PDA

View Full Version : Хари Потър фен темичка..



Daveyjones
09-11-2010, 19:19
Казаха ми да я преместя тук :)

Предполагам много от вас четат книги,тук ще пиша за Хари Потър ,пояснение ,че съм взел този акаунт от приятел,защото имам проблем с логването в моя,а пък той повече няма да влиза тук :) И все пак , надявам се да ви хареса,защото се постарах доста.. :( :)


http://prikachi.com/images/628/2499628h.jpg

1.Хари Потър и Философският камък


Представете си, че сте прекарали първите 10 години от своя живот без родители, живеейки под стълбите в дома на семейство, което ви мрази. И на единайсетия си рожден ден откривате, че сте истински магьосник!



http://prikachi.com/images/632/2499632W.jpg


2.Хари Потър и Стаята на тайните


През втората учебна година в училището за магия и вълшебство "Хогуортс" умът и силата на духа на Хари са подложени на върховни изпитания. Патилата му започват още при пристигането с летяща кола вместо с училищния влак. Сред учениците се разгарят опасни противоречия - между тях има и деца на не-магьосници, така наречените мъгъли, които са застрашени от отмъщението на Наследника на Слидерин. Хари започва да чува зловещ шепот из коридорите, а по-късно попада на смайващ самопишещ дневник. За втори път момчето се среща със злия Волдемор, който този път се е съюзил с уникално зловещо чудовище.



http://prikachi.com/images/642/2499642I.jpg


3.Хари Потър и затворникът от Азкабан

Третата книга от поредицата за Хари Потър започва с тотално нарушаване на строгите правила в магическия свят. На невръстните магьосници им е забранено да правят магии в света на мъгълите, но накърненото достойнство подтиква Хари към извършване на перфектна издувателна магия в дома на противното мъгълско семейство Дърсли, където е отраснал. И започват новите му приключения. От затвора за магьосници по необясним начин е успял да избяга крайно опасен престъпник, обвинен в убийство на тринайсет души. От подслушан разговор Хари разбира, че беглецът ще иска да се добере именно до него. Загадките стават все повече и все по-сложни, около Хари се явяват зловещи призрачни създания, затворникът открито атакува... Но малкият магьосник не се предава, напротив - започва специално обучение за самозащита. Неговите лични страхове и кошмари се заплитат в горещо кълбо и разплитането им ще разкрие истината за част от историята на училището и някои от най-добрите му възпитаници... Тази истина е красива и страшна!




http://prikachi.com/images/656/2499656q.jpg


4.Хари Потър и Огненият бокал

През четвъртата учебна година на Хари в "Хогуортс" ще се проведе Тримагически турнир - древно състезание между три световноизвестни училища по магия, което не се е състояло повече от сто години. В замъка ще пристигнат ученици от други две училища, където се обучават вълшебници, и сред гостите ще бъде... самият Виктор Крум. Българският търсач ще играе важна роля във всичко, което предстои да се случи в "Хогуортс".



http://prikachi.com/images/658/2499658e.jpg


5.Хари Потър и Орденът на феникса


Действието в “Хари Потър и Орденът на феникса” започва в една задушна лятна привечер. Тя ще бъде прорязана от цял низ събития, които ще срутят стената, разделяща вълшебния свят от този на мъгълите. Всичко около Хари се завърта шеметно... Сблъсък с чудовищни създания, който води до ужасяващи последствия. Нашествие от сови, носещи загадъчни послания. Мистериозен спасителен отряд и пожълтял пергамент, изписан със ситен почерк. Вихрен полет към щаба на Ордена на феникса и стремглаво спускане сред потайностите на Министерството на магията. Завръщането на Хари в “Хогуортс” за началото на петата му учебна година е предшествано от неочаквани преживелици и е белязано от страховити събития. И това е само началото! Защото на Хари му предстои да разкрие неподозирани тайни, да се срещне лице в лице с Вие-знаете-кого и неговите смъртожадни, да загуби скъп, любим човек, да узнае много за приятелството и любовта.



