PDA

View Full Version : подготовка



chuiz
09-11-2010, 17:29
Искам да ви попитам какви упражнения да правя за подготовка (говоря за футбол). Изпуснах я със отбора и сега искам да си я направя самичак. Бягането съм го направил, но с топката ми бяга.
Удара ми е отслабнал !
Бързината ми е горе долу същатата.
Техниката ми е отслабнала !
Като цяло съм отпуснат, а почват мачовете.

Дайте съвети за упражнения със топка за техника,бързина и сила.

SemperFidelis
09-11-2010, 17:59
Треньор нямаш ли? Той може да ти каже най-добре какво да правиш. Иначе за техника - дрибъл, жонглиране..

YVKsport
09-12-2010, 11:43
Искам да ви попитам какви упражнения да правя за подготовка (говоря за футбол). Изпуснах я със отбора и сега искам да си я направя самичак. Бягането съм го направил, но с топката ми бяга.
Удара ми е отслабнал !
Бързината ми е горе долу същатата.
Техниката ми е отслабнала !
Като цяло съм отпуснат, а почват мачовете.

Дайте съвети за упражнения със топка за техника,бързина и сила.

Щом питаш,значи си гол и бос в материята.Каквото и да ти обяснявам,няма да стане.Как може да задаваш такива въпроси???В колко различни теми... :lol: :? :-o

god94
09-17-2010, 22:23
Сила: Може би 2 медицински топки под мишница и се качваш и слизаш от пейка, за заздравяване на прасци и укрепване на тялото като цяло. Може и фитнес.
Техника:По-добър вариант от жонглирането на намирам. Може би и малко пасове във стена(или с друг човек). Първо с 2 докосвания, поемание-подаване,после поемаш с удобен крак, подаваш с НЕудобен, и после с 1 докосване.
Дрибъл:Дрибъл между стойки, колци, кофи :) Каквото намериш. На ударен предмет - правиш по няколко отскока наказание.5 примерно.(Отскоците също помагат за укрепване на тялото - към сила).

Дано съм помогнал, ако имаш още въпроси - задавай :)