PDA

View Full Version : Проблемен лаптоп



robertdowney
09-10-2010, 16:06
Лаптопа ми е много проблем. Първо-много загрява и се изключва, а след като го включа той моментално се изключва пак. Трябва да включа вентилатор срещу него за да не загрява.Второ-много ми бъга и лага и забива и много бавно зарежда. Трето-някой програми не мога да ги махна изцяло(дейнсталирам ги и файловете който остават не мога да ги изтрия). Компютъра ми е hp и съм с виста, на година и половина е.

Sashakiss
09-10-2010, 17:18
HP...
Vista...

Топлината е враг на лаптопа. Повдигни го, за да се охлажда. Например го постави върху две малки летви или малки книги. Така топлият въздух постоянно ще се заменя с по-студен. Другият вариант е да си закупиш подложка с вентилатор. Съществуват и охлаждащи гелове специално за процесора. Ако този на машината ти е AMD Athlon, знай, че на него можеш да си сготвиш омлет.

Vista e международно признат боклук. Сложи си Windows 7. Написан е хубаво и е по-качествен от XP.

RalittyYy
09-10-2010, 17:43
Ммм.. незнам да каква степен ще ти помогна, но все пак. :)

1. Купи си оладител за лаптоп.
На моя лаптоп съм си купила и е перфе.
Допреди и моя лаптоп така се изключваше от прегяване. :D

2. По-разчисти си С-то ( там където ти е инсталиран Уиндолса).

3. Инстарирай си програмата Unlocker ( изтеглиси я от тук--> Свали (http://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=752) ). и с нея може да си премахнеш нещата които не искат да се изтрият. :wink:

robertdowney
09-10-2010, 17:54
марси на всички, който помогнаха. а да попитам от къде мога да купя тази подложка с вентилатор

dPa3HuTeJl
09-10-2010, 19:18
марси на всички, който помогнаха. а да попитам от къде мога да купя тази подложка с вентилатор От магазина пич,магазин за компютри 8-)

play23
09-10-2010, 19:44
И аз имах такъв проблем на лаптопа че е и АМД Котлон, решението минах на Линукс, работи много по-бързо от Уиндоуса и не загрява, на Уиндоуса ХД филмите закъсваха ама брутално, а на Линукса все едно си е обикновен. Ако го ползваш само за нет, музика .. е перфектно, игри ако искаш обаче ..

doomkillerr
09-11-2010, 10:09
Според мен трябва да му се направи профилактика на този лаптоп щом се рестартира/забива още при пускането! 8)

RalittyYy
09-11-2010, 12:22
марси на всички, който помогнаха. а да попитам от къде мога да купя тази подложка с вентилатор

Има в Техномаркет, Технополис, и всички други магазини за компютри 8-)