PDA

View Full Version : Програма за увеличаване на качеството



FontiR
09-09-2010, 12:04
Здравейте,можете ли да ми кажете някаква програма с която мога да увелича качествтото на клипчета за телефона ми (3gp формат) след като ги конвертирам качеството става ужасно. 8-) Благодаря предварително.

doomkillerr
09-09-2010, 12:36
Здравейте,можете ли да ми кажете някаква програма с която мога да увелича качествтото на клипчета за телефона ми (3gp формат) след като ги конвертирам качеството става ужасно. 8-) Благодаря предварително.

Повечето телефони, които четат "3gp" видео формат, четат и "mp4" формата, който е с доста по добро качество от 3gp. Качеството при първия формат няма как да се оправи, защото просто самия видео формат си е с висока компресия и ниско качество на картината. :)

FontiR
09-09-2010, 12:39
Здравейте,можете ли да ми кажете някаква програма с която мога да увелича качествтото на клипчета за телефона ми (3gp формат) след като ги конвертирам качеството става ужасно. 8-) Благодаря предварително.

Повечето телефони, които четат "3gp" видео формат, четат и "mp4" формата, който е с доста по добро качество от 3gp. Качеството при първия формат няма как да се оправи, защото просто самия видео формат си е с висока компресия и ниско качество на картината. :)
Ми аз съм с Нокиа х3 и клипчета в .mp4 формат не ми тръгват-чува се само звук,но няма картина :shock:

doomkillerr
09-09-2010, 12:53
Ми аз съм с Нокиа х3 и клипчета в .mp4 формат не ми тръгват-чува се само звук,но няма картина :shock:

Ами проблема си е в теб или по скоро в твойте действия... Виж сега пълната инфомация за телефона си: http://www.nokia.bg/find-products/all-phones/nokia-x3/specifications

Много ясно се споменава следното:

Формати за видео възпроизвеждане: .3gp, .mp4, .avi, .asf.; поддържани кодеци: H.263, H.264, MPEG-4, WMV9

Ти нали не смяташ, че ако името на едно клипче завършва на ".mp4", то в действителност е такъв формат?!?! Най-добре използвай програмата "Format Factory" за да си конвертираш даденото клипче в ".mp4" формат или пък, ".avi" или ".asf" - все пак телефона ти подържа и тези видео формати. От друга страна е от значение кодека с който е компресирано видеото. В самата програма трябда да избереш примерно "MPEG-4" кодека, за да се компресират чрез него видео файловете (клиповете).

Айде успех... - оставям те сам да се помъчиш! :)

FontiR
09-09-2010, 15:49
Не пич, нестава. Явно проблема е в телефона ми. Направих всичко както трябва - не става с .avi и .mp4. :?

playhard1
09-09-2010, 21:52
Здравейте,можете ли да ми кажете някаква програма с която мога да увелича качествтото на клипчета за телефона ми (3gp формат) след като ги конвертирам качеството става ужасно. 8-) Благодаря предварително.

Повечето телефони, които четат "3gp" видео формат, четат и "mp4" формата, който е с доста по добро качество от 3gp. Качеството при първия формат няма как да се оправи, защото просто самия видео формат си е с висока компресия и ниско качество на картината. :)

земи се скрий.. мп4 бил с по-добро качество от 3гп.. :lol: това зависи от самия телефон, колко кадъра заснема в секунда. Ако 1 тел снима 3GP с 10fps, а друг в mp4 с 5fps (ест. еднакво качество на звука и резолюция), много ясно, че 3GP-то ще е по-добро. Между двата формата няма почти никаква разлика. И като искате телефон, който да записва по-качествени видео клипове и да ви чете разни формати си купете смартфони. (напр. SE Vivaz).

doomkillerr
09-10-2010, 06:38
земи се скрий.. мп4 бил с по-добро качество от 3гп.. :lol: това зависи от самия телефон, колко кадъра заснема в секунда. Ако 1 тел снима 3GP с 10fps, а друг в mp4 с 5fps (ест. еднакво качество на звука и резолюция), много ясно, че 3GP-то ще е по-добро. Между двата формата няма почти никаква разлика. И като искате телефон, който да записва по-качествени видео клипове и да ви чете разни формати си купете смартфони. (напр. SE Vivaz).

