PDA

View Full Version : 4-ти ред плочки



HandOFDooM
09-07-2010, 22:07
здравейте ! искам да ви питам защо нямам 4-ти ред плочки ?? имам само 3 правя много упражнения за корем тичам и т.н. 3-те реда ясно личат даже са си много хубави, но нямам 4-ти ред ?? 1фр са му като мойте но той има и 4-ти ред а аз нямам ? защо е така разбирам генетика, но пък ква е тая генетика да ти липсва мускулна група ??? :?

HandOFDooM
09-07-2010, 22:32
на 15 съм 1.83 висок 74 кила ....
имам здраво тяло корем и вс. но не и четвърти ред плочки ... та въпроса ми е като нямам 4-ти ред това има ли някакво значение ??? тези с 4 реда да не би да могат повече неща за корем ?

ZipFail
09-07-2010, 23:02
Плочите не значат по-силен корем, плочите значат малко подкожни мазнини..

fatrat
09-08-2010, 09:31
ген!

Myrth
09-08-2010, 09:46
Реално става въпрос за един мускул, всяка плочка не е отделен мускул. През пресата минават сухожилия, като тяхното разпределение е леко различно за различните хора, някои хора пък имат криви плочки. Самият мускул си е един, не е проблемът в тренировките.

spainnn
09-08-2010, 10:16
корема вече е ГЕН

LifeFitness0
09-08-2010, 10:19
корема вече е ГЕННикакъв ген не е-въпрос на цел и воля.

spainnn
09-08-2010, 10:21
корема вече е ГЕННикакъв ген не е-въпрос на цел и воля.

ГЕН е аз го тренирам 1 път в седмиата и имам 4 реда плочки :) въпрос на воля да ама както виждаш при 1 става по лесно и бързо при други с по дълги тренировки тфа е ген

fatrat
09-08-2010, 10:24
до ген си е.Аз имам 4 реда един приятел 3 ! :D

spainnn
09-08-2010, 10:29
Дали ще имаш 4 или 3 реда си е до ген. А дали ти се виждат е в резултат от тренировките.

еми виждат се :) гена е също , че при някои се получава по бързо с по малко тренировки при други по бавно с повече тренировки :)

HHristov
09-08-2010, 10:35
Или изобщо не се получава :)

spainnn
09-08-2010, 10:36
Или изобщо не се получава :)

да ГЕН дет се вика :)

mlakniwe2
09-08-2010, 10:39
Аз пък няям нито една плочка :D

awerw
09-08-2010, 10:46
ее да се надявам че скоро и аз ще се хваля с поне 2 :D

awerw
09-08-2010, 12:47
ее да се надявам че скоро и аз ще се хваля с поне 2 :D
Пък аз ще се хваля че ръката ми е колкото крака ти 8)
колко ти е ръката 8-)

Everytime
09-08-2010, 14:56
ее да се надявам че скоро и аз ще се хваля с поне 2 :D
Пък аз ще се хваля че ръката ми е колкото крака ти 8)
колко ти е ръката 8-)

колко ти е крака ? :D

cunt
09-08-2010, 15:06
абе и до ген си е един приятел си прави редовно корем и кардио ама плочки няма , един друг пък прави веднъж в месеца ама има.

awerw
09-08-2010, 15:29
ее да се надявам че скоро и аз ще се хваля с поне 2 :D
Пък аз ще се хваля че ръката ми е колкото крака ти 8)
колко ти е ръката 8-)

колко ти е крака ? :D :razz:

аа първо ръката :D

redbul2
09-09-2010, 15:56
Споко! Трябва време. Ще имаш 4 реда, че може и 5 или 6. Време трябва :)

shinkyokushin
09-09-2010, 18:12
Споко! Трябва време. Ще имаш 4 реда, че може и 5 или 6. Време трябва :)

да да тренирай докато стигнеш желания ред.... там 16ти 17 ред можеш да спреш :razz: :razz:

kadishona
09-10-2010, 18:43
Myrth не си прав! Всяка една 'плочка' е отделен мускул! Всяка един от тези мускули може да се свива.

А колкото до редовете. Всеки човек на тази планета, като изключим някакви мутации) има общо 8 коремни мускула. Просто на някой от тях им е по-надолу или по-навътре или се сливат третия и четвъртия ред!

Това е все едно да кажете, че си е до ген хората да имат още един бицепс или някой друг допълнителен мускул на гърба...

Myrth
09-10-2010, 21:06
http://backandneck.about.com/od/anatomyexplained/p/abdominalmuscle.htm

Убеди се сам. Мускулите на корема наистина са 6, но това не са шестте плочки.

Предният коремен мускул, пресата (плочките) действа като един - когато се съкращава, всички плочки контрахират заедно, тоест не може да се прави упражнение за горни плочки и за долни плочки. Друг е въпросът, че може да се прави за долни коремни мускули, но това няма нищо общо с ''плочките''.

shinkyokushin
09-10-2010, 21:25
http://backandneck.about.com/od/anatomyexplained/p/abdominalmuscle.htm

Убеди се сам. Мускулите на корема наистина са 6, но това не са шестте плочки.

Предният коремен мускул, пресата (плочките) действа като един - когато се съкращава, всички плочки контрахират заедно, тоест не може да се прави упражнение за горни плочки и за долни плочки. Друг е въпросът, че може да се прави за долни коремни мускули, но това няма нищо общо с ''плочките''.

Myrth само като те слушам кви ги говориш тва на аватара ти сиг си ти :D

awerw
09-11-2010, 07:28
http://backandneck.about.com/od/anatomyexplained/p/abdominalmuscle.htm

Убеди се сам. Мускулите на корема наистина са 6, но това не са шестте плочки.

Предният коремен мускул, пресата (плочките) действа като един - когато се съкращава, всички плочки контрахират заедно, тоест не може да се прави упражнение за горни плочки и за долни плочки. Друг е въпросът, че може да се прави за долни коремни мускули, но това няма нищо общо с ''плочките''.

Myrth само като те слушам кви ги говориш тва на аватара ти сиг си ти :D
а аз кат те слушам кви ги говориш наистина си приличаш на една снимка дет се постна не тая с ебавката в секс, а на една друга дет сте двама и да ти кажа голяма торба си :(

kadishona
09-14-2010, 10:01
http://backandneck.about.com/od/anatomyexplained/p/abdominalmuscle.htm

Убеди се сам. Мускулите на корема наистина са 6, но това не са шестте плочки.

Предният коремен мускул, пресата (плочките) действа като един - когато се съкращава, всички плочки контрахират заедно, тоест не може да се прави упражнение за горни плочки и за долни плочки. Друг е въпросът, че може да се прави за долни коремни мускули, но това няма нищо общо с ''плочките''.Когато си вдигаш краката от вис натоварваш долните коремните мускули повече от горните.

Например опитай да се сгънеш обаче само от средата на тялото си. Горната част на корема става по-твърда от долната!

http://www.my-health-n-fitness.com/wp-content/photos/10216.jpg
^ на мен това ми приличат на 8 мускула..

Myrth
09-14-2010, 15:14
Абсолютно си прав, но се товарят долните коремни мускули, а не долните ''плочки''.

А иначе мускулните групи на коремната стена са 6, къде видя 8? Ако говориш за 8те ''плочки'', това не са отделни мускули, просто предният коремен мускул е сегментиран от сухожилия.