PDA

View Full Version : въпрос относно диспансерите



saveguard
09-10-2010, 18:14
Здравейте, имам въпрос относно диспансерите.Така искам да знам следното- когато са ни правили изследвания на диспансера(тренирам футбол) и ни взимат кръв какво точно изследват с нея дали имаме нещо от сорта на полови болести натравяния искам да знам просто моля ви ако някой знае със сигурност за какво е да каже благодаря ;)

doctors
09-12-2010, 11:17
Здравейте, имам въпрос относно диспансерите.Така искам да знам следното- когато са ни правили изследвания на диспансера(тренирам футбол) и ни взимат кръв какво точно изследват с нея дали имаме нещо от сорта на полови болести натравяния искам да знам просто моля ви ако някой знае със сигурност за какво е да каже благодаря ;)
Диспансерите вече са преобразувани според новия закон за лечебните заведения в центрове - по психични заболявания,по кожни и венерически болести,център по белодробни болести или специализирана болница и комплексен онкологичен център.
Диспансерите за спортна медицина ще са центове по спортна медицина.
Относно изследванията които се правят при спортисти - взимането на кръв включва основните кръвни изследвания,но не и изследването за полово предавани болести.