http://prikachi.com/images/664/2499664g.jpg

6.Хари Потър и Нечистокръвния Принц


Тази учебна година в "Хогуортс" ще бъде много различна. Отряд аврори са командировани да охраняват замъка - хранилище на древна магия и крепост на войнството на Дъмбълдор. Но дали наистина крепостта е непристъпна? И нима някой би дръзнал да се изправи срещу самия Дъмбълдор? Над "Хогуортс" се извисява Черния знак. Битката започва.


http://prikachi.com/images/670/2499670S.jpg

http://prikachi.com/images/672/2499672c.jpg

7.Хари Потър и Даровете на Смъртта


Това е последната година на малкия магьосник Хари Потър. Той обаче ще тръгне да издирва хоркруксите за да унищожи Волдеморт, а няма да се връща в Хогуортс.




http://prikachi.com/images/684/2499684w.gif

Свински брадавици. Не, това не е началото на списък от необходими съставки за час по Отвари. Това е името на училището, в което Хари Потър оцелява вече шеста година. “Хогуортс” (англ. Hogwarts) може и да е инверсия на думата warthog (африкански глиган). Но както и да го погледнеш, все са замесени прасета. Май тези животни са съдбовни за Хари – от уютната “кочинка” на семейство Дърсли, физически доста свинеподобни, той се озовава на място с поетичното име “Свински брадавици”. Мото на “Хогуортс” е къде-къде по-представителното Draco dormiens nunquam titillandus, което мъдро предупреждава на латински: “Спящ дракон никога не бива да бъде гъделичкан.” Пише го на училищния герб, заедно със символите и имената на четиримата основатели на “Хогуортс”. В “История на “Хогуортс”, Батилда Багшот разказва малкото известни факти около основаването в Шотландия на единственото британско училище за магьосници и вещици през Х век. Четиримата велики магове – Годрик Грифиндор от бърдото, Хелга Хафълпаф от долината, Роуина Рейвънклоу от клисурата, и Салазар Слидерин от тресавището – строят замък, където младите магьосници да се образоват необезпокоявани от досадните клади на мъгълите. Грифиндор цени куража и смелостта, Хафълпаф – предаността и търпението, а Рейвънклоу – интелекта и любознателността. Слидерин насърчава коварството и хитростта и настоява “Хогуортс” да приема само потомци на чистокръвни магьоснически родове. Той не може да надвие Грифиндор, който смята, че всяко дете, показало магьоснически заложби преди да навърши 11, е добре дошло в “Хогуортс” независимо от произхода си, но и не отстъпва. След тежка разпра между двамата, Салазар се запилява без следа. Но преди това създава Стаята на тайните, която може да бъде отворена единствено от истинския негов наследник (Вие-знаете-кой!). Роуина измисля непрекъснато променящия се архитектурен план на “Хогуортс”, Годрик дарява Разпределителната шапка, а Хелга преподава на всички ученици.


http://prikachi.com/images/712/2499712b.jpg


Джоан Катлин Роулинг е родена на 31 юли 1965 г. във Великобритания. Сама определя себе си в детските си години като тиха, луничава, късогледа и не особено добра в спорта. Любимият й учебен предмет бил английският език. Случва се така, че двама от нейните най-близки приятели в детството били брат и сестра, чието бащино име било Потър. Обичала провинцията и разходките в полето, но най-много обичала да пише и да забавлява приятелите си, като разказва интересни истории.



В университета изучава френски език. Родителите й вярват, че това ще й помогне за кариерата на секретарка, но самата тя смята, че е от най-неорганизираните хора на Земята. През 1990 г., вече на 26 години, Джоан заминава за Португалия да преподава английски език. Там започва работа по третия си роман (първите два били определени като "много лоши"). Новата книга е за едно момче, което открива, че е магьосник, и попада в училище за магия и вълшебство. Роулинг се омъжва и през 1993 г. се ражда дъщеря й Джесика. Бракът приключва с развод и Джоан се мести в Единбург, Шотландия. Там работи като преподавател по френски език. По това време тя вече разполага с цял куфар, пълен с истории за Хари Потър. Решава да завърши романа за Хари и разбира се, да се опита да го публикува. Тя пише на масите в кафенета, докато Джесика спи. Шотландският съвет по изкуствата отпуска необходимата сума за завършване на романа и след няколко отказа Роулинг все пак успява да продаде правата за книгата на издателство "Блумсбъри". "Моментът, когато разбрах, че книгата за Хари ще бъде публикувана, беше сред най-щастливите в моя живот"- казва Джоан. Няколко месеца по-късно "Схоластик прес" купува авторските права за издаване в САЩ. Цената е достатъчна, за да се откаже завинаги от преподаването и да се посвети изцяло на творческата работа - нейната амбиция се сбъдва. Следват години, през които книгите за Хари Потър жънат невероятен успех в целия свят, печелят престижни литературни награди и завладяват въображението на милиони деца и възрастни.

