PDA

View Full Version : И при вас ли е така?



ScarletBite
09-07-2010, 16:36
От всяко момче, в което съм била влюбена, съм взимала по нещо. Става въпрос за черта на характера, за ъгъл на мислене, за интерес, вдъхновение...
Тези неща влизат в мен. Колкото ме обогатяват, толкова и ме тровят. На моменти, когато изпадна в съзерцание и меланхолия, ми е трудно да разгранича своя Аз от научените от тях неща - сраснали сме се, но не сме едно цяло. Усещам частички от тях в себе си. Понякога, когато кажа, видя, направя нещо, си казвам "Ахааа, и той би постъпил така".

Интересно ми е дали и при вас е така, или това е плод на ужасната ми и (което е по-лошо) скрита чувствителност.

Elenichkaa
09-07-2010, 16:39
Има нещо подобно и при мен,но пак наблягам на думата подобно!

ScarletBite
09-07-2010, 16:40
Има нещо подобно и при мен,но пак наблягам на думата подобно!
Сподели какво. :)

PyCoKoCkA93
09-07-2010, 16:42
И аз съм чувствителна натура,но гледам да "взема" само положителните неща от характера на човек,а отрицателните ги пренебрегвам...Но чак да се сещам дали този или онзи би направил така...НЕ :D Ако има нещо,което да ми е харесало,започвам и аз да се стремя да е така,но без да навлизам в подробности кой и как го е правил същото...Излишни спомени и хабене на време :) Продължавам напред-щом веднъж съм сложила точка на някаква връзка или влюбване НЕ се връщам назад,за да изпадам в излишни подробности за човека...Щом съм затворила една страница,тя си остава такава !!! :)

Elenichkaa
09-07-2010, 16:45
Има нещо подобно и при мен,но пак наблягам на думата подобно!
Сподели какво. :)
Ами примерно взимам някъв израз,който те са използвали често.
Едно момче казваше,когато няма да направи нещо:"Знаеш ли кога,точноооооу никогааа"...та такива незначителни неща.Не е кой знае кво ама...все пак :smt102

darkPaladin
09-07-2010, 16:53
добре че не взех нищо от последната

SkyEatsAirplane
09-07-2010, 16:56
За мен това е напълно нормално. Забелязала съм, че доста черти от характера ми се доближават до тези на бивши мои приятели (не само за гаджета говоря). Но не виждам нищо което би ме смутило, все пак съм в такава възраст, в която си формирам характера и личността. Много хора ще минат през мен както и много хора са си отишли от живота ми, но никой няма д ами промени изцяло мисленето все пак си имам някъква ''ос'' около която се въртя, но много малко хора биха ме разбрали.

pamii
09-07-2010, 17:13
Хаа .. мислех да пускам подобна тема ..
При мен е маалко по - различно. Аз им 'крада' хобитата :Д Бившия ми свиреше на китара - и аз започнах.. Сегашния е скейтър .. Познайте - и аз се зарибих по тези неща ..
:shock: 8-)

xoxi
09-07-2010, 17:18
Аз взимам нещо от характера на всеки човек, който познавам. Несъзнателно или не, така се получава винаги.

mimka1912
09-07-2010, 17:34
Да, на мен също ми се е случвало, когато прекарвам много време с някой да придобивам негови черти. Понякога хубави, понякога не толкова. Например покрай сегаашния ми приятел започнах да осъзнавам, че абсолютно никой няма право да ме нагрубява по никакъв начин. Преди оставях хората да ме обиждат, а на всичкото отгоре след това им правех най-разни услуги. (като подсказване на тестове, гледане на малките им братчета/сестричета и подобни) Сега също съм готова на услуги, но само на някой, който ги заслужава. Благодарна съм му за това. Така че, според мен е нормално, когато ходиш с някой да взимаш негови фрази (както каза някой по-горе), черти от характера, движения и прочие.

babity
09-07-2010, 18:08
Да, специално от последния взех. И то доста взех. Това обаче не ме притеснява. Сметнала съм, че ми е полезно - ползвам го, когато спре да ми бъде такова, ще го изкореня.

