PDA

View Full Version : Пак този секс бе...



babity
09-08-2010, 20:22
Отново съм в период на мощна апатия. Супер успешно игнорирам всякакви признаци за чувства някъде там и си ми е много добре. Та така... май съм по - скоро необвързана и като всеки от време на време си ми идва зора. Да, да не забравя да спомена, че съм девствена (абсолютно и само по личен избор).И все по - често хората (дори и момичетата) ме мислят за смахната, защото съм се пазила и това един вид се получава като товар. (Ако сте гледали сериала Как се запознах с майка ви, припомнете си серията в която Тед разказваше как всяка жена, която срещне си има определен товар с нея) Та... намирам се в страшно вътрешно противоречие. Мога бързо и лесно да се оттърва от товара, но това значи, че един вид зачерквам всичко, в което някога съм вярвала (за сексът с любов и бла бла бла). Заживях с мисълта, че съм малко по - повърхностна, отколкото ми се иска, ама точно с това, че съм безхарактерна и си потъпквам ценностите, ще ми е много трудно. Имам нужда някой да ми каже какво да правя.

ChalgaBoy
09-08-2010, 20:32
Скивай мацка..Това ,че си девствена е супер и няма от какво да се оплакваш. Не се оттървавай от този т.н. "товар" ,а просто изчакай да срещнеш подходящия и да се чустваш готова 8) Има момичета ,които съжеляват за първият си път и други ,които се радват за него и т.н. Гледай да направиш така ,че и ти като се сетиш за първия ти да се радваш 8) Моя савет е , запази чистотата си до тогава , докато не откриеш "човека" :P

tuzaro
09-08-2010, 20:36
за кво толкова се пазите не мога да разбера...

babity
09-08-2010, 20:38
за кво толкова се пазите не мога да разбера...

Ако сериозно трябва да ти отговоря, мама и тати така са ми го втълпили. Както и компанията. Че просто да не е който и да е. И ако ти кажа колко е противно просто като се набарам с някой, да ми изскочи фейса на бившия на най - добрата ми приятелка, който ми казва да не бързам...

PyCoKoCkA93
09-08-2010, 20:41
Запази "товара" си,докато не намериш,ако не човек,който да обичаш,то поне такъв,който да си заслужава...Не се чувствай смахната,защото си свястно момиче,което на 13 не знае повече пози от родителите си и не прави повече секс от тях...Всичко с времето си :)

ChalgaBoy
09-08-2010, 20:42
Запази "товара" си,докато не намериш,ако не човек,който да обичаш,то поне такъв,който да си заслужава...Не се чувствай смахната,защото си свястно момиче,което на 13 не знае повече пози от родителите си и не прави повече секс от тях...Всичко с времето си :) :shock: четеш ми мислите , но не и мненията :lol: 8)

tuzaro
09-08-2010, 20:44
ми тя не е на 13 майна, бая на повече е... до ся немала ли си гаже дето те привлича повече, как издържаш майна....

BarneyStinson
09-08-2010, 20:47
(Ако сте гледали сериала Как се запознах с майка ви, припомнете си серията в която Тед разказваше как всяка жена, която срещне си има определен товар с нея)
О да гледал съм го и още как :smt026

ChalgaBoy
09-08-2010, 20:47
ми тя не е на 13 майна, бая на повече е... до ся немала ли си гаже дето те привлича повече, как издържаш майна....


Просто майна, не е готова за това майна и стига с тва майна щот е изтъркано майна , сяка 3-та дума майна ...

babity
09-08-2010, 20:47
Мани, мани, коконата са стиска, имАл принципи човека... Чувствал, че не е за мен и не можело то така... :-x 'Ма другите работи, освен същинския секс може, то изобщо не е същото! :booooomb:

tuzaro
09-08-2010, 20:50
ми тя не е на 13 майна, бая на повече е... до ся немала ли си гаже дето те привлича повече, как издържаш майна....


Просто майна, не е готова за това майна и стига с тва майна щот е изтъркано майна , сяка 3-та дума майна ...като не ти харесва майна, се махай. Баx та в олигофрена.

SorrowEyes
09-08-2010, 20:50
за кво толкова се пазите не мога да разбера...

