PDA

View Full Version : Не го искам за себе си, но...



blueberryyy
09-07-2010, 21:53
След като скъсахме с последното ми гадже , заради прекалена ревност от негова страна и прекалено много раздразнителност от моя , решихме да си останем приятели. Първоначално , понеже аз бях тази , която прекрати връзката , не можеше да се държи нормално . Постоянно ми обясняваше как съм била най-сериозното му гадже , как няма да ме забрави , как винаги ще ме обича и т.н. Естествено , осъзнавах , че е въпрос на време да ме преживее и да започне да го разправя на друга . Дори се дразнех , защото и аз не го бях преживяла напълно , но знаех , че не трябва да се събираме отново .
В един момент се отдръпна . Приех го , защото знаех , че така или иначе все някога щеше да стане , бях подготвена , а и аз вече като че ли нямах чувства . Всичко беше окей , докато не тръгна с едно момиче . С въпросното момиче бяхме в лоши отношения още докато ходех с него . Не я понасях , както си е и сега , той много добре знае това . Навърташе се покрай него още докато бяхме заедно , но тогава изобщо не я отразявах, знаех ,че няма от какво да се притеснявам . Когато се разделихме , подозирах , че може да стане по-настоятелна и нямах проблем , докато не се случи... Тя е пълна моя противоположност , просто всичко , което аз не съм . В момента са заедно , разправя и същото , което разправяше на мен . Естествено , отдалечи се доста от мен , нещо като близки познати сме . Знам , че няма от какво да се дразня, скъсахме отдавна , имала съм връзки , несериозни , след него , а в момента дори и нещо по-сериозно , преодоляла съм го … Но просто полудявам . Не знам защо , но ми иде да скоча и да и изтръгна гръкляна , буквално . Не се разбирам , знам , че не го обичам , не бих била с него , дори и да имах възможността , но просто не мога да понасям да ги гледам заедно . Чувствам се като егоист, сякаш искам аз да продължа , а той не …
Не знам , може би е нормално , но просто не мога да си обясня откъде това поведение и мислене в мен… А може би просто е невъзможно бивши гаджета да са приятели и трябваше отдавна да съм го изтрила от съзнанието си . Вие на какво мнение сте по въпроса , имали ли сте подобни случаи ?

ChalgaBoy
09-07-2010, 22:02
Аз и бившата ми ,сме много добри приятели и много се радвам за това ,защото както и като бяхме заедно , както и сега мога да споделям абсолютно всичко с нея (в началото неможех да понеса ,че тя си има гадже) Така ,че изцяло това си е ревност :) Споко мацка , с времето ще свикнеш с това 8)

alwayssmilingplease
09-07-2010, 23:32
Всичко минава с времето... И аз съм била в такива ситуации,ама ще ти дам един съвет.. просто не го мисли, както каза имаш в момента връзка, може би по-сериозна.. еми ето.. обръщай внимание на връзката си,забрави за бившия,просто недей да влагаш толкова чувства..
Естествено не е толкова лесно,повярвай ми нямаш чувства към него. Станало е нещо, като (ще ти дам пример) все едно си подарила любимото си мече на някой друг и той си го гушка.. много ясно,че на теб ще ти е тъпо, щото преди това е било твое ;)

cherrycole
09-07-2010, 23:53
Имала съм подобен случай, след като бяхме скъсали с едно гадже той се хвана с няква напълно невзрачна и мен ме беше много яд... Чудех се какво има тая дет аз нямам... Така че нормално е да изпитваш такива чувства. :)

BlackCross
09-07-2010, 23:59
Ти все още го харесваш и ревнуваш (само това можах да разбера)... :)

balu4ka
09-08-2010, 06:50
Ти все още го харесваш и ревнуваш (само това можах да разбера)... :)

Mхм,има нещо такова.Но след като (разбрах от написаното) ,че се е опитвал да си те върне по някакъв начин ,а ти си го пренебрегвала това.Е той е решил просто да продължи напред ,може би и знае ,че това може да те подразни и за това да го прави.Но за някой неща винаги е твърде късно,никой не се моли 2-ри път. Приеми го,ти имаш връзка в случея и той приеми го.
От личен опит знам,скъсахме с приятеля ми преди 6 месеца (а той дори не знае колко са минали).Уж сме приятели ,а по-скоро сме близки познати и т.н.Държа го още в скайп и да ти кажа файда много няма,някой път ме боли ,какви неща си пише и явно е ,че още не съм го забравила ,никой няма да бъде като него ,а след това можех да тръгна и с други ,но просто не се получаваше...

