PDA

View Full Version : Къдрава коса



CherryBell13
09-07-2010, 15:56
Който също има проблеми с къдрава коса да пише!

CherryBell13
09-07-2010, 16:06
Хоро моля Ви помагайте! Преди една-две години косата ми се накъдри и не мога да си направя никаква прическа :( !Родитилите ми не искат да ми купят преса за косара,а сешоара ни е счупен!!!Който има някакви идеи да пише,защото съм сигурна,че и други имет същия проблем!!! :(

Djenka
09-07-2010, 16:08
Не знам дали ще помогне - след баня докато е още мокра косата я реши, реши и така докато изсъхне. Това ми хрумна току-що. :) :D

CherryBell13
09-07-2010, 16:11
Габенце не мисля , че ще стане! И след това пак ще се накъдри ти знаеш много добре!!!

nef4y123
09-07-2010, 16:42
Леле умирам си за такава коса! Хей, момиче гордей се, ти имаш уникална коса! :grin:


А ако все пак мислиш че ти пречи, пусни една-две снимки да видим какъв е проблема. :-)

yana29
09-07-2010, 16:58
Пустни снимки!

Claymore
09-07-2010, 16:58
Снимки, снимки :smt026
Иначе не смятам, че ще е толкова трудно да събереш 25 лв. примерно да си вземеш една хубава преса сама. На леля ми е супер хубава за 26 лв. От преди 2-3 години. Сега са по 15-20 лева. :-D

ginny
09-07-2010, 17:08
Напълно те разбирам , но това всъщност не е проблем , просто трябва да знаеш как да се грижиш за къдричките и ще имаш супер прическа.

1 . прическата - пластове . стоят мн добре на къдрава коса, но се консултирай с фризьорка . Да знаеш че колкото по-дълга толкова по-добре

2. подходящи шампоан и балсам препоръчвам ти => http://www.balea.de/cgi-bin/balea_professional.pl?id=locken&k=neues&hp=1283878531

3. ограничи ресането - знам че звучи тъпо, но всъщност не е или я реши вечер, а сутрин само прокарай пръсти ( естествено ако си като кошница в главата се реши)

4. след баня я намачкай с балсам без отмиване

5. не я вързвай много много

Това е ( поне за това се сещам) - все пак пусни снимки

Sladurchoo
09-07-2010, 17:10
ми събери пари и си купи с преса или просто се примири, че си къдрава :D

slynchoo
09-07-2010, 17:13
Още докато ти е влажна косата след баня си я мачкай с пяна за къдрици.Става супер!

MissNothing
09-07-2010, 17:39
Щом нямаш варианти за изправяне просто оформяй къдриците по някакъв начин-пяна, шампоани, балсами.. Хубаво оформените къдрици за мен изглеждат страхотно.

А ако толкова искаш преса-събираш пари и си купуваш или за рожден ден караш някой да ти подари. Въпреки че родителите ти са прави, че не искат да ти взимат преса, нищ, че и аз ползвам де. 8-)

nymphadora
09-07-2010, 19:02
Напълно те разбирам , но това всъщност не е проблем , просто трябва да знаеш как да се грижиш за къдричките и ще имаш супер прическа.

1 . прическата - пластове . стоят мн добре на къдрава коса, но се консултирай с фризьорка . Да знаеш че колкото по-дълга толкова по-добре

2. подходящи шампоан и балсам препоръчвам ти => http://www.balea.de/cgi-bin/balea_professional.pl?id=locken&k=neues&hp=1283878531

3. ограничи ресането - знам че звучи тъпо, но всъщност не е или я реши вечер, а сутрин само прокарай пръсти ( естествено ако си като кошница в главата се реши)

4. след баня я намачкай с балсам без отмиване

5. не я вързвай много много

Това е ( поне за това се сещам) - все пак пусни снимки


+++
аз съм с къдрава коса и си я харесвам 8-)

mimka1912
09-07-2010, 20:44
Ами и аз съм с къдрава коса, но без да я намачкам с пияна, балсам или нещо подбно почти не излизам. Имам преса и то доста добра, Мнението ми за пресите попринцип е

1. Кой каквото иска да приказва преса под 70 лева-не става.
2. Ако е много къдрава косата няма да имаш желание всеки ден да се изправяш приблизително 2 часа.
3. Трябва да имаш доста опит с пресата за да може да изправиш къдрава коса и тя да седи добре.
4. Ежедневното и излишно горене на косата за мен е излишно.

CherryBell13
09-07-2010, 21:11
Съжалавам,но сета не мога да ви пусна снимка след 2 дена ще ви дам да видите някак ,защото още не мога да пускам линкове :( !Но преди един ден се подстригах на стъпала и крив бретон само,че е по-късаМдо раменете...Иначе след като се изкъпя я връзвам, а бретона го защипвам с фиба,защото ако не го направя на сутринта съм като Цар лъв :D :D Косата ми не е къдрава като на афро американците,а зд-скоро долния пласт е на едри къдрици , а горния бретона на ситни къдрици като на овца :D :D :D !!!

MissNothing
09-08-2010, 08:26
Бритона ако ти разрешат си го изправяй. На мен много много не ми харесва бритон, който не е изправен поне малко. А закъдриците, какот аз и другите ти казахме, ги оформяй.

deni15
09-09-2010, 21:31
Няма друг начин да я изправиш освен с преса ,а може да ползваш пяна например да си я оформяш по-добре :)
А и щом ти е на пластове ще ти се чупи повече и бретон също не ти трябва ;д

eminemfenka
09-10-2010, 18:03
Бритона ако ти разрешат си го изправяй. На мен много много не ми харесва бритон, който не е изправен поне малко. А закъдриците, какот аз и другите ти казахме, ги оформяй.

+1