PDA

View Full Version : [ВАЖНО] Деформация на гръден кош. [ВАЖНО]



MrCheese
09-08-2010, 10:44
Здравейте на всички проявили желание да погледнат моята тема. 1-во искам да се извиня ако някаде има пусната такава тема, но просто съм много нов, а този проблем ми е належащ и искам да разбера няколко неща за него, но преди това нека да ви обесня - защо точно пуснах тази тема. Един приятел страда от няколко години на сам от тази деформация на гръдния кош. Проблема е, че всичко което съм прегледал за неговия проблем се опира само и единствено на скъпи операций които не са по джоба на родителите му. Има едно "но" също така съм чувал, че това може да се оправи с плуване и тренировки - там е проблема, че го разбрах малко късно тъй като вече лятото мина и няма как да ходи на плаж да плува. Интересувам се от тези тренировки - какви точно са те ? На домашна основа могат ли да се правят или дали трябва специално предмети като лостове или директно в фитнес салоните да ходи. Това е единственото нещо което знам и ако има някакъв друг начин да се оправи проблема му ще е повече от супер ако може да ми кажете възможните начини. Знам, че това не се оправя лесно, но все пак каквото и да знаете за този прблем ще ни е в плолза. Хиляди благодарности на тези които могат по някакъв начин да ми помогнат - дори и с най - малката информация. Очаквам ваще отговори.

gabi_94
09-08-2010, 13:38
И аз имам деформация на гръдния кош, но не знам дали е като на твоя приятел. Опиши точно каква е неговата. За моята деформация, знам, че няма как да се оправи, дори и с плуване. Ходила съм при много добри ортопеди и са ми казвали, че плуването може да помогне за гръбначния стълб, но за деформацията ми- съвсееееем малко, ако изобщо има ефект. Ходих лятото малко да плувам, но аз не плувам добре и общо взето си се излагах там. Но ще видим. А относно деформацията - ортопед само може да прецени. Операция и на мен ми казаха, че могат да ми направят, но може и без нея да мина...Е да, от време на време ако се прегъна много усещам болка, но взех да свиквам. Гадното е, че ме боли като правя коремни преси. Но това няма значение. Опиши ми за каква точно деформация става въпрос.

MrCheese
09-08-2010, 16:43
В отговор на *gabi_94* деформацията на моя приятел е върху порната част на ребрата точно на гърдите - част от ребрата му са изпъкнали на пред и образвували се като буца. Малко страно стравнение ще дам за проблемът му, но не знам как по друг начин да го опиша. Точно тази част между гърдите е загормена като малка гърбица - вертилано на доло не по - голяма от 5-6 пръста и на ширина е към 3-4 пръста. Ако някой друг знае за деформацийте от този тип - нека да помогне - защото и най - малката информация ни е от полза.