PDA

View Full Version : За или против абсолютното право на лично оръжие?



Vesk0u
09-10-2010, 17:04
За или против абсолютното право на лично оръжие?

Ако проследите историята, ще видите че хората винаги са имали оръжие ако не в себе си, то поне в дома си. Но в днешно време това далеч не е така. За съжаление... А защо?! Защото управниците ни нямат интерес от това! За тях това е заплаха! Като пример - в Англия забраниха абсолютното право на оръжие и нивото на престъпност се повиши!

http://vbox7.com/play:c734b689

Canis_Dirus
09-10-2010, 17:08
Темата ти е страшно неграмотно формулирана.

А в Щатите оръжие се продава свободно и това страната с най-много затворници в света - 2 милиона. В Китай са по-малко.


А то оръжие и сега можеш да имаш, просто ти трябва разрешително.

DaveDresden
09-10-2010, 17:09
За! И все пак засега и газовия ми върши добра работа...

yakuza_
09-10-2010, 17:16
При положение, че тук голяма част от населението е затъпяло - против. Това е като да даваш на слепия да кара кола по натоварена улица.

SolemnityOfDeath
09-10-2010, 18:03
При положение, че тук голяма част от населението е затъпяло - против. Това е като да даваш на слепия да кара кола по натоварена улица.

Абсолютно.
Не може да раздаваш оръжие насам-натам. Има достатъчно хора, които поради <еди какво си> няма да сдържат емоциите си и ще направят глупост.

semantics
09-10-2010, 19:59
Категорично против!

Би било огромна крачка назад.

А да се говори, че е забранено, понеже управниците ги е страх е... меко казано, малоумно.

SunSmile
09-10-2010, 20:02
Против, ако се дава на всеки. Хората, на които им трябват да си имат. Останалите, които искат да им се правят всякакви проверки и доста строго да им се дават разрешителни! Иначе ще стане като с шофьорските книжки. (май разказвах за луд българин, който живее във Франция и понеже си е официално луд, там не му дават книжка. Пича си идва тук, за да си вземе книжката и да си кара из Франция...За кво си говорим?!) ПРОТИВ съм всеки да има оръжие и съвсем свободно да си се размотава с него!
Няма да има никакъв контрол и никакви тестове за притежателите и всеки, бутнал някой лев 'под маса' ще има каквото си поиска огнестрелно оръжие :?

А иначе у нас си има 2 пушки ( и не само), които се съхраняват по доста строги изисквания в сейф, който нито един екип от полицаи до сега не е успявал да открие, докато не му го покажем. :)

DarkKisss
09-10-2010, 20:08
При положение, че тук голяма част от населението е затъпяло - против. Това е като да даваш на слепия да кара кола по натоварена улица.

СЪГЛАСНА!
И аз съм против..

Nakadah
09-10-2010, 20:46
Как иначе ще се избиете е така случайно бе? :lol:

mitternacht
09-10-2010, 20:50
Аз съм ЗА.Замислете се, някой идиот ако реши да тръгне да трепе, или да избива комплекси и прочее- може да го направи и с нож.

Примери ЗА, няма да давам много.Само един- по селата всяка нощ стават кражби, дори изнасилват или убиват възрастни хора.Маймуните ще се замислят дали ще правят подобно нещо, ако има закон, да имаш правото да застреляш като куче крадеца.

Nakadah
09-10-2010, 20:57
ако има закон, да имаш правото да застреляш като куче крадеца.

А съдята ще знае че той е крадеца защото... ?

semantics
09-10-2010, 21:05
Ей, ама как все потребителите с немски никове (фигуративно казано) и разни националистически аватари/подписи и пр. изразявате крайните позиции, в случая агресивните, безотносително от темата бе...


