PDA

View Full Version : Черна коса...проблем!!!



honeybabe
09-10-2010, 18:58
Здравейте.Със сигурност има много такива теми,но точно като моята мисля,че не съм срещала.Та проблемът ми е косопадът.Аз съм с дълга черна коса почти до кръста.Реших,че косопадът се дължи на дължината на косата ми и реших да я подстрижа да се оформи малко и да спре да пада,но уви.Косата ми пак си порастна и най вече проблемът си остана.В деня на бала ми бях при фризьорката ми да ми прави прическа и я попитах на какво се дължи това.Тя ми отговори така - "Проблемът е в цвета на косата ти.Черното захабява косата и бавно,но сигурно се оплешивява от него".Също ми каза,че и тя имала този проблем,затова се боядисала кестенява и вече нямала този проблем.Въпросът ми е:вие имали ли сте същия проблем и как се справяте с него?Защото аз съм опитвала вс.-маски (домашни и купени),но без ефект.

dydka
09-10-2010, 19:01
това според мене пълна глупост аз от 6 клас се боядисвах 4ерна ,то не бяха къни,бои и сега карам двадесета година от близо 4 месеца сътм вече почти с кафяв цвят на косата като минах за 1 ден през две изсветлявания и 2 пъти боядисване в салон ...по тази логика на фризиорката ти щом причерната се оплешивява при русите незнам сигурно с голи глави трябва да ходят.

honeybabe
09-10-2010, 19:09
тя ми каза,че при русите не пада косата ,а просто косъмът изтънява и аз съм съгласна донякъде,защото и руса съм била и мога да кажа,че тогава не съм имала косопад.Едва ли фризьорката ще греши,но все пак нз затова искам и вашето мнение :)

SWT
09-10-2010, 19:26
И аз съм с чера коса,но не ми съм почнала да оплешивявам и аз се боядисвам не ми е естествен цвят не мисля,че косопада се дължи на цвета ;)

Minerva
09-10-2010, 21:23
То фризьорка, фризьорка, но не значи, че е права. Косата може да пада от химиите при честото боядисване независимо от цвета. Тези химии при русо и черно са най-агресивни доколкото знам. Но да ти пада защото е черна не ми звучи правдоподобно...по-добре смени марката боя или пробвай с къна, ако не мислиш да сменяш цвета.

iloves3x
09-11-2010, 08:33
Здравейте.Със сигурност има много такива теми,но точно като моята мисля,че не съм срещала.Та проблемът ми е косопадът.Аз съм с дълга черна коса почти до кръста.Реших,че косопадът се дължи на дължината на косата ми и реших да я подстрижа да се оформи малко и да спре да пада,но уви.Косата ми пак си порастна и най вече проблемът си остана.В деня на бала ми бях при фризьорката ми да ми прави прическа и я попитах на какво се дължи това.Тя ми отговори така - "Проблемът е в цвета на косата ти.Черното захабява косата и бавно,но сигурно се оплешивява от него".Също ми каза,че и тя имала този проблем,затова се боядисала кестенява и вече нямала този проблем.Въпросът ми е:вие имали ли сте същия проблем и как се справяте с него?Защото аз съм опитвала вс.-маски (домашни и купени),но без ефект.
Явно, че и ти, и фризьорката ти сте яко тъпи!

SmilezZz
09-12-2010, 12:13
OMG !! По-тъпо нещо не бях чувала..
АЗ съм с черна коса /естественият ми цвят/...
Нямала съм и нямам такива проблеми..
Както казаха и по-горе - косопадът най-често се
дължи на това,че се третира доста..Било от химиите,при
боядисването и т.н..

vIKToriYa
09-12-2010, 14:35
аз съм с светло кестенява коса и ... моята да ти кажа също пада.... ноо моята пада когато си слагам маската за коса демек когато е мокра само ... иначе когато я реша не съм забелязвала... според мен не е от цвета на косата ами от самата коса и грижата към нея... преди имах същия приблем но се оправих с тривитаминол.. сег апак взех да го ползвам дано помогне ...!!



ПРИЕТО Е ПАДАНЕТО НА 100 КОСЪМА НА ДЕН - ЗА НОРМАЛНО !

honeybabe
09-13-2010, 07:42
Здравейте.Със сигурност има много такива теми,но точно като моята мисля,че не съм срещала.Та проблемът ми е косопадът.Аз съм с дълга черна коса почти до кръста.Реших,че косопадът се дължи на дължината на косата ми и реших да я подстрижа да се оформи малко и да спре да пада,но уви.Косата ми пак си порастна и най вече проблемът си остана.В деня на бала ми бях при фризьорката ми да ми прави прическа и я попитах на какво се дължи това.Тя ми отговори така - "Проблемът е в цвета на косата ти.Черното захабява косата и бавно,но сигурно се оплешивява от него".Също ми каза,че и тя имала този проблем,затова се боядисала кестенява и вече нямала този проблем.Въпросът ми е:вие имали ли сте същия проблем и как се справяте с него?Защото аз съм опитвала вс.-маски (домашни и купени),но без ефект.
Явно, че и ти, и фризьорката ти сте яко тъпи!

няма смисъл да коментирам безсмисленият ти пост...от самото ти изказване личи колко умствен багаж имаш,"умнице"...просто бих ти казала да се РАЗКАРАШ! 8)

rosencetooo
09-13-2010, 07:48
Едва ли косопада ти се дължи на цвета на косата.. Ебати простотията.. :)
Таа.. ако косопадата ти е отдавна или посети дерматолог , почни да се храниш по-здравословно , прави си маска с тривимитанол , има различни продукти за косопад , допитай се до консултантите в магазина , кой продукти са качествени с доказан ефект и т.н.
А ако косопада ти е от скоро не се шашкай това е от сезона :)
И както по-нагоре казаха до 100 косъма на ден ако падат се счита за нормално ...
Също така ако си третираш постоянно косата с преси, маши , лакове за коса и т.н , понамали третирането или направо го спри за известно време, защото косопада може да се дължи и на това.

Korrnyy
09-13-2010, 08:35
Аз съм с боядисана черна коса и нямам косопад :) При русото проблема е по-голям. Там много се гори косата.

daniGirl
09-13-2010, 10:43
ми на мене по едно време много почн да ми капе косата ей така без да съм се боядисвала без нищо ама почнах да слагам балсам за по лесно разресване. Ако искаш пробвай с ампули против косопад, на мене тва ми препоръча фризиора ми.