PDA

View Full Version : Пила, кожички



MissNothing
09-08-2010, 08:21
Имам два въпроса.

1. Купих си една пила шест в едно. Пише, че е за:
step 1: shorten
step 2: file
3: adjust
4:clean
5:smooth
6: polish

баче кое за кокво по-точно е? Мога буквално да си ги преведа, но за какво по-точно служи всяка от тях? И примерно знам, че за скъсяване се използва на върха на ноктите, а другите върху самия нокът ли, ако ме разбирате?

2. Искам да си махна кожичките около ноктите, защото почнах доста често да се лакирам и ме дразнят. Знам, че има някакъв "уред" специален, ама той май беше за избутване? Абе просто кажете вие как си ги махата, избтвате или просто как се отървате от тхя.

pinkflower
09-08-2010, 09:23
Доколкото виждам първата стъпка е за скъсаване и предполагам е най-грубата част от пилата.С другите няколко стъпки си доофорямш ноктите,а последната можеш да я ползваш за полиране на нокътя ако имаш неравности по него.

Аз за кожичките използвам едно нещо / :lol: / което прилича малко на клещи но е супер удобно
http://www.starnails.bg/files/catalog/img//prod_176_b.jpg
Може да изглежда малко страшно,ама като свикнеш и всичко е ок.
Предлагат се и различни масла за кожичките,които ги омекотяват или изсушават,но не съм ползвала до сега такива,така,че не мога да кажа нищо повече за тях.

MissNothing
09-08-2010, 17:37
Мерси-
За скъсяването, то ясно, но другите действия върху самия нокът ли се правят или върху връхчетатата, както при скъсяването.?