PDA

View Full Version : Нормално ли е ???



InfiNity09
09-07-2010, 17:46
Не съм сигурна дали темата е за този раздел, но той ми се видя най- подходящ. Значи искам да ви попитам нормално ли е на 16 години още да нямаш открити интереси с какво искаш да се занимаваш след време, какво те влече, какъв ти е таланта в какво те бива ? Обичам да рисувам, чета, добре съм с писането на съчинения. Не зная кое ме влече повече хуманитарните науки или изкуството и изобщо незнам какво ще уча по нататък... Какви са вашите интереси и знаетели вече с какво искате да се занимавате след години ?

Sham
09-07-2010, 17:49
нормално е и цял живот да не си сигурен с какво искаш да се занимаваш;

//една година, след като завърших гимназия, станах наясно със себе си, възможностите и желанията си.

xxYOxx
09-07-2010, 17:52
Нормално е и аз съм така.Не знам по кой път да тръгна. :)

sladkish_14
09-07-2010, 18:09
Аз пък вече съм решила с какво искам да се занимавам и къде да уча.. в близките 5-7 години :)
Съветвам те и ти вече да се разбереш със себе си :)

WaterLilly
09-07-2010, 18:15
Човек цял живот не знае какво иска. Пък и да си решил, не е гаранция, че няма да ти хрумне да почнеш нещо друго. Аз също съм на 16 и не съм решила.

Jaune
09-07-2010, 18:16
Аз пък вече съм решила с какво искам да се занимавам и къде да уча.. в близките 5-7 години :)
Съветвам те и ти вече да се разбереш със себе си :)

е то понеже става така, изведнъж и по желание

он: не съм решила какво искам да правя, имам идеи, но не планове

remix1912
09-07-2010, 18:16
Проблемът мисля,че ти е,че се интересуваш от прекалено много и различни неща,не,че нямаш интереси и аз бях така,но отких главния ми интерес-парите.И от там си харесах и какво да уча.

Nqkuf
09-07-2010, 18:20
Искам да се занимавам с кино, но не съм наясно как да осъществя плановете си ( нямам планове 8-) ) Може би ще се интересувам като стана 12 клас ( догодина 8-) )

InfiNity09
09-07-2010, 18:23
Проблемът мисля,че ти е,че се интересуваш от прекалено много и различни неща,не,че нямаш интереси и аз бях така,но отких главния ми интерес-парите.И от там си харесах и какво да уча. ми да май е така обаче мисля, че трябва да си искарвам парите с нещо в което ме бива и обичам :)

remix1912
09-07-2010, 18:37
То няма лошо.Просто не винаги става така.
Но примерно гледай в перспектива.Примерно как се виждаш като художник след 10 години и освен,че ще ти харесва,дали ще можеш да се издържаш с тази професия.
Аз съм на 17г. първо се занимавах с музика 7 години,обаче реших,че не искам да уча след това същото и кандидатствах в художествената гимназия,не ме приеха,защото изглежда трябваше да бутна някоя пара.Имах 4.80 и 5.20 или нещо подобно на единия и другия изпит по рисуване.Всеки изпит беше по 6 часа и не ме приеха.На следващата година реших,че искам да съм архитект и кандидствах за строителната гимназия,в която беше само по диплома след 8 клас и защото имах 5 по математика не ме приеха,но пък с диплома и изпит по математика ме приеха в Н.Т.Г. национална търговска гимназия и влезнах там,като изглежда се оказа най-добрия избор.Както виждаш и аз не знаех с какво да се занимавам.Просто имам много разнообразни интереси и умения.

SummerRain
09-07-2010, 18:52
То хубаво, имаш време да мислиш още с какво конкретно да се занимаваш , ама не виждам как можеш да се занимаваш с писане по-сериозно, при положение, че си толкова неграмотна. Нищо лично, просто това е истината.
Иначе аз от една година вече съм решила какво точно искам (18 год. в момента), иначе преди и аз само си сменях желанията.

ameli
09-07-2010, 19:40
Нормално е, да. Имаш още време да решиш :)

Di
09-07-2010, 19:51
и аз не знам
сигурно с нещо по-леко
:lol:

kukuchev711
09-07-2010, 20:17
1. Здравейте на всички.
2. Това че си на 16 няма никакво значение. Човек може да реши с какво да се занимава когато си поиска. Е, аз бих искал да стана професионален играч по снукър. :P

slicky
09-08-2010, 08:22
желателно е да се избере по-рано,защото примерно да тръгнеш по уроци или да учиш по-усилено по предмета/тите,с които се кандидатства.Замисли се какво точно те влече или кои предмети са ти по-добрите и ти върви и давай

Colouring
09-08-2010, 10:56
И на мен това ми е проблем.Няма нещо,което наистина много да ме влече и да искам да се занимавам с него.Нямам абсолютно никаква представа какво ще правя,а времето си течеее... :?
Иначе-да,хубаво е да знаеш,защото може да се подготвяш по от рано.

kittyKat
09-08-2010, 11:10
Не знам за тебе,но аз съм в хуманитарна гимназия и май се насочвам към журналистиката,но до тогава имам още време :D

teodorakehaiova
09-13-2010, 09:24
Здравейте , :) :) Ами азз вече съм решила с какво искам да се занимавам 8-) Любимият ми предмет е историята ии смятам след 12 клас да кандидаствам с история и бел и да следвам право . Съдия е професията за мен и ще направя всичко възможно да осъществя мечтата си :-)

ImmortalSportFreak
09-13-2010, 09:32
Нормално е.Имаш още време да мислиш.

Аз имам интереси към медицината.Знам че е доста отговорно.Уча в НПМГ с химия и биология.Иначе ако не успея с медицина ще имам и резервни варианти.Например да работя с компютри или да стана фотограф. (бива си ме в снимането ;д) Но и аз все още не съм много сигурна кое ме влече най-много и кое е най-подходящо за мен.
Всъщност най-подходящото знам кое е.Можех да стана спортистче;но трябваше да започна от по-малка.Баба ми казва че съм само за това. хахХАх Но родителите ми не са съгласни с това защото спортистите получават повече травми;от по-млади спират работа;а и в спортните училища по-малко се развиваш интелектуално..(по мненията на мои приятели учещи там). 8-)

lozanovaa
09-13-2010, 11:26
аз също съм на 16 и още не съм решила. Но все пак в 10-11 клас ще имам и нови предмети, и след това вече ще гледам да разгранича тези които ми харесват, за да си избера специалности за кандидатстването. Не е нужно да се бърза толкова..

viqnkababyy
09-13-2010, 12:17
нормално е и цял живот да не си сигурен с какво искаш да се занимаваш;

//една година, след като завърших гимназия, станах наясно със себе си, възможностите и желанията си.

++