PDA

View Full Version : Проблем с пътуванията



HoKKurT
09-08-2010, 19:37
Значи при мене случая е следния: Преди всяко пътуване(имам предвид дълго, не да идем до центъра или до магазина) повръщам. Или по време на пътуването или преди да тръгнем.

В началото наще мислеха, че ми се гади от самото каране и пих разни хапчета против повръщане-никъв ефект.
После обаче нещата станаха по-странни. Започнах да повръщам още вкъщи, преди да тръгнем. От тука тръгнаха изводите, че вече всичко е на нервна почва и не мога да го преудолея. Вълнувам се просто преди дълги пътувания-море, планина...

Да ви кажа, това не е работа така преди всяко пътуване. Добре сега докато съм с наще няма проблем, ми догодина като ида на лагер лятото. Ще се изложа пред половината училище :D

Някакви предложение, освен преудолей го, всичко е в главата ти, защото тезо съвети съм ги чувал-е, нямат резултат.

На 16 съм, това започна от една екскурзия в 3-4-ти клас :)

Claymore
09-09-2010, 06:45
Лягаш да спиш точно преди пътуването. Като тръгвате тогава да те събудят. После взимаш хапчетата против повръщане и лягаш да си доспиваш в колата. :)
И аз имам такива проблеми когато пътувам през деня, обаче ако е вечер знаеш ли от къде ми минава...не ме интересува дали ще повърна, стига да се наспя.

bloodyF
09-09-2010, 07:07
мм на мен ми помага дименхидринат...ама казаха че са го спрели от производство ... :/

HoKKurT
09-09-2010, 08:15
Проблема е че аз от вълненията се събуждам първи. Корема започва да ми се свива-бе гадна работа. Предложих на наще да пия някви валериани преди пътуванията, все пак са само 3-4 пъти в годината, ама не се навиха :D

PurpleSmurf
09-09-2010, 09:49
Валериана наистина работи... никога не съм имала проблем с пътуването, но моя приятелка е точно по същия начин.. не и става лошо но се вълнува и затова повръща... Сега всеки път като ходи на някъде пие 2 валериана 1 час преди път и в колата кърти кат заклана :D

HoKKurT
09-09-2010, 11:15
Ми аз като го предложих това на наще, те казаха, че валериана не се пиел така, ми трябвало да го почна 3-4 дена по-рано, а още съм бил малък и не си заслужавало.
Аз ако го вземам 3-4 дена преди да тръгнем, няма да съм на себе си цяла почивка :D

Следващия път ще им предложа да взема една ударна доза, точно преди пътуването. А някакви странични ефекти има ли??

Serendipitys
09-09-2010, 11:54
Има разни хубави хомеопатични хапчета за тази цел. Мой приятел има същият проблем и определено му помагат.

пп: Прилошаването при пътуване може да бъде избегнато (http://www.lekar.bg/news-67/info-3243/%D0%9F%D1%80%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%88%D0%B0%D0%B2%D 0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE.%D0%BF%D1%80%D0%B8.%D 0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5.%D0 %BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5.%D0%B4%D0%B0.%D0%B1%D1%8A%D0 %B4%D0%B5.%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%B5%D0%B3%D0%BD%D0% B0%D1%82%D0%BE/)

Lucho
09-09-2010, 18:28
Опитай да не се притесняваш толкова и да не го мислиш. Ако мерака ти е да си най-отпред купувай билети 5 седмици по-рано и ще ги имаш, само не се коси :)

HoKKurT
09-09-2010, 20:13
Опитай да не се притесняваш толкова и да не го мислиш. Ако мерака ти е да си най-отпред купувай билети 5 седмици по-рано и ще ги имаш, само не се коси :)


Значи нещо не си разбрал. Засега предимно пътувам с наще или все с роднини. И проблема не ми е къде седя в автобуса/колата.
Аз повръщам още вкъщи. Преди да сме тръгнали за където и да е. И за това хапчетата против гадене не ми помагат. Трябва ми нещо подобно на валериана.

karinchety
09-16-2010, 18:31
Това лято патъвах УЖАСНО МНОГО .. :) Аз също като теб в повечето случаи имам проблеми с пътуването...и ето какво ми помогна.. Лекарство - КОКУЛИН...(малки бели хапченца,приятни).Хомеопат чни са (на билкова основа) и наиситна разминават гаденето и повръщането... :razz:

Moderatorius
09-18-2010, 07:55
Това лято патъвах УЖАСНО МНОГО .. :) Аз също като теб в повечето случаи имам проблеми с пътуването...и ето какво ми помогна.. Лекарство - КОКУЛИН...(малки бели хапченца,приятни).Хомеопат чни са (на билкова основа) и наиситна разминават гаденето и повръщането... :razz:
Блаааааааааааах. И аз съм така с повръщането, но не повръщам, още преди пътя /а пътя ми е около 20 часа с автобус :D /. И тая година решихме да земем въпросните хапчета и беше уникално ужасно. То пишеше, че трябва да почнат да се пият 1 ден преди тръгването и още от тогава толкова ми се догадиииии. Те са едни сладникави и ужасни, а по пътя като взех още едно и направо малко ми оставаше да изповръщам всичко / въпреки, че няма и какво, де ;д/ На връщане си карах без тях и беше по-добре. Иначе помня веднъж баща ми като ни изпращаше и беше увил в една хартишка витамин Це, и ми вика: е тва хапче е много скъпо, един приятел ми го даде, много помага, пиеш го и нищо ти няма, 100%" И аз си го изпих и ми беше тооооолкова добре, никакви проблеми. Едно приятно и хубаво ;д На кратко всичко си е до нагласа.

ImmortalSportFreak
09-18-2010, 09:26
Естествено че всичко е до нагласа.Мислете колко хубаво ще е на тази екскурзия,радвайте се,а не се притеснявайте и няма да имате такива проблеми. :)

darkPaladin
09-18-2010, 10:33
натриев цитрат

сироп е струва 2 3 лева

baby7878
09-18-2010, 14:28
Вземи си някакви хомеопатчни!Мисля ,че ще помогне,но най-важното не мисли за това!

lili12
11-01-2010, 18:53
Съгласна съм с предишните мнения- валерияна помага. Или преди пътуванията най-много изяж една ябълка друго не.А ако нищо не помага го обсъди с личния си лекар :( И аз бях така но се оправих от само себе си.

HoKKurT
12-13-2010, 15:18
Така, да възкреся темата и да обобщя.

Значи, пробвах с валериани преди пътуване, смисъл започнах да ги пия по 1 на ден, 3 дни преди пътуването и сутринта преди пътуването също пих - резултат йок, пак си повърнах и то в градинката пред блока, преди нашите да ме закарат до спирката(добре и че стана така :D )

Купих си едни гривни Sea Band, които там мериш 3 пръста от еди къде си да ги сложиш на ръката, пак никакъв ефект.

Натриев цитрат сиропа съм пробвал, и той не помага.

Другото, пробвал съм да си мисля, че ще е супер яко на почивката - резултата е че се вълнувам още повече и съответно - повръщам.
Казвал съм си, че ще е супер тъпо на почивката - резултата е пак същия :(

Честно казано вече започвам да се ядосвам на себе си.
Други предложения, че май скоро пак ще ми предстои пътуване.