Насилието е оръжието на слабите. Ненасилието — на силните.

strave
09-10-2010, 21:15
С това правораздаване в България,дори да имаш оръжия и да се защитиш при обир или друг опит за посегателство върху теб или имуществото ти е по-вероятно ти да отидеш в затвора ти защото си го ранил или не дай си боже убил,отколкото да се докаже,че другият е виновен.Иначе съм против,нямам желание на всеки,който психиката му прещрака да превръща всичко около себе си в кървава баня.

semantics
09-10-2010, 22:07
Поздрав от чичо Джани Родари.


Страната без остриета

Джованино Денгуба бил голям пътешественик. Пътувал той, пътувал и ето че попаднал в някаква страна където ъглите на къщите били заоблени, а покривите не завършвали с остър връх, а с мека гърбица. По дължината на улицата били засадени розови храсти и на Джованино му хрумнало да закачи роза на петлицата си. Докато откъсвал розата внимавал да не се убоде, но забелязал че бодлите били сякаш от гума: само гаделичкали по раката.

— Я гледай! — възкликнал Джованино.

Иззад храста е показал един общински пазач и му се усмихнал.

— Не знаете ли че е забранено да се берат рози?

— Много съжалявам, но и не помислих за това.

— Добре, тогава ще платите само половин глоба — казал пазачът така вежливо, сякаш бил асленото човече, което завело Пинокио в страната на игрите. Джованино забелязал, че пазачът пише разписка за глоба с молив без връх и не се сдържал:

— Извинете може ли да погледна сабята Ви?

— С удоволствие ще Ви я покажа — отговорил пазачът.

Разбира се, и сабята била без острие.

— Страната без остриета — отвърнал пазачът толкова учтиво, сякаш думита, които изговарял, били написани с главни букви.

— Апирони употребявате ли?

— Отдавна сме ги забранили, всичко лепим с лепило. А сега моля, ударете ми два плесника.

Джованино зяпнал, сякаш се готел да глътне цяла торта наведнъж.

— Моля Ви се! Не искат да ме бутнат в дрънголника за посегателство на служебно лице. По-скоро на мен би трябвало да ми ударят два плесника, а не аз да ги удрям.

— Но тук е прието така — обяснил вежливо пазачът — Цяла глоба — четири плесника, половин глоба — два плесника.

— Ама на пазача!

— На пазача.

— Но това е несправедливо, това е ужасно!

— Разбира се, че е несправедливо, разбира се че е ужасно — отговорил пазачът — Това е толкова противно, че хората за да не бъдат принудени да удрят плесници на невинните, внимават и невършат нищо противозаконно. Хайде, ударете ми два плесника и друг път внимавайте.

— Но аз не бих желал и да Ви потупам по бузата, най-много да Ви погаля.

— Щом е така — репил пазачът — трябва да Ви придружа да границата.

И Джованино, засрамен, бил принуден да напусне Страната без остриета. И днес той още мечтае да се върне в страната с най-вежливи обноски и да поживее в някоя къщичка с покрив без връх.

Vesk0u
09-10-2010, 22:16
Казвал съм го и преди - нормалните хора си купуват оръжия за да защитават семействата си и себе си, а не за да убиват невинни хора - купуват си легално оръжие и си изкарват разрешително. Психопатите и убийците не си изкарват разрешително и си купуват оръжие на черно. Кой е опасният?!

Иначе аз гласувах ЗА! Скоро време ще си купя газов, а за по-напред може и боен.

chucknorisismyPR
09-11-2010, 08:08
Примерно мйани в Тексас е свободно носенето на оръжие,ама да се гърмят за щяло и нещяло ?! Не е в проблема дали ще си вземеш оръжие,а как ще го използваш. Едно е да хванеш пистолета и да отидеш на центъра да стреляш по всеки дето мърда,а съвсем друго е да го ползваш при самозащита.Само дето тука при първото те правят на психично болен и ще те пратят в лудницата и след двайсе дена ще те пуснат с едно условно,а когато те нападнат по какъвто и да е начин застрашяващ твоя живот или имущество и се защитиш,ще си изгниеш в затвора като куче.Преди една-две години бях гледал как некакъв човек влезли да го убират цигани,той прострелял единия в ръката.Няколко дена след това простреляната утрепка починала от сърдечен удар,който няма никаква връзка с ръката му,но човека мисля отдавна си е затвора.


