PDA

View Full Version : Немски език?



lafayette
09-11-2010, 18:23
Искам да запиша курс по немски език, но нямам идея къде. Става въпрос за София, така че търся по-евтини и добри алтернативи на Гьоте институт. Някакви отзиви?

FlowerPower
09-11-2010, 19:16
За по- евтино се сещам 'Блиц', но сигурно тук важи съотношението качество- цена.

BeezyJey
09-11-2010, 19:18
На "Гьоте" института, доколкото знам, върши страхотна работа.Аз щях да се записвам на летни курсове, ама нещо .. :D

Djuff
09-11-2010, 19:21
На Гьоте евтини не мисля, че има.Потърси си в нета.Аз миналата година си намерих едни супер евтини и супер готини, но ако го нямаш този предмет в училище и не си с отлични отсенки, не можело да учиш там.Иначе и аз си търся, кажи ако си намерила ^^.

lafayette
09-11-2010, 19:53
Ами това, което ми хвана окото засега бяха точно Блитц, Интелект и ИЧС към СУ. За Гьоте съм съгласна, че вероятно са най-добри, но не ми се иска някак си да давам 400+ лева за половин ниво. Иначе, какво правим, ако съм завършила и вече не уча немски? :-o

Djuff
09-11-2010, 20:05
Ами това, което ми хвана окото засега бяха точно Блитц, Интелект и ИЧС към СУ. За Гьоте съм съгласна, че вероятно са най-добри, но не ми се иска някак си да давам 400+ лева за половин ниво. Иначе, какво правим, ако съм завършила и вече не уча немски? :-o

Само за деца е.

fuckme
09-12-2010, 08:16
ако си завършила и вече не учиш немски, може да ходиш на професионални курсове за възрастни - майка ми ходеше на такъв по английски, защото и трябваше за работата. :)

monica_1233
09-27-2010, 11:52
Здравейте!

И аз искам да се запиша на езиков курс по Немски език за начинаещи. От доста време търся... ходих до няколко езикови центъра (тъй като почти всички курсове започват от октомври и имах време да ги обиколя повечето). Та .... спрях се на Немска езикова школа "Блиц" и "Алианс". Те са единствените, на които графикът им съвпада с моя и мога да ги посещавам. За мен е важно да науча немски поне да стигна до ниво Б1 или Б2.. поне така си мисля, за да кандидатствам евентуално магистратура в Германия ( казвам евентуално). Гьоте институт за момента ги отхвърлям като опция (мисля при тях да ходя само за изпит).
Много ще се радвам ако може да дадете мнение за Блиц и Алианс. Алианса работи с Гьоте институт и прави изпити преди да даде сертификат. То и затова са с по 100-200 лв по-скъпи. Докато Блиц, незнам.. пак са хубави а и по-евтини. Качеството според мен не зависи от цената, а на какъв преподавател ще попаднеш. Някой може ли да даде мнения за тези два центъра??
Предварително ви Благодаря

П.С. Не е лош варианта и на езиковите курсове към УНСС, и там е добър вариант. Аз съм студентка в УНСС с първи - английски език.

monica_1233
09-27-2010, 12:01
Аа.. и също да попитам, за тези от вас които знаят немски... коя система нa обучение е по-добра за начинаещи?? Themen aktuell или Berliner Platz ?? Блиц работят с първите, а Алианс - с вторите. Нямам никаква информация за учебните системи и нивата.... кои са по-добри и т. н.