Авторката има ясен план какво ще съдържа всяка от книгите, но както споделя: "Обичам да оставям някои неща да бъдат решени докато пиша. Така е по-забавно". Пише по 3 до 11 часа на ден, в зависимост от това "колко бързо идват идеите". Романите за Хари Потър трябва да се четат много внимателно, защото нещо, което според читателя е малка случка в първата книга, може да се окаже много важно по-късно. Макар да смята, че е неорганизирана, Роулинг планира книгите в детайли. Знае схемата на действието във всяка книга, записала е всичко и го пази в таен дневник на скришно място. Джоан няма план на "Хогуортс", защото би било много трудно да се начертаят стълбища и стаи, които се движат, но знае точно как изглежда замъкът. Измисля имената на домовете в "Хогуортс" докато пътува в самолет, и ги записва на хартиено пликче за прилошаване, което тя все още пази. Пази записани също така множество странни имена и избира от тях, когато нов герой се появи в действието. Някои от съществата в книгите за Хари Потър са измислени, други присъстват в легенди, така че са необходими познания, за да откриеш кои са измислени и кои - не. Писателите често използват истински хора за вдъхновение в своята работа и Роулинг не е изключение. Някои от образите пресъздават реални хора, но повечето са измислени. Рон Уизли много прилича на нейния най-стар приятел Шон Харис, на когото е посветила "Хари Потър и Стаята на тайните", а Хърмаяни прилича на нея, когато е била в училище. Авторката казва за Хари: "прилича на мен в някои случаи и е по-добър от мен в повечето случаи". Планира да пише по един роман за всяка учебна година в "Хогуортс", така че книгите ще бъдат общо седем. Ще има много нови същества и вълнуващи приключения, ще стане ясно защо някои вълшебници стават духове, когато умрат, какво са правили родителите на Хари...

През по-голямата част от живота си Джоан е писала. "Не мога да се сетя за по-хубава професия и наистина смятам, че това е нещото, в което съм добра". Писането може да бъде много забавно, но то е също и много трудна работа, което обаче не бива да бъде пречка. Нейният съвет към всички млади автори е "да четат възможно най-много, както аз. Това ще ви даде да разберете какво е нужно за доброто писане и ще обогати речника ви. Започнете да пишете за неща, които са ви известни, за своя опит, преживявания и чувства. Аз това правя." В самия край на 2001 г. Джоан Роулинг сключва брак с лекаря-анестезиолог и дългогодишен неин приятел Нейл Мърей. Това се случва на 30 декември в дома им в Шотландия. На церемонията присъстват 15 близки роднини и приятели. Очаква се съпругът й да я придружава докато пътува по света, и да помага на уникалната й писателска кариера.





Искам да знаете ,че се постарах АДСКИ и дори и да не ви харесва моля да не ме обиждате..

xoxi
09-12-2010, 13:39
Четох ти темата в другия раздел :)
Браво за старанието, браво за идеята! Имаше преди една фен тема, но поради липса на запалени фенове, темата се изгуби в дълбините на форума. Пожелавам на тази тема по-светло бъдеще 8-)

0409
09-12-2010, 14:56
и аз бях фен на хари потър когато бях на 10 :lol: след третия филм ми стана тъп :lol:

DieselBlood
09-12-2010, 15:01
Аз винаги съм харесвал Хари Потър,но книгите.Филмите са много зле направени с изключение на 1 и 2.

xWandereRx
09-12-2010, 15:26
Аз винаги съм харесвал Хари Потър,но книгите.Филмите са много зле направени с изключение на 1 и 2.
+1
преди 7-8 години бях луда по ХП, като казвам луда говоря напълно сериозно 8-)
това е една от най - добрите истории, които съм чела