И като за финал кур пеем на русофилските държавници,които ни управляват

ВЛАСТ НА НАРОДА !

strangler
09-11-2010, 08:34
1. Самозащита е разтегливо понятие и в качеството си на такова предполага много злоупотреби.
2. Как ще накараш и научиш някого да стреля в крака, а не в тялото?

semantics
09-11-2010, 10:10
Ахахаха, БухалкатаНаТерора като изпадне в някое такова френзи и прави истинска забава.


а как все ти,комплексирани човеко Аз нямам потребност да повтарям пред непознати хора колко съм отровен. Помисли си.

ПРО-малцинствата грешка!

винаги си АНТИ-българщината голяма грешка!

(защото вие ПРО-семитите не сте християни) Копнея да разкажеш повече за това, защо аз съм про-семит. Направо умът не ми побира откъде го изсмука.

насилието е единствения път към освобождение от
новото световно робство. без битка - няма победа. без насилие - няма свобода!
http://i.actualno.com/club.bg/files/2009/01/30/75563d071a.jpg

управляващия Елит (който ти боготвориш) не думай...

На ей тия ти изказвания дори не знам какво да кажа. Гледаш толкова елементарно и едностранчиво на всяка дискусия, че намираш в мненията на другите само това, което сам си прецениш. Ако не друго, е забавно да чета такива неща за себе си, истински.

Граничиш с тоталното безумие, байко. Аз поне като казвам нещо, не се боря за него докрай и винаги аргументирам всяка дума, която мога (иначе не я пиша). А ако ти успееш смислено да си аргументираш особено това за про-семита и елита, както се казваше на времето (онези невинни шегички), аз ставам трамвай и тръгвам по линията на петицата.


презирам те. Много неприятно.
Щото ти пък мен вооще не ме вълнуваш. Отговарям ти, щото говориш пълни глупости по мой адрес.

Как пък никой друг не го паля толкова, колкото теб, да му се не види?! Точно с принца на форона ли намерих да си имам проблеми, много ми е гадно... А дори не те адресирам лично в никой пост от дълго време насам, все ти изскачаш да ми се репчиш колко ме презираш...

chucknorisismyPR
09-11-2010, 11:09
1. Самозащита е разтегливо понятие и в качеството си на такова предполага много злоупотреби.
2. Как ще накараш и научиш някого да стреля в крака, а не в тялото?

Затова ако се изготви един нормален закон,няма да има разтегливост и злоупотреби спрямо самозащитата

MidnightTornado
09-12-2010, 17:15
При положение, че тук голяма част от населението е затъпяло - против. Това е като да даваш на слепия да кара кола по натоварена улица.

Напълно съгласна.

ZipFail
09-12-2010, 17:49
Управлението се сваляло с насилие... :lol:
Ако всички решат да свалят правителството, то рано или късно ще падне, дори с вили да сте въоръжени ;)
Да не говорим, че с тея пистолетчета срещу професионална армия е меко казано смешно..

IoNiiTyYy
09-12-2010, 19:28
аз съм против :) .. и без това достатъчно хора умират всеки ден ..

yakuza_
09-12-2010, 20:00
В България това нещо като "неизбежна самоотбрана" е доста объркано понятие.

mitternacht
09-12-2010, 20:14
Относно маймуните- тогава да направят продажбата на оръжие възможна за хора само със завършено средно.Воала!Или ако щеш за завършено средно с повече от 5.00 примерно.Или за хора с редовен трудов договор.Или за хора със собствен имот по-голям от еди-колко-си квадрата.Възможности за изолиране на маймуните- бол!Макар последните да звучат по-забавно биха вършили работа.

Ще се докаже.Кражби и опити за такива се доказват.Примерно какво ще прави въоръжен ъъ... абе... от братята, посред нощ, в къщата на някои пенсионери в някое село?Ще отиде да им помогне да прекопаят градината?