Правилния въпрос тук е ОТ какво, а отговора е от такива като тебе.
По темата: мисля, че това не трябва да е проблем, още по-малко "товар" .
Щом имаш ценности - вярвай в тях и не ги потъпквай заради разгонената маса от тинейджъри. Срещнеш ли подходящо момче ще разбереш, че е дошло времето и няма да съжаляваш за решенето си.

djipsito
09-08-2010, 20:56
И при мен беше така, по същия начин. Майка ми от малка ми беше втълпила да не бързам със секса, защото много момичета биват използвани и на никой не му харесва после да се чувства като парцал. Аз бях девствена допреди по-малко от година, не знам на колко си, аз сега ще ставам на 19...както и да е.
И на мен са ми минавали същите мисли през главата. Исках първия ми път да е с човек който обичам, ама в един момент ми дойде на акъла, че той може да не се появи скоро, въпреки че ходих с едно момче около два месеца, обаче знаех, че ТОЙ НЯМА да е първия ми секс партньор. В крайна сметка при мен се получи леко изкривяване на принципа за секса. Направих го с момче, което познавах от два месеца, не сме ходили, не ходим, ама сме мн добри приятели и се срещаме чат-пат да си споделим "нуждите"... Не съжалявам за избора си. Има голяма вероятност обаче, да хлътнеш по момчето с което ще го направиш, ако ти е просто приятел и не иска да се обвързва, както стана при мен. Ама и тва се преодолява, зависи как се настроиш.

Hilary_
09-09-2010, 07:36
.. но това значи, че един вид зачерквам всичко, в което някога съм вярвала (за сексът с любов и бла бла бла).
Според теб заслужава ли си?? ..
От лична гледна точка те съветвам да не го правиш .. повярвай ми никой и нищо не може да те убеди ако наистина държиш на това, в което вярваш!! Нека говорят, нека те мислят за каквато и да е .. пак няма да са постигнали това, което ти си направила! :wink:

LadyDi
09-09-2010, 07:44
Оооо, товар - глупости...

Единственият въпрос, на който трябва да си отговориш е дали ти се прави секс. Ако имаш мерак, тогава го прави.

Но да робуваш на морални принципи и да си седиш девствена, защото "вярваш" в това е също толкова глупаво, колкото и да дадеш някой да те "отвори" просто защото на другите им се струва неприемливо да не си правила секс.

Искаш или не и толкова.

Elenichkaa
09-09-2010, 07:50
Донякъде и LadyDi е права.
Само да добавя:
-хубаво и желателно е да се образоваш малко по въпроса,преди да правиш каквото и да било!

ScarletBite
09-09-2010, 08:00
LadyDi е права, разбира се.

Авторке, на мен ли ми се струва, или ти си се пазила толкова време, за да докажеш пред себе си колко си високоморална, не-вписваща се, различна от масата и т.н. си? :) Замисли се.

valdesbg
09-09-2010, 08:11
Абе филма е страшен вече.

Хем искаш да ти ошмулят крушата, хем можеш, ама като стане време за действия и катеричката се качва обратно на дървото и "Не, и не!". Значи катеричкта я е страх, пък квото и ще да си говорим. Наплашили са те незнайно защо и сега гледай сеир. Всичко което си приказваш е само за да се самоуспокояваш и самозалъгваш.

Та... няма нищо морално да седиш девствена до 20, 30, 40 няма и нищо неморално. По скоро първия ти ще си зададе въпроса.. "Абе.. щом е на 30+ и аз съм и първия... дали пък гроздето не и е кисело наистина?" Щото да си недостъпна ще е интересно до едно време, после става скучно и работи в твоя вреда :)

Та така :)

miminka__94
09-09-2010, 08:21
Абе нито е хубаво да го направиш на 12 нито да се пазиш до 20 . . . Секса не е срамно нещо,че мама и тати да ти втълпят да не го правиш :shock: Не ти казвам излез на пътя и се наеби с първия срещнат, но връзка без секс на твойте години едва ли е връзка ...

BlueMushroom
09-09-2010, 08:22
ми тя не е на 13 майна, бая на повече е... до ся немала ли си гаже дето те привлича повече, как издържаш майна....


Просто майна, не е готова за това майна и стига с тва майна щот е изтъркано майна , сяка 3-та дума майна ...

Майната ти,майна. 8-)

Иначе имаш желание,имаш си годините и акъла (мисля) и след като ти се прави...какво чакаш? :)

sasha_90
09-09-2010, 08:39
Не приемай девствеността за товар,само защото някой ти го втълпява.Прави това,което искаш,но мисли и за последствията от действията си.

kalpazanka
09-09-2010, 08:43
Прави това, което ще ти позволи да живееш в мир със себе си. Ако позволиш на първия срещнат да ти счупи прозореца на детската стая, селд това дълго време случката ще ти тежи, ще ти горчи и ще се обвиняваш. Ако, за капак, срещнеш Принца, ще се обвиняваш за това, че си избързала и си била с неподходящ.

Мармаладке, за да не пускам нов пост, редактирам сегашния. Под Принц имах предвид точно човекът, който ще я уважава и цени такава, каквато е и ще я кара да се чувства сигурна.

mArMaLaDkA
09-09-2010, 08:54
^ От друга страна, Принцът може да се появи и след 20 години, или пък въобще да не се. Във въпросният принц може да се превърне всеки, който те уважава, на когото имаш доверие и с когото се чувстваш сигурна. А с подходящият човек, всеки секс е като първи и е специален.

Аз така и не разбрах какви са ти ценностите и какво общо имат те в случая. Не си на 13, не си някаква неграмотна по темата, на възраст си, в която е нормално отношенията ти с един мъж да продължат в една такава посока... Явно не се е появил някой, който да те привлича достатъчно и с когото да се чувстваш защитена, така си го обяснявам. Прави ли ти се секс, има ли някой около теб, който да е подходящ(вече изясних в първия абзац) - ясно е какво да правиш. Всичко друго са си някакви оправдания и филми. В случая имаш нужда да си изясниш ТИ какво искаш, а не какво изисква от теб масата.

valdesbg
09-09-2010, 09:11
Мармаладке - то там е основния конфликт на личността. За нея е по важно какво се иска от нея, околкото тя какво иска.

Обаче пък на Аз-а това не му харесва, иска да е на първо място(както и би трябвало да е) и хоп.. :)

babity
09-09-2010, 10:58
Не, не. Искам да ви уверя, че това пазене в никакъв случай не е поза. Снощи коментирах въпросното с приятел и казах и на него, че още от 16-годишна един от първите въпроси на нови момчета, с които се запознавам (някои де, не всички) е "Ама ти какво чакаш още, не си ли закъсняла вече?". Мисълта ми е, че ако е толкова съм се влияела от мнението на масата досега щях да съм се опаткала...

Мармаладка като че ли най - точно описа ситуацията. Чувствам се готова, мераклии за толкова има, но никой до момента не ми е дал чувството за сигурност (което е най - ценно за мен). Смея да твърдя, че имам много силна интуиция и ако има дори малко съмнение, просто физически не ми се получават нещата. Понякога просто и аз се филмирам...

dimitar_ak
09-09-2010, 11:43
Значи още никой не ти е завъртял достатъчно главата.

sasha_90
09-09-2010, 13:34
На колко години си всъщност?

krem4et0
09-09-2010, 16:07
Правих секс на 20, близо 21, защото и моето убеждение беше такова - любов, чувства, отдаване на подходящия. Дали средата, дали родителите или дали аз си го втълпих - не знам. А иначе да кажа нещо за мнението на ЛейдиДи - не го направих, защото много ме беше засърбяло, а защото исках да отдам всичко на този човек, включително и тялото си. Да не се повтарям, но не съжалявам и грам, че се "пазих" за точния човек и пренебрегнах всякакви сексуални прояви с други преди него. Сега щях а се ненавиждам, че не съм се пазила за Него.

babity
09-09-2010, 17:04
Кремче, понякога ей така като "си загубя пътя" и се сещам за теб и за една позната, с подобна история и някак ми се връща куража. Пример си ми!