7227
09-07-2010, 18:24
Аз взимам нещо от характера на всеки човек, който познавам. Несъзнателно или не, така се получава винаги.
И при мен е същото,не само от гаджета,ами и от приятели.Нали хората са казали-с какъвто се събереш такъв ставаш. :)

SuNsEt
09-07-2010, 18:26
Може да се каже,че и при мен е така,но не с всички,а само с тези,от които е имало какво да се научи.

fenkaaa
09-07-2010, 18:49
"Понякога, когато кажа, видя, направя нещо, си казвам "Ахааа, и той би постъпил така". "

:) :)

daXon
09-07-2010, 20:34
От бившата съм взел само един маниер на чесане на носа, за характер мисля, че нищо не съм придобил :-)

kombarka
09-07-2010, 21:19
Като черта от характера и навици- не.
По-скоро промяна относно гледната ми точка, начина на мислене.

.. Сеш` се.

SaveMeFromMyself
09-07-2010, 21:37
Аз взимам нещо от характера на всеки човек, който познавам. Несъзнателно или не, така се получава винаги.

Да.. и при мен е така.. понякога за добро, понякога за лошо.. :(

Wasilewaa
09-07-2010, 22:16
има нещо подобно .. :)

xoxi
09-07-2010, 22:21
Аз взимам нещо от характера на всеки човек, който познавам. Несъзнателно или не, така се получава винаги.
И при мен е същото,не само от гаджета,ами и от приятели.Нали хората са казали-с какъвто се събереш такъв ставаш. :)

Някой беше казал: Nothing of me is original. I'm the combined effort of everyone i've ever known! :)

valdesbg
09-07-2010, 22:31
Би било странно ако е обратното :)

balu4ka
09-08-2010, 07:22
Аз взимам нещо от характера на всеки човек, който познавам. Несъзнателно или не, така се получава винаги.

И при мен е така,искам не искам просто осъзнавам,че съм взела просто нещо от него....

anonimchetou
09-08-2010, 09:02
Мм не, при мен не е така. Не мисля, че има някоя частичка от някой мои бивш в мен. Но от сегашната ми връзка съм сигурна, че ако се разделим, ще нося не само една частичка от него в мен,а много..

XTREMEFREERIDE
09-08-2010, 09:07
И не само от партньори,но и от приятели и всеки,с който имам по-гъсти отношения. Такъв човек съм,че имам способността да (както се казва) прихващам. Хората не случайно са казали - с какъвто се събереш-такъв ставаш.

tanch3t093
09-08-2010, 10:13
От сеганшия взех много неща - маниери, начин на говорене .. Дори и начин на мислене! Слава Богу, не взех нищичко от предишния :P

monotonous
09-08-2010, 10:22
Нормално е да заимстваш малки черти от поведението на околните, не само от половинката си.
Това е подсъзнателна имитация. Другите също те имитират... нали човек изгражда характера и поведението си именно чрез копиране от по-възрастните, докато е по-малък.
Като пораснем също е така, само че тогава вече се "имитираме" едни други.
Не можете да ме убедите, че има някой, който да е изцяло "уникален" и да не прилича по нищо на останалите.
Че нали затова сме хора. :)

Biskfitka
09-08-2010, 11:10
От приятеля си (само в него съм била найстина влюбена) от характера засега не знам дали съм взела нещо,но някои навици да 8-) Например като се учих да карам преди 2-3 седмици забелязах,че държа волана по същия начин като него (който е много неправилен ,за човек като мен ,който не може да кара ;ддд)

s0b1esk1
09-08-2010, 12:10
и после да не питате защо момиченцата търсят по-големи

soul1199
09-08-2010, 18:20
да,но това е само на моментии,ни6о конкретно