PDA

View Full Version : 8



daniGirl
09-08-2010, 17:59
Здравейтее, искам да попитам някой има ли топка номер 8 или Магическа 8-ма топка и г/д какви са размерите и.В много сериали и филми геройте си служат с нея нали задаваш въпрос-разклащаш-виждаш какъв отговор ще ти се падне.ето още малко инфо
- Ако съдим по честото й появяване в различни комедии и сериали, би трябвало да заключим, че във всеки американски дом има поне по една такава. Тази небивала популярност би трябвало да означава, че наистина е магическа. Не е възможно да е просто един пластмасов многостен, изписан с разнообразни отговори (20 варианта), плуващ в непрозрачна течност, затворена в сфера.
Трябва просто да зададете въпрос на топката, да я разклатите и да погледнете в прозорчето, за да получите незабавен и разумен отговор.
- http://prikachi.com/images/328/2489328G.jpg
- http://prikachi.com/images/331/2489331t.jpg

shadow4e
09-08-2010, 18:28
Не вярвам, че наистина дава правилните съвети. Това си е просто един забавен предмет. То човек, ако не си взима решенията с главата, а е опрял до топка, нещата не са добре, то и иначе може да не са добре, но поне си си взел сам решението. Хич не си го представям някаква топка да "мисли" вместо мен. Ако съществуваше наистина такова нещо, което винаги да ни казва кое е най-доброто за нас, то създателят му щеше да е милиардер.

m1nik
09-08-2010, 18:37
една позната имаше таква..не я вземай толкова на сериозно..

AliceSw
09-08-2010, 18:38
Купувала съм такава на един приятел от Без паника...не вярвам на отговорите И, във филмите е прекалено...иначе тази беше малко по-голяма от нормална топка за билярд, пластмасова и леко грозновата като цяло...и има доста по-малко от 20 отговора

stefity
09-08-2010, 19:04
Щом толкова ти се иска да четеш отговорите на въпросите си от някъде другаде, напиши на 20 листчета различни отговори, пъхай си ги в джоба и когато искаш задавай въпрос, бъркай в джоба и гледай какво се пада.

daniGirl
09-08-2010, 19:16
да де ясно ми е че няя да ми даде реален отговор ама за забавление.

shadow4e
09-08-2010, 19:36
Тогава защо пускаш темата, да питаш колко е голяма ли? Та то е ясно, че има различни размери. :-o

daniGirl
09-08-2010, 19:45
ми не само за това и за отзиви защото още се колебая дали да си взема или само ще събира прах в стаята :D

realantisocial
09-08-2010, 21:50
Тази небивала популярност би трябвало да означава, че наистина е магическа. Не е възможно да е просто един пластмасов многостен, изписан с разнообразни отговори (20 варианта), плуващ в непрозрачна течност, затворена в сфера.
Трябва просто да зададете въпрос на топката, да я разклатите и да погледнете в прозорчето, за да получите незабавен и разумен отговор.


Да, така е. Магическата осма топка предрича бъдещето чрез анахроничен метод, базиран на дълбокото познание и предначертаното бъдеще. Модерната американска философска школа я нарича "mcGOD", а интересен факт е, че е персонаж от Дантевата "Божествена Комедия". Дори А. Камю пише във философските си съждения за нея. Също така има и способността да отговаря на съществени и екзистенциални въпроси, както и да прави проекции за бъдещето, а може и да пържи яйца. Само "на очи", обаче.




















http://i963.photobucket.com/albums/ae112/Selphos/Facepalm/jesus-facepalm.jpg