Саша, на 18 съм.

krem4et0
09-09-2010, 17:24
Е, аз не съм типичния пример, защото понякога човек колкото и да чака и да познава партньора си, може и да не сполучи. Това си е до късмет. Не казвам да отлагаш момента до безкрай. Истината е, че ако не бях срещнала него, вероятно щях да го направя с всеки, който ми харесва малко повече. Но още след първата ни среща знаех, че е той, че желая първия ми път да е с него. И ти някой ден ще го усетиш. Ти съвсем не си престаряла и съвсем не е ненормално твоето мнение и поведение. Трябва просто да улучиш момента и човека.

LadyDi
09-09-2010, 17:25
А иначе да кажа нещо за мнението на ЛейдиДи - не го направих, защото много ме беше засърбяло, а защото исках да отдам всичко на този човек, включително и тялото си. Да не се повтарям, но не съжалявам и грам, че се "пазих" за точния човек и пренебрегнах всякакви сексуални прояви с други преди него. Сега щях а се ненавиждам, че не съм се пазила за Него.
Аз не съм казала това...
Казах, че ако й се прави секс, нека прави. За мен е глупаво да робувам на всякакви предразсъдъци - били те морални (с други думи "пазенето за специалния човек") или чужди (обвиненията, че съм станала "дърта девственица" - поради липса на друг термин :)).
Идеята ми беше, че трябва сама да реши дали е готова, дали й се иска и дали й се прави. Ако за нея принципите са по-важни от желанието - нека е така. Просто трябва да следва себе си, а не това, което й се набива отвън.
Аз също започнах да правя секс сравнително късно, така че... не ми слагайте думи в устата :)

krem4et0
09-09-2010, 17:27
Не, не това имах предвид. Просто, че не винаги първопричината е точно сексуалното желание, а може и да е друго желание. Едва след като започнах да правя секс започна да ми се прави секс.


Идеята ми беше, че трябва сама да реши дали е готова, дали й се иска и дали й се прави. Ако за нея принципите са по-важни от желанието - нека е така. Просто трябва да следва себе си, а не това, което й се набива отвън. Права си за това. Сама трябва да го пожелае...иначе не става!

LadyDi
09-09-2010, 17:30
Едва след като започнах да правя секс ми започна да ми се прави секс.
Same here...
Но започнах да го правя, защото реших, че искам да започна, а не защото срещнах най-специалния :) Не и защото ми повтаряха, че ми е време. Просто реших, че го искам и толкова.
С въпросния човек не си говоря от години, за мен е затворена страница, но не съм съжалявала за случилото се :)

Виж, всичко е въпрос на вътрешно усещане. Ти си по-романтично настроена към любовта, което при мен малко липсва :)

krem4et0
09-09-2010, 17:39
Аз също не мога да разбера дали при авторката е нейно или нечие друго желание. Вижда ми се, че има някаква вътрешна борба между желание, морал, нещо казано, нещо насадено, принципи. Докато не изясни за себе си какво точно желае и какво ще й носи вътрешно спокойствие. Желанието да изчакаш трябва да е само и единствено нейна вътрешна убеденост, защото иначе винаги ще я има тази борба.

Hilary_
09-09-2010, 18:02
krem4et0 и на мен винаги ми е била и ще бъде за пример! :)

п.п. съжалявам за спама ..

soul1199
09-09-2010, 18:09
хубаво е да имаш ценности,по-добре е да намериш човека,от колкото с някой който 6е те разкара на следвашия ден

Punisherrr
09-09-2010, 18:42
А всъщност за какво е ''тревогата'' ? Аз тия заветни 18 години изобщо не ги смятам за някаква преклонна възраст. След 2 месеца ставам на 18, но изобщо не се имам за голяма и изключително много ме дразни как всеки си мисли, че като навърши 18 става 'безсмъртен'..както и да е.
Но има ли смисъл да ти кажа аз или някой друг, че няма нищо нередно в това да не си намерила твоят човек още, ако ти самата си в някво противоречие със себе си и не си вярваш?
Наистина, изясни си как се чувстваш ТИ. Според мен си в съвсем правилна посока, но се филмираш под влияние на.... всъщност на ВСИЧКО около теб. Но е излишно. Ако истински вярваш, че си струва да преживееш този момент с човек, с когото се чувстваш сигурно и т.н. ще се чувстваш добре с тази си мисъл и няма да се чудиш какво да правиш, нито да ти пука дали някой го мисли за странно и т.н.