ScarletBite
09-12-2010, 15:29
Първата си "Хари Потър" книжка прочетох във втори клас. В момента и седемте са на лавицата над главата ми. С времето не загубих интерес, може би защото нивото на романите постепенно се вдигаше, замесваше се любов, загуба на близки хора, самопожертвование и т.н. Детската книжка постепенно еволюира в сравнително добър фентъзи роман.
Обичам Хари. Аз израстнах с Хари. Обичам Рон, обичам Хърмаяни, обичам даже Дъдли и професор Снейп.

Филмите са хубави, предполатам, но нямат много общо с онова, което съм изградила в главата си.

xWandereRx
09-12-2010, 15:32
близнаците и Луна <33 :smt002 :D

UNITED2
09-12-2010, 18:20
Тая тема няма да замре,всеки ден ще я ъп-вам... а съм огроооооомен фен на Хари Потър :grin: :D

ImTheBest
09-12-2010, 19:06
Аз също съм голям фен.Израстнах с тези книги и филми ;-) Зарибих се още във втори,трети клас, когато излезе първата книга на български език.Някои смятат "Хари Потър" за блудкав роман, но всъщност той накара хиляди деца да четат.

Sasha2k8
09-12-2010, 19:22
И аз се включвам към фенклуба на Хари Потър.... Прочела съм всяка от книгите по няколко пъти, и филмите изгледах.... винаги ще ми харесва..

Daveyjones
09-12-2010, 19:36
Тая тема няма да замре,всеки ден ще я ъп-вам... а съм огроооооомен фен на Хари Потър :grin: :D


Супер радвам се ,че ви харесва :)

SuperBadSuperFresh
09-12-2010, 20:19
Спомням си че като излезе шестата книга плаках от щастие. 8-)
Винаги съм харесвала книгите,имам ги всичките.В интерес на истината и филмите харесвах.Абе до към 7 клас бях страшна фенка.

xoxi
09-12-2010, 21:05
Аз винаги съм харесвал Хари Потър,но книгите.Филмите са много зле направени с изключение на 1 и 2.

На мен нито един филм не ми харесва как е направен.
Сякаш съм чела една история, а гледам друга. Толкова много моменти са изпуснати, че е направо смешно.
В шестия филм НЕ мога да повярвам, че го няма погребението. Това е просто..нелепо.

Mastta
09-12-2010, 22:19
Аз винаги съм харесвал Хари Потър,но книгите.Филмите са много зле направени с изключение на 1 и 2.

На мен нито един филм не ми харесва как е направен.
Сякаш съм чела една история, а гледам друга. Толкова много моменти са изпуснати, че е направо смешно.
В шестия филм НЕ мога да повярвам, че го няма погребението. Това е просто..нелепо.

погребението ще е включено в 7мия филм.. това е една от причинете да е на 2 части

DesireToFire
09-13-2010, 06:46
Книгите съм ги чела по поне двадесетина пъти всяка.. Без преувеличаване, от някъде 3 клас като прочетох първата и после нашите ми купиха другите две станах супер голям фен. Бях луда на тази тема :Д. Чак в междучасията си играме на училище и учихме заклинанията :D И в колко роулплей форуми се бях регистрирала..Даже имахме с една приятелка такъв и даже почна да се развива и всичко, но вирус или какво имаше и той се прецака. Филмите също съм ги гледала. И да, като цяло имам доста забеляжки относно направата им и винаги съм твърдяла колко зле са направени, но всъщност не е чак така. Вярно, че изпускат супер много моменти, но особено сега, след като книгите свършиха ми става супер мило да гледам поредния филм. А и особено след като ходих в Лондон и като си пусна някой от филмите и само отначало писвах "бях там, бях там" 8-) А и сега мисля да си ги взема и на английски, супер е хубаво да се четът в оригинал. Мисля че Роулинг наистина има талант и тази книга няма да се забрави, както примерно ще стане със Здрач и подобните.

xoxi
09-13-2010, 07:04
Mastta, дочух, че погребението ще го има в седмия филм. Точно за това казах, че чета едно, пък гледам друго. Погребението е в шестата част.. значи и на филм трябва да е там.

Monnie
09-13-2010, 11:08
Аз не съм чела книгите,но много харесвам филмите! :P

Eliii
09-13-2010, 11:58
И аз се включвам към фенклуба на Хари Потър.... Прочела съм всяка от книгите по няколко пъти, и филмите изгледах.... винаги ще ми харесва..

+1 :)

xWandereRx
09-13-2010, 18:00
Аз не съм чела книгите,но много харесвам филмите! :P
прочети книгите и ще се отвратиш от филмите 8-)

лично на мен 1 и 2 филм страшно много ми харесват, придържат се плътно към книгите, може би с малки изключения, но не може всичко да е идеално, но най - много ги харесвам заради Ричард Харис, който играе Дъмбълдор!! Страхотен е в ролята! Абсолютно същия си го представях и като четях книгите. Много бях разочарована, когато го смениха, защото за огромно съжаление Ричард Харис почина : (
и това е една от причините да не харесвам филмите след втория

BloomF
09-13-2010, 19:20
Forever in my heart! :smt007


Това са най - добрите книги на всички времена. Имам ги всичките и определено ще си ги пазя, толкова са ми скъпоценни!! Няма по завладяваща история просто!! :-) Не е тайна, че хиляди деца започнаха да четат, благодарение на книгите на Дж. К. Роулинг!

UNITED2
09-13-2010, 19:57
Аз пък станах фен на Хари Потър от филма и тогава започнах книгите,вярно има много пропуски но обичам и двете :grin:

n3ri7ka
09-14-2010, 13:50
Първата си "Хари Потър" книжка прочетох във втори клас. В момента и седемте са на лавицата над главата ми. С времето не загубих интерес, може би защото нивото на романите постепенно се вдигаше, замесваше се любов, загуба на близки хора, самопожертвование и т.н. Детската книжка постепенно еволюира в сравнително добър фентъзи роман.
Обичам Хари. Аз израстнах с Хари. Обичам Рон, обичам Хърмаяни, обичам даже Дъдли и професор Снейп.

Филмите са хубави, предполатам, но нямат много общо с онова, което съм изградила в главата си.

ee tova vse edno az sam go pisala! obojavam Harry Potter i sam pro4ela vsi4kite knigi po nqkolko pati,5-tata mi e lubima!
P.S. izvinqvam se za latinicata no sam v UK i nqmam kirilica :cry:

DieselBlood
09-14-2010, 14:23
Аз не съм чела книгите,но много харесвам филмите! :P
Ако прочетеш книгите и после гледаш филмите,ще видим много ще харесваш филмите.

Daveyjones
09-14-2010, 17:43
Книгите са много по готини,запленяващи..но и филмите не са лоши .. <3

chococookie
09-14-2010, 20:22
Книгите не съм чела, филмите ги знам наизуст и много обичам да си правя Хари Потър маратони през зимата :-D

Hub
10-31-2010, 17:37
Аз също съм голяма фенка :grin:

Не си падам по филмите,но нямам търпение за този който ще излезе слд18-тина дена

minionka
10-31-2010, 19:30
Книгите, филимите - луда съм по тях! Страшни са. Планираме да ходим да гледаме последния филм..супер много искам да го гледам!! :grin: Пък и защо да те обиждаме?? Темата е хубава!! :-)

iveetyy
10-31-2010, 19:47
И аз съм израснала с книгите..
Помня когато за първи път една от тях попадна в ръцете ми.Бях дребно второкласниче и обичах да ровя из нещата на братовчед и , опала , натъкнах се на първата част.Прочетох я и след това си изнамерих другите. Мисля,че само 4тата книга не съм я прочела , но и за нея има време.Филмите също не смятам,че са лоши. =)

PsychoBitchFromHell
11-01-2010, 01:42
И книгите съм чела , и филмите съм гледала - по много пъти 8-)

selenasky
11-01-2010, 08:23
Абе как може да ви се 4ете, при положение, 4е има филми :lol:

UNITED2
11-01-2010, 16:07
Абе как може да ви се 4ете, при положение, 4е има филми :lol: Филмите са мнооооого по назад от книгите,просто който не ги е прочел е испуснал много ;) Аз в момента ги препрочитам и до 19-ти ще гледам да съм прочел всичките (сега съм на 4-тата) :-D :-D :-D :D

