PDA

View Full Version : помощ



aHu
09-11-2010, 11:17
Здравейте Др.Тийн имам един проблем , постоянно имам чувството че съм болна от нещо :( и с тази мисъл немога да живея спокойно . Ще съм ви много благодарна ако ми помогнете.

sasha_90
09-11-2010, 12:27
Проблемът е в теб и в непрекъснатите ти съмнения.Решението е да спреш да си втълпяваш несъществуващи неща.Ако беше болна,това щеше да си го разбрала.

kloely
09-11-2010, 17:22
Потърси в интернет Хипохондрия. Тва значи да си въобразяваш, че си болен. Вероятно ще намериш разни съвети. По друг начин не мога да ти помогна.

StilianStoqnov
09-11-2010, 17:40
Отивай и ти в манастир!!!!!!!!!!!!

Dragonflyelf
09-14-2010, 16:19
Бъди по-точна... страх те е, че ще се разболееш... или непрекъснато си хремава...
Ако те е страх, че ще се разболееш от нещо и това не ти дава мира, тогава ти препоръчвам един съвет:
Всеки ден първото нещо, което ще си казваш е "Благодарна съм, че съм здрава". Важно - не, че не си болна, а именно, че си ЗДРАВА. Нека думата "болна" не присъства.
И изобщо, всеки път, когато се сетиш за това, може да си го повтаряш. И не просто да си го повтаряш, а наистина да си вярваш, довери се на себе си... Ти си силна и здрава! Можеш всичко. Доказано е, че тялото на човек може повече, отколкото даден човек си мисли, че може... Човешкият потенциал е огромен. Просто се довери на тялото си ^^

п.с. внимание - не налагам мнение или съвет, не претендирам, че е задължително правилно... просто казвам собствено мнение по въпроса ^^

kotetyyyy
09-17-2010, 12:41
Бъди по-точна... страх те е, че ще се разболееш... или непрекъснато си хремава...
Ако те е страх, че ще се разболееш от нещо и това не ти дава мира, тогава ти препоръчвам един съвет:
Всеки ден първото нещо, което ще си казваш е "Благодарна съм, че съм здрава". Важно - не, че не си болна, а именно, че си ЗДРАВА. Нека думата "болна" не присъства.
И изобщо, всеки път, когато се сетиш за това, може да си го повтаряш. И не просто да си го повтаряш, а наистина да си вярваш, довери се на себе си... Ти си силна и здрава! Можеш всичко. Доказано е, че тялото на човек може повече, отколкото даден човек си мисли, че може... Човешкият потенциал е огромен. Просто се довери на тялото си ^^

п.с. внимание - не налагам мнение или съвет, не претендирам, че е задължително правилно... просто казвам собствено мнение по въпроса ^^
+1 това е най-добрия съвет който межоеш да получиш.

xxcherry
10-09-2010, 20:02
Бъди по-точна... страх те е, че ще се разболееш... или непрекъснато си хремава...
Ако те е страх, че ще се разболееш от нещо и това не ти дава мира, тогава ти препоръчвам един съвет:
Всеки ден първото нещо, което ще си казваш е "Благодарна съм, че съм здрава". Важно - не, че не си болна, а именно, че си ЗДРАВА. Нека думата "болна" не присъства.
И изобщо, всеки път, когато се сетиш за това, може да си го повтаряш. И не просто да си го повтаряш, а наистина да си вярваш, довери се на себе си... Ти си силна и здрава! Можеш всичко. Доказано е, че тялото на човек може повече, отколкото даден човек си мисли, че може... Човешкият потенциал е огромен. Просто се довери на тялото си ^^

п.с. внимание - не налагам мнение или съвет, не претендирам, че е задължително правилно... просто казвам собствено мнение по въпроса ^^

+1 !

Paramour
10-09-2010, 20:51
Вероятно е на психична основа. Нещо в подсъзнанието ти те кара да мислиш, че си билна или да си го замовнушаваш.
Отиди на психиатър, примерно. :)
п.п. Не знам защо откакто почнах да уча психология и все за тва подсъзнание си мисля ;\