Justify
09-08-2010, 07:55
. Чувствам се като егоист, сякаш искам аз да продължа , а той не …


Сама си си отговорила,много си зле.А помеждудругото откъде си? :o

blueberryyy
09-08-2010, 08:21
от София съм . Защо , ще дойдеш да ме набиеш ли ? Понеже се дразня на бившия си :razz:
Иначе не , не го харесвам . Просто мже би се дразня на факта , че тръгна точно с тази . Както и да е , в момента му праскам пълен игнор и нямам никакви проблеми 8)

strave
09-08-2010, 08:34
Иначе не , не го харесвам
Щом не го харесваш спри да му обръщаш изобщо внимание,а просто продължи напред както той е направил.Сто процента има някое друго момче с което има шанс да си.Тръгнеш ли с него този изобщо няма да е на дневен ред.

Justify
09-08-2010, 08:53
от София съм . Защо , ще дойдеш да ме набиеш ли ?

Нема те бия ма интересно ми е.

anonimchetou
09-08-2010, 08:58
Според мен просто някъде вътре в теб искаш все още той да мисли за теб и да те иска и както сама каза ти да продължиш, а той не. Доста е егоистично от твоя страна,но понякога се случва. На мен не ми се е случвало.И аз бях с едно момче 5 месеца и го оставих. Той доста дълго време не можеше сякаш да пордължи напред, но сега си има приятелка и аз много се радвам. Аз даже много съм се надявала да си намери. Просто го уважаваХ като човек. В минало време, защото сега много се отдалечихме поради други причини. Но въпреки това аз се радвам за него. Защото аз продължих и имам връзка от Година и половина и искам за него същото- да продължи както и да стана де. И такива работи : )

sasha_90
09-08-2010, 08:59
Дразниш се,защото не харесваш момичето,с което се е хванал?Права ли съм?

Converse333
09-08-2010, 09:17
В момента съм в абсолютно същото положение. Само, че при мен момчето тръгна с дадената ..... (ще си замълча 8-) ), защото хич не я харесвам и знае, че ще се дразня. Сега чака да отида да му се моля да се върне при мен. :lol:
Нормално е да се дразниш, все пак имаш още някакви чувства към него. :)

Amorrous
09-08-2010, 09:25
Чувство за собственост.Не съм съгласна с тези,които казват,че все още го харесваш.Не е така.Ти не си никоя,та да избираш,коментираш и т.н.приятелките му,колкото и да не ги харесваш.Осъзнай го и го приеми.Все пак ти си го скъсала.Той е свободен да излиза с която иска. :wink:

kombarka
09-08-2010, 11:01
Правилно си постъпила (относно второто мнение). Само така.=D>

blueberryyy
09-08-2010, 11:07
Нема те бия ма интересно ми е.
Радвам се 8)
Сега като се замисля , друго , на което може да се дължи , е , че скъсах с него , не защото нямах чувства , а просто си наложих , че трябва да го направя , ако не искам повече да си вгорчаваме живота един на друг...
Както и да е... мисля , че като прекратих почти всичките ни отношения , решох проблема . А и след едни неща , които се случиха и го видях всщност колко струва .... новата му приятелка да му мисли... I`m so over it :grin:

PyCoKoCkA93
09-08-2010, 14:40
"Но просто полудявам . Не знам защо , но ми иде да скоча и да и изтръгна гръкляна , буквално .
А може би просто е невъзможно бивши гаджета да са приятели и трябваше отдавна да съм го изтрила от съзнанието си . Вие на какво мнение сте по въпроса , имали ли сте подобни случаи ?"

С първото показваш,че имаш чувства към него и НЕ си го преодоляла,колкото и да ти се иска...
А с второто сама си даваш отговор какво е трябвало и какво трябва да направиш...

soul1199
09-08-2010, 18:15
ох и аз съм имала подобен случай,бях полудяла,той като си хвана гадже,почнах да го търся и т.н.,докато накрая не реших да престана,просто воля ми трябваше да не направя някоя глупост,но вече всичко е наред преодолях го и не ми пука,според мен малко или много си го искаш обратно

AsHbRoWnIE
09-08-2010, 18:58
Пфф изтекла вода под моста.... Радвам се че си се усетила 8) 8)