MissNothing
11-01-2010, 16:51
Абе как може да ви се 4ете, при положение, 4е има филми :lol:
Защото книгите са невероятни! На един дъх ги прочетох. :smt007
А филмите, макар че вече не помня с подробности какво ставаше в книгите, си личи, че не могат ад се сравняват с тях!
Трябва пак да ги изчеат, ама никакво време не ми остава.

roshlichka
11-01-2010, 20:44
Авторката.. имаш едни големи ПОЗДРАВЛЕНИЯ от мен за тази тема. Наистина си личи, че си се постарала. По Хари Потър се зарибих когато бях 2 или 3 клас не се сещам точно и още това е любимата ми книга и с удоволствие си ги препрочитам отново и отново тези книжки като се има в предвид че сега съм 9 клас. Това НИКОГА няма да ми омръзне..

roshlichka
11-01-2010, 20:49
Книгите, филимите - луда съм по тях! Страшни са. Планираме да ходим да гледаме последния филм..супер много искам да го гледам!! :grin:

+1

Eclipse22
11-02-2010, 15:16
аз съм му фенче и до днес :) дори наскоро видях накъде, че е създаден и замък-музей едно до едно с Хогуортс и много се накефих, ама не зарабх къде е :D

xWandereRx
11-03-2010, 07:50
абе то май има цял увеселителен парк за Хари Потър 8-)

UNITED2
11-03-2010, 17:18
Още 15 дни и ще гледаме ДАРОВЕТЕ НА СМЪРТТА :shock: :shock: :shock: Не мога да се съсредоточа в нищо друго освен в това,че тогава ми пристига копие от играта и,че ще гледаме филмаа :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: Хари Потър :grin: :grin:

xoxi
11-05-2010, 11:21
15? Само толкова ли останаха? 8-)

DaVinciCode
02-05-2011, 17:48
Здравейте..ЪП-вам темата..Гледахте ли филма?Какво мислите?

UNITED2
02-05-2011, 17:52
Ми то си има темичка на която сме писали,к'во мислим но все пак !
Най добрия от поредицата,невероятен,мрач ен,велик !
Само да се появи с добро качество и ще го ледам още няколко милиона пъти 8)

fanpire
02-05-2011, 19:09
Хари Потър :smt007 Тоя филм е най-великия на света! Помня,че когато бях на 6 за Коледа ми подариха първата част на филма.От тогава съм му голяма фенка.Сигорно съм го гледала над 100 пъти [буквално].А днеска гледах първата част на Хари Потър и даровете на смъртта.Много ми стана гадно за Доби,бях му фенка жалко,че се получи така <33 :cry:

UNITED2
02-05-2011, 19:27
От къде си го истегли ? 8)

xWandereRx
02-05-2011, 19:37
реших да си изтегля първата част на филма, а бях решила да чакам докато излезе и втората.....
останах без думи, много добре е направен филма :shock:
последните 3-4 филма бяха пълните бози, но тоя е супер, доста са се придържали към книгата, браво на тях

fanpire
02-06-2011, 09:59
От къде си го истегли ? 8)

http://thepiratebay.org/torrent/5991374/Harry_Potter_And_The_Deathly_Hallows_Part_1_TS_XVi D_-_IMAGiNE

fanpire
02-06-2011, 10:04
На мене пък ми харесват много повече предишните филми.Този ми е някак странен.Може би защото в предишните филми действията се развиваха в Хогуортс.Пък и Дъмбълдор го няма ;[[.Да не говорим пък и,че умряха професор Муди и Доби...

WaterLilly
02-06-2011, 14:15
Наскоро прочетох последната книга за около 4 път. Все я бях взимала я от приятелка, я от библиотеката, но ще си я купя.

Не издържах и да чакам първата част на филма с хубаво качество, ами я теглих записвана от кино и я изгледах. Не ме впечатли особено, някак действието се влачеше и липсваше вълнението на книгата (макар че е направен много близко до нея). Но все пак много ми хареса и ще го гледам пак, когато излезе с добро качество. ^_^