PDA

View Full Version : Няколко въпроса за MS Word 2007, Mоля ви хееелп!



SpAcE_LaDy
09-11-2010, 19:41
Здравейте!

Значи въпросите ми са 2.. поне за 2 се сещам сега, ако по време на писането на поста се сетя за още, директно ще допълвам..

та..

първия ми въпрос е как да си сложа парола на Word документ, намирам начина за обикновен Word, но с този нещо не се справям.. по-зле съм от неандерталец, а наистина ми трябва.. :)

другия въпрос е как и дали изобщо мога да добавям различно прозорци в дилната лява част на документа, които да са като различни секции с различно съдържание вътре.. ако не се сещате какво имам предвид
http://img833.imageshack.us/img833/8039/66362188.jpg

Ами май това са основните ми въпроси, ще съм ви мега благодарна ако ми помогнете :)

А не, сетих се още нещо - има ли някаква възможност за проверка на правописа на думите, аз попринцип смея да твърдя, че пиша грамотно, НО когато бързам, често разменям букви и т.н. и за да не чета след това изцяло наново какво съм написала, ми се ще да попитам дали има опция за автоматична проверка.. чувала съм, че има.. ама не ми е много ясно как става номера. Спомням си, че като ми показаха, че има, програмата показа списък с възможни думи, които може би съм имала предвид като съм писала.. та да знаете случайно?

проверих с търсачката на форума и не намерих никой да е задал подобнивъпроси
мн се надявам да можете да ми помогнете :)

Благодаря предварително

doomkillerr
09-11-2010, 23:04
Здравей и от мен.

Ами първо да започна с това, че тук става въпрос за "MS Excel", а не "MS Word" :)

1. По първия въпрос - паролата се слага по следния начин:
http://www.passwordunlocker.com/images/knowledge/ppt-document.gif

Под това меню се намира следващата опция, чрез която можеш да защитиш документа да не може да се копира, променя или принтира! Горната опция беше да се криптира документа, така че без да знаеш паролата не можеш да видиш съдържанието на дадения документ!

2. По втория въпрос - Бутончетата, където пише "Book 1", "Book 2", "Book 3" и т.н. са различни работни страници... За да добавиш нова работна страница можеш да избереш един от няколко варианта - да щракнеш върху бутончето с името на работната страница десен бутон на мишката и да избереш "Insert... -> New Worksheet"; другия вариант е от главното меню "Insert"; или пък мисля, че за по-лесно става и да щракнеш върху малкото бяло бутонче със жълтия символ в долния десен ъгъл намиращо се след бутона "Summary", но за това не съм 100% сигурен защото в момента съм на компютър с инсталиран офис 2003 и няма как да проверя това.

3. По отношение на третия въпрос - Да има начин за проверка на правописа - използвай ето това: >> ЦЪК << (http://zamunda.net/details.php?id=159341&hit=1)

Обаче при самата инсталация си избери нужните езици на които смяташ да пишеш и съответно, които да проверява програмата!!! Примерно (и най-вероятно) ще използваш английски и български, за това си избери от списъка само тези два езика, а не всички! :)

П.С. - Успех от мен! :)

SpAcE_LaDy
09-12-2010, 12:28
Аз знам, че в ексел я има тая опцията със секциите или както там се казват, но ме интересува в Word дали я има.. :S

Отивам да ти прочета мнението и ще си допълня поста..

ЕДИТ:
дочетох ти поста.. ти май в целия пост говориш наистина само за Ексел, но както споменах горе, на мен ми трябва за Word :S дали е възможно нещо подобно да се направи в Word???

A за другите неща много благодаря :) дръпнах онова за проверката, сле дмалко ще го инсталирам и пробвам :) мерси :)

doomkillerr
09-12-2010, 22:01
Ами аз писах за "Excel", защото снимката от първия ти пост е от него! В "Word", няма такава възможност за отделни "Worksheet". Иначе слагането на паролата става по един и същи начин, както и програмния пакет, към който ти дадох линк работи при всички пакети включени към "MS Office 2007" :)