструацията както и по време на менструацията! Недей да се притеснямаш всичко е нормално! :)

Smrazqvashta
09-08-2010, 23:40
Мен ме боли преди да ми дойде, първият ден и се е случвало няколко пъти вторият. А имам цикъл от 5години. Но без хапчук няма минаване. Мисля, че е нормално, от организма. Ама виж, ако и хапчетата вече не помагат, не знам.. :smt017

kalpazanka
09-09-2010, 06:44
Хапове не гълтам от около 5- месеца. Хванах му цаката с витамини.