НЕ - ти вземи се скрии... Толкова щуротии в един коментар не бях чел от доста дълго време!!! :razz:

П.С. - Айде като си такъв разбирач, да си гледал на РС-то някой пълнометражен филм с висока резолюция (примерно 720p) и да е "3GP" формат?!?! Питам щото аз вчера гледах филм с 720p качество на картината и О` чудо - беше "mp4" видео формат! :P

Никъде не съм споменал, какво е качеството заснемано от някой GSM. 8)

playhard1
09-10-2010, 13:25
^ не разбираш. Като казваш, че mp4 е по-добър от 3GP поне се обоснови. Не може да сравняваш mp4 формат с висок bitrate и по-голяма резолюция с 3GP с малка резолюция и много по-малък bitrate. Зависи от записващото устройство! Това, което се опитвам да ти налея в главата е, че не можеш да сравняваш ей така mp4 и 3gp, защото видеото във формат mp4 може да е по-зле.

Например: един телефон снима *.3gp видео формат с резолюция 176x144 с 15fps с аудио *.acc

друг телефон снима *.mp4 видео формат с резолюция 128x90 с 10fps със същото качество на звука

Разубеди ме, че mp4-то ще е с по-доброто качество? Същото е да сравниш mp3 с wma например.. Много зависи от качеството, не можеш ей така на сухо да казваш mp3 е много по-добро от wma..

loveUpeps4o
09-10-2010, 13:54
[quote="playhard1"]^ не разбираш. Като казваш, че mp4 е по-добър от 3GP поне се обоснови......quote]
бате хвани млъкни, че като ти чета постовете ми става ясно колко си зле. Правиш се на някъв с оригинални софтове не знам си кво и ся пък дава акъл, че 3gp е better пред mp4. Много има да учиш! А и ако имаше акъл в тая глава щеше да видиш с кой спориш.

playhard1
09-10-2010, 17:48
[quote=playhard1]^ не разбираш. Като казваш, че mp4 е по-добър от 3GP поне се обоснови......quote]
бате хвани млъкни, че като ти чета постовете ми става ясно колко си зле. Правиш се на някъв с оригинални софтове не знам си кво и ся пък дава акъл, че 3gp е better пред mp4. Много има да учиш! А и ако имаше акъл в тая глава щеше да видиш с кой спориш.

не изкарвам 3gp за по-добър. Това е относително за качествата! пфф

FontiR
09-10-2010, 18:30
А така и не ми помогнахте. :D :?

loveUpeps4o
09-10-2010, 20:54
А така и не ми помогнахте. :D :?
няма програма!

^^глупости пак! За това има mp3 има и flac :) учи се и не спори като не си чел! успех!

playhard1
09-10-2010, 23:11
А така и не ми помогнахте. :D :?

ако имаше такава програма, нямаше да има смисъл да се купуват хубави камери.

doomkillerr
09-11-2010, 10:25
^ не разбираш.
.
.
.
Разубеди ме, че mp4-то ще е с по-доброто качество? Същото е да сравниш mp3 с wma например.. Много зависи от качеството, не можеш ей така на сухо да казваш mp3 е много по-добро от wma..

Няма какво да те разубеждавам! Явно ти си живееш в някъкъв твой измислен свят и това, дали нещо е така, както го мислиш или не - няма значение, защото ти винаги си прав...

П.С. - Странно, как другите разбраха, какво имам предвид, пък ти не?!?! :P

П.С. 2 - По твоята логика, все едно да сравняваме CD диск и Blue Ray диски и да си казваме - ама то какво значение има... нали така и така все е диск, пък и нали устройството, което ги записва изглежда на първ поглед по един и същи начин! :D И пак ти казвам, че темата на автора беше за това, как да си качи на телефона клипче с добро качество, а не какво видео записва камерата на телефона му! 8)