Немски ник?Същото значение би имало, ако бях "midnight".Ника ми идва от песен, представи си!
"Пишете грамотно, на кирилица!
Пийте си млякото редовно!
Слушайте мама и тате!" А това е страаашно нацисткия подпис, не ще и съмнение! :)))

Виж, тезата "Мейк лов, нот уър" е много хубава, ама ми е интересно какво ще стане ако влезеш с нея в Столипиново през нощта, или ако бе се изпречил на ония дивите, размахващи тояги и ножове и крещящи "смърт за българите" :)

IQA
09-14-2010, 10:16
Категорично против!

Serseri91
09-14-2010, 10:29
Против съм, без аргумент - да не повтарям тези преди мен.
Има едно понятие ... "Циганско училище", във всеки град има поне едно такова порпаднало, където малцинствата си плучават средното образование и то не с 3-ки !

А има закон, който позволява на паралиите да притежават оръжие.

semantics
09-14-2010, 10:32
Виж, тезата "Мейк лов, нот уър" е много хубава, ама ми е интересно какво ще стане ако влезеш с нея в Столипиново през нощта, или ако бе се изпречил на ония дивите, размахващи тояги и ножове и крещящи "смърт за българите" :)

Който го е страх от мечката, не ходи в хората. Аз не тая страх, съответно и омраза към никого, затова дори и нещо да се случи, отговорността не би била моя.
Една теза или е хубава, или не е. Ако вярваш в нея, или я прилагаш спрямо всички, или не я прилагаш спрямо никого. И понасяш последствията, каквито и да са те. След това имаш възможност да премислиш отново и да прецениш продължаваш ли да я защитаваш. От моя живот и опит до момента, тази теза работи. Но човек се учи, докато е жив - не съм за един бой, пък за нещо по-сериозно... предпочитам да не коментирам.

Колкото до работите с ника и пр., не се пали толкова. Наясно съм, че си от по-умерените и разсъждаващи хора тук; какво, като не мислим еднакво?

Rolisten
09-14-2010, 11:20
Който го е страх от мечката, не ходи в гората. някой взе да се престарава със залесяването на гората , приятелю , та тя взе ,че започна да идва към мен ?
клиширан шаблонен унивеситетски образ си,дори не вярвам ,че пишеш случайно в този форум , това ми беше първата мисъл още при първите ти мнения

semantics
09-14-2010, 11:26
^Аз съм еврейски агент, в това ще се убедиш многократно. Моля те, разкажи ми още какъв съм от богатите ти наблюдения върху моята личност. Егото ми има нужда от твоето мнение.

И след това говори по темата, моля те, не по мен.

Rolisten
09-14-2010, 11:33
личността я изчерпах
а темата е доста периферен проблем

deFakto
09-14-2010, 11:49
За лична самозащита може ,иска се преминаване на доста повече психо-тестове от обикновенното :)

semantics
09-14-2010, 13:22
личността я изчерпах
а темата е доста периферен проблем

Тогава не разбрах защо се намеси в дискусията? Ако искаш да ми споделиш нещо лично някакво възмущение, има други, по-необществени начини за това.
Иначе според мен пък ти си елементарен поклоник на японската анимация, който живее в свой измислен свят и с това се изчерпва личността ти, а също си агресор, побойник, фен на СКАТ и въобще ужасен човек!
Познах ли?

Всъщност, все ми е тая.

Lucho
09-14-2010, 15:07
Твърдо ЗА ! Това би било добре както за младите, така и за старите. Обирите и насилието ще бъдат сведени до мининум. А който не го е страх...да продължава.

Serseri91
09-14-2010, 15:39
Твърдо ЗА ! Това би било добре както за младите, така и за старите. Обирите и насилието ще бъдат сведени до мининум. А който не го е страх...да продължава.

Бахти у глупостта ...

И колко от младите и старите могат да дръпнат спусъка ? Защото насилника няма и да